Tovni pilići

Da ne bi bilo masnoce,mora biti orjentaciono bar 16% proteina.Jecam ima dosta manje.Oko 11,tritikal malo vise.Iskoriscenje kod pileta za jecam je minimalno,zbog loseg varenja celuloze,koju pomenuta biljka poseduje.Curke bolje vare celulozu i mogu se cistiti jecmom i tritikalom,te otuda ta prica.
Da budem jasan.Moze se pile ocistiti i jecmom.Nece biti masno,ali tako sto ce kalirati i trositi prethodno stecenu masnocu.Poenta price je da ocistimo pile,da nemamo masnoce i kala.To bez sojine sacme nije moguce.
 
@tutun1

Od proteinskoga hraniva se uvecava misicna masa, a energetsko hranivo ako se ne utrosi akumulira se u organizmu u vidu sala. Znaci ako se unese previse energije a ne potrosi onda se ona (energija) pretvara u rezervu u obliku masti. Kukuruz je energetsko hranivo.
 
Pozdrav svima...ja bio zauzet ovih dana oko pilica, zaklao 15 kom..koji su bili dosta debeli, nisam hteo da rizikujem da ih strefi srcka... sa 45 dana imali su od 3.2-3.8kg.zive vage!!!..ostali su laksi.. :ppozdrav: e sad samo da mi neko objasni kako slike da ubacim:sta:
 
pa nije lose, ja sam zadovoljan, slabo su jel, neznam sto...aa ovaj put ce Svaba da saceka, za njega ce ovi laksi, i to ako mi se cena bude svidela... ovde su 280din. a curke 430 :ppozdrav:
 
Mojih 19 komada su stari 38 dana, danas sam ih merio, i vagaju 2200grama najmanji, i 2650grama najveći.... Ja sam ih kupio sa 22 dana starosti i dosad su mi pojeli 40 kg Gebijeve dvojke i oko 6-7 kg trojke...
 
Imam problem pa bih vas molio za bilo kakav savet koji bi m bio od koristi pre oko mesec dana sam kupio 100 pilica i od pocetka su poceli da majkavaju za ovih mesec dana mi je uginulo 34 pileta i svaki dan ugine po neko a i lose napreduju strasno ,sta radim imali neko neki savet ?
 
Treba vise informacija.Imaju li proliv,koje su velicine,jesu nakostreseni,jel im je hladno,jesu na promaji.Moze biti mnogo problema,a ako si ih od pocetka propisno smestio,a crkavali,moze biti i do samog kvaliteta pilica.Da li su od proverenog dobavljaca i slicno.
 
neki imaju proliv ,velicine od 500g do 1.5kg nije im hladno nisu na promaji od pocetka drzani "kao malo vode na dlanu" kupo sam ih u polj apoteci jedino sto sam primetio je da kad sam ih uzeo nisu bili bas jednodnevni pilici nego su vec bili veliki imali su krilca
 
Naj verovatnije da nisu prodati kao jednodnevni,pa si ih dobio sa 4,5 dana.Ko zna u kakvim su uslovima drzani.Verovatno nazebli.Imas previse sarenila.Oni 0,5kg su premali i verovatno ti nazebli ili iz drugog jata.Oni opet od 1,5kg u tom uzrastu su super.Ja bih tu sumnjao u dobavljaca i kvalitet pilica.Zali se apoteci.Da je hrana,ne bi valjala ni jednom,kao i ostali uslovi.Bojim se da ti nema druge pomoci.
 
@nikitovic

Mrka kapa druze. Posto je tako velika razlika u tezini ako imas uslova razdvoji ih. Krupnije u jedan boks a ove manje u drugi. Trgovac koji ti je to prodao mora da objasni neke stvari, jedino ako si svesno uzeo ralicite pilice.
 
Pozdrav svima...ja bio zauzet ovih dana oko pilica, zaklao 15 kom..koji su bili dosta debeli, nisam hteo da rizikujem da ih strefi srcka... sa 45 dana imali su od 3.2-3.8kg.zive vage!!!..ostali su laksi.. :ppozdrav: e sad samo da mi neko objasni kako slike da ubacim:sta:

Ovo je tezina postignuta gebijem, koprivom, psenicom i kukuruzom? Ako je tako moracu sledeceg puta da kupim pilice u toj apoteci gde ih uzimas :) Ja cu biti srecan ako mi pilici sa 35 dana imaju 2kg i to oni najkrupniji
 
Merio sam danas piliće, ispadnu oko 775gr po komadu ili ukupno njih 40 imaju 31kg a pojeli su 40kg Gebi jedinice, dodje konverzija oko 1.3, inače imaju 18dana, kupio sam im još jedan džak jedinice i posle mislim da pređem na dvojku!
 
MilaneM kopive nema sad, bar ne kod mene, tako da je samo Gebi, i na kaju ciscenje psenicom pomesanom sa prekrupom.. trebao bi, jer stvarni su pilici extra kvaliteta, skartova nije bilo, svi su manje - vise ujednjaceni, mortaliteta 2... :ppozdrav: Nikola super su.....jos jedan dzak i predji na dvojku
 
MilaneM kopive nema sad, bar ne kod mene, tako da je samo Gebi, i na kaju ciscenje psenicom pomesanom sa prekrupom.. trebao bi, jer stvarni su pilici extra kvaliteta, skartova nije bilo, svi su manje - vise ujednjaceni, mortaliteta 2... :ppozdrav: Nikola super su.....jos jedan dzak i predji na dvojku

Jel ima razlike da se stavi žito u zrnu u prekrupu ili da se sve zajedno samelje?
 
melje se psenica i kukuruz ili ako hoces malo manje masnije meso mozes da kuvas psenicu i njime da cistis, ja cu to da probam sa ovom turom, stavis psenicu u nekom loncu nasipas vodom to malo provrije da psenica nabubri i tako im je dajes tako su meni rekli nekoliko ljudi koji na taj nacin ciste, jedan kod mene u komsiluku cistio psenicom ali nije je kuvao ni mleo i dosta pilica mu uginulo. Leti je postupak slican skuvas ujutru za uvece i uvece za ujutru da se ne ukiseli na velikim temperaturama a moze i da se drzi u frizderu kad treba da im se da malo odstoji na sonoj temperaturi da se ne daje ledena.
 
Nazad
Vrh