Tovni pilići

Danas uselio malih 30 kom. Sada imam tri generacije: od 6 nedelja, 3 nedelje i ovi danasnji.
 
Danas odnosno 55-ti dan mereno po digitalnim spravama

---------- Poruka napisana u 20:32 ---------- Prethodna poruka je at 20:28 ----------

Danas odnosno 55-ti dan mereno po digitalnim spravama
2m5melf.jpg
 
pa Druze odakle mi da znamo da ti nisi stavio neko kamenje sa strane:haha::haha: hahaha, salim se...super!!!:ppozdrav:
 
hahaha.... a dobro...Moracu da ih pitam da mi daju i za tebe jedan, ipak si ti veliki proizvodjac, isplatilo bi im se...pozdrav :osmeh:
 
Jutros sam primetio da imam jedno pile koje se teze kreće, teško može na noge da se uspravi, nisam im do sada stavljao AD kapi, neznam da li da počenem da im stavljam kapi i šta da radim sa tim piletom?
Jednu pojilicu sam spustio da bi i to pile moglo da pije vodu, video sam ga da jede (normalno), jedino što ne može da se uspravi nego kad krene da se uspravi počne da pada, a ovako se gega okolo.
 
Poslednja izmena:
@nikola_VUK

Nikola ako je to samo jedno, bice sta mu je sudbina odredila. Ako pocne vise njih da se zanosi konsultuj veterinara. To jedno sto se zanosi moze biti vise uzroka, od jake hrane do nekog poremecaja u samom organizmu pileta. Pazi samo da ga ostali ne izgaze, mozda je to samo kratkorocno zanosenje pa se oporavi.:ppozdrav:
 
Molim iskusnije kolege za savet .
Za nekih 5 dana treba da pocnem sa ciscenjem pilica . Ovde sam procitao i smatram da je ok da izmesam 40kg kukuruza , 10 kg jecma, 10 kg stocnog brasna i 10 kg suncokretove sacme .
E sad... Da li da posolim sve to i koliko ili da ne solim ? Znam da kod svinja so daje krtije meso ali kod pilica... ?
 
@tutun1

Pazi da ne dobiju salo na kraju.

@Venera

To je @valjevac pritisnuo pile rukom odozgo, samo sto se ne vidi na fotografiji. :haha:
 
@valjevac

Kakva lepa slika :bravo: mislim da nema šanse da moji pilići dostignu takvu neku približnu težinu :sta:

Venera, nebih ja bio ja kada bi napisao da su svi pilići te težine, od njih 20, koji su mi ostali od prošle ture, oko 14 imaju između 3.5 kg i ovo koje je rekorder.
A ovo Dusko što dobacuje nekulturno, iza leđa , ja njemu opraštam jer je dobar čovek.Šalim se, cenim ga kao dobroog čoveka i sposobnog trgovca.
Ali vidi ti samo koje njemu ideje dolaze na pamet da pritiska piliće odgozgo.Nestašan je ali čim se on bavi ribolovom, njega treba zaobići a one koji se bave i ribolovom i lovom ni pominjati, a ja sma jedan od njih.
Malo šale ujutru nije na odmet i sad razmišljam da li da pošaljem još jednu fotografiju ili ne.

p.s.Zamoliću Duška da mi nabavi jednu vagu kod koje su cifre velike kaoi moji pilići pa da sve to može da se smesti u jedan kadar.
 
@valjevac

Ma to ja ujutro malo da ti krv krenem, da se rasanis. Ziveo ti meni 100 i jos koju godinu.:ppozdrav:
 
@tutun1Pazi da ne dobiju salo na kraju.
Kako to da izbegnem ?
A imam i drugi problem, naime , danas sam ih merio, 51 dan , prosek 3.2 kg ! Niikad nisam imao goru turu nego sad . Ja mislim dal nije od koncentrata jer sam od 22 dana pravio ( 20 kg kukuruza i 10 kg supera) ali moja baba u startu ( deseti dan ) rekla da ovi pilici nesto ne napreduju ! Ili sam naleteo na one grill pilice ? Ovi su beli ali svako ima po dva crna pera na krilu , ledjima ili na siji ?
 
To je verovatno rasa COOB500.Niski na nogama,imaju vece belo od bataka i imaju ta crna obelezja.Rasa kao rasa je ok,verovatno ti je do hrane ili kvaliteta samih pilica tj njihovih roditelja.
Sto se tice masnoce,nju mozes izbeci samo koriscenjem proteinski jace hrane,tj ubacivanjem sojine sacme.Potrudi se da je nadjes ili prijatno masnoca.
 
Ja sam mislio da se masnoca smanjuje ako se ne ciste kukuruzom nego psenicom, jecmom tako se kod mene po selu prica. Sta se dobija ako se ciste prokuvanom psenicom samo da nabubri, stocnim brasnom pomesanim sa suvim hlebom i kuvanim krompirom normalno bez grama kukuruza?
 
Nazad
Vrh