Tovni pilići

Ja ne kupujem koncentrat,al sam fasovao sa sojom.Pise doduse na dzaku +_ 3%.Dzak od 40kg ima 38,2kg.I to neverovatno svaki.Na 100dzakova,lepa cifra,a sve po zakonu.
 
Ja ne kupujem koncentrat,al sam fasovao sa sojom.Pise doduse na dzaku +_ 3%.Dzak od 40kg ima 38,2kg.I to neverovatno svaki.Na 100dzakova,lepa cifra,a sve po zakonu.

Radnici koji pakuju maznjavaju od svakoga dzaka po malo da ni gazda ne zna, pa sebi nakupe dzak. Meni se desilo jer imam pakeraj za prepakivanje komponenti. Reklamirao sam gazdi i bez problema mi je nadoknadjeno, kako su prosli radnici ne znam. Govorim za komponente, a za mesaonu sa kojom radim, evo vec 12 god. sve je OK.
 
Ja kad sam kupio moje (piliće sam kupio sa 21 dan starosti) pitao sam odgajivačnicu, sa čime su ih dosad hranili, i rekli su mi da oni već jedu dvojku....
 
Ili su ranije presli na dvojku,ili su malko stariji.Sve je moguce.Ako su oni tebi dobri,bas te briga koliko imaju.Da oni nadju svoje mesto na sporetu i da ih u zdravlju potrosite.:ppozdrav:
 
Imam jedno pile koje ne može da koristi noge, nekako se gega, pa mu ja pomažem da dohvati vodi u hranu po tri-četiri puta dnevno, deluje mi da čak i napreduje a jutros sam našao jedno uginulo, nisam primetio da je bilo neko pile bolešljivo.
 
To koje ne moze da stoji mozes da ga odvojis das mu posebno hranu i vodu da ga ne ugnjave ostali, ja sam imao takvo pre 2 godine pa sam ga po nekoliko puta u toku dana tako prinosio pored hrane i vode cak sam mu i vezao noge da se manje sire da bude stabilnije izguralo je do kraja tova normalno bilo je najlakse

danas merio 4/22 prosek 2,1kg pojeli 30kg jedinice, 30kg dvojke 100%,6kg stocnog brasna i 6kg prekrupe
 
da razblazim koncentrat i smanjim pojavu infarkta ,sa 20 dana mi drmnuo infarkt jedno pile koje je bilo 900gr a i meso je ukusnije, tov traji malo duze ali su pilici za sopstvenu upotrbu i slasniji su nego kada se klasicno tove i ciste prekrupom. Letos sam na slican nacin cuvao turu nijedno nije uginulo od infarkta uzeo sam ih maja a klao sredinom jula ali sam njima davao prekrupu 70% kukuruza i 30% psenice, a sada eksperimentisem sa odnosom 50:50%
 
Ja sam mislio da im pomešam za prelaz 50% trojke i 50%smeše kukuruza i pšenice i posle da nastavim da ih hranim čistom prekrupom kukuruza i pšenice, samo neznam u kom odnosu da mešam kukuruz i pšenicu.... Šta vi predlažete?
 
Ja ti predlazem ono sto je i ranije pisano.Slobodno predji na ciscenje,bez postepenog prelaza,al ubaci 20%sojine sacme i recimo 4% suncokretove.Moras malo pojacati proteine inace ce im koza prilikom klanja biti dva broja veca.Bespotrebno ce ti kalirati,a od soje se ne osecaju.Soja ima 44% proteina ili bi barem trebalo,a psenica i kukuruz smesano oko 10%.
 
Ja sam im uveo noćni režim i to nehotice....
Preko dana im gasim svetlo jer imaju dovoljno dnevne svetlosti a grejanje im nije potrebno, pa uvek zaboravim na vreme da im upalim uveče, i onda dobiju sat-dva mraka.....

---------- Poruka napisana u 21:18 ---------- Prethodna poruka je at 21:17 ----------

Ja ti predlazem ono sto je i ranije pisano.Slobodno predji na ciscenje,bez postepenog prelaza,al ubaci 20%sojine sacme i recimo 4% suncokretove.Moras malo pojacati proteine inace ce im koza prilikom klanja biti dva broja veca.Bespotrebno ce ti kalirati,a od soje se ne osecaju.Soja ima 44% proteina ili bi barem trebalo,a psenica i kukuruz smesano oko 10%.
Dali mora baš sačma? Sojin punomasni griz mi je lakše dostupan....
 
Sojina sacma je proteinsko hranivo i to ti je @SAMA preporucio da ne bi kalirali. Dobar je i sojin griz, ali ima dosta masti pa da ne dobiju salo na kraju. Pa nemas ti druze na hiljade pilica, zavrsices ti to lako.
 
ee ovako, ja danas poklao ostale pilice, rezultati su super, ocisceni najteze 3.5kg, a najlakse 2,9kg.. stim, sto sam imao jednog goluba, a jedno sam ostavi za eksperiment.. prodao Svabi 15kom.. po 300din.i to covek se sam ponudio da plati tu cenu, kaze treba trud, i rad nagraditi... ja se naravno nisam bunio mnogo... :osmeh: za ovu godinu sam zavrsio sad malo da predahnem... ubacio bih slike, la neumem da se snadjem s ovim novim nacinom... pozdrav:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh