Tovni pilići

aa neverujem da mu je uginuce bilo zbog toga MilaneM, ja je niti meljem, niti kuvam, stavim je tako celu, i radje je jedu kao takvu, a kukuruz vec mora da se samelje, ali ja stavim i po koju saku nesamlevenog, pa ako hoce mogu i tako da ga jedu, i obavezno posolim.... :ppozdrav:
 
MilaneM kopive nema sad, bar ne kod mene, tako da je samo Gebi, i na kaju ciscenje psenicom pomesanom sa prekrupom.. trebao bi, jer stvarni su pilici extra kvaliteta, skartova nije bilo, svi su manje - vise ujednjaceni, mortaliteta 2... :ppozdrav: Nikola super su.....jos jedan dzak i predji na dvojku

Pretpostavljam da će ovaj džak da pojedu u narednih 4-5 dana tako da sa 22-23 dana prelaze na dvojku.
 
To mi pricao covek koji je prodao psenicu tom komsiji, kaze zalio mu se taj da je davao psenicu i posle dan dva poceli da lipsavaju, proletos kada sam cuvao domace pilice zajedno sa tovljenicima davao sam psenicu - neobradjenu, tovlejnici nisu hteli da je pipnu dok je domaci jeli, moguce da je neki drugi razlog ali ga komsija sreo na ulicu i reko mu pocrkase mi pilici od tvoje psenice
 
neznam, mislim da nemora da bude od toga.... mozda je psenica bila nesto zarazena...:sta: uglavnom moji je jedu ko ludi..Nikola Mislim da ti dzak nece trajati 4 dana, meni je dva trajao, i to jedva,,, :svinja:
 
Gledao sam na Gebijevoj hrani piše da se hrane jedinicom 21 dan, a u onom uputstvu kod Robinsa na farmi se kaže da se sa 22% proteina hrane prvih deset dana a drugih desetak dana sa 21%, pa se bojim da im ne bude previše pa da počne srčka da im otkazuje, inače ovih dana su jeli po jednu hranilicu od oko 5kg dnevno, e sad videćemo.
 
e, pa kazem ti ja, taman dva dana... ja sam ranije iso sa jeinicom do mesec dana, al nesmem vise, oce srcka da ih strefi... :sjasi:
 
@SAMA vec sam se zalio ona gazdarica kaze "ne znam sta da ti kazem moram da razgovaram sa veterinaram pa cu ti javiti " i nista mi nisu javili ima 4-5 dana od tada
@Dusko58 vec sam ih razdvojio ima 15ak dana ,nisam uzeo svesno mislio sam da su jednodnevni i nisam ni otvarao kutije dok nisam stigao kuci
 
Eto,ajde i ja nesto da pitam.
Cesto sam slusao price kako se neki zale da su im uvalili fals tovne pilice i da jako slabo napreduju.
Mislio sam da je do njih neka greska ili do hrane posto ja nikad nisam imao nikakave probleme.
Pilice vec nekoliko godina drzim samo za svoje potrebe i to u turama od pedesetak komada.
Ovaj put sam i " fasovao" jako lose pilice.
Odma su mi bili jako sumnjivi cim sam ih video u prodavnici.Jako jako sitni ,jako-tamno zuti i previse tanke nogice.
Mislio sam sta ja znam mozda neki drugi hibrid ili sta vec.
Odma se pokazalo da to nisu pravi tovni pilici.Sada imaju sedam nedelje i najtezi ima 2.5 kg zive vage a najlaksi .... ne smem ni da kazem.Nikad gore nisam imao.
Hteo sam samo da pitam dali se i vama nekad desi da pazarite lose pilice i koliko je to cesta pojava?

pozdrav
 
pa meni se nije desilo da uzmem losu turu u smislu da nece da se tove, ali to nisam ni mogo da znam, jer su do 14 dana svi polipsali..to je bilo posle godine, jedino sam se tad opeko, i hvala bogu nikad vise...ti tvoji bas slabo napreduju, lose maticno jato, ili to uopste nisu tovni.... pozdrav:ppozdrav:
 
Eto,ajde i ja nesto da pitam.
Cesto sam slusao price kako se neki zale da su im uvalili fals tovne pilice i da jako slabo napreduju.
Mislio sam da je do njih neka greska ili do hrane posto ja nikad nisam imao nikakave probleme.
Pilice vec nekoliko godina drzim samo za svoje potrebe i to u turama od pedesetak komada.
Ovaj put sam i " fasovao" jako lose pilice.
Odma su mi bili jako sumnjivi cim sam ih video u prodavnici.Jako jako sitni ,jako-tamno zuti i previse tanke nogice.
Mislio sam sta ja znam mozda neki drugi hibrid ili sta vec.
Odma se pokazalo da to nisu pravi tovni pilici.Sada imaju sedam nedelje i najtezi ima 2.5 kg zive vage a najlaksi .... ne smem ni da kazem.Nikad gore nisam imao.
Hteo sam samo da pitam dali se i vama nekad desi da pazarite lose pilice i koliko je to cesta pojava?

pozdrav
Nemam loše namere ali mislim da su ti uvaljeni roštiljski pilići.Ako su još u toku odgoja skakali na opremu i leteli odnosno pokusavali da lete po objektu onda ti je to to...
 
Pa jesu leteli i skakali,ali valjda svi pilici malo skakucu unaokolo.
Nego znam da postoje hibridi za tov i hibridi za nosenje jaja,ali nisam znao da postoji i hibridi za rostilj.
U svakom slucaju hvala svima sto su prokomentarisali moj post
 
Pouzdano znam neke proizvodjace,da se tako izrazim jednodnevnih pilica,koji filuju prave,sa skartom.Skart se proizvodi tako sto se ovo pile koje mi sad uhranimo,ostavimo da nosi jaja.Ta jaja se filuju sa pravim,od maticnog jata i dobijamo raslojavanje bolje,odnosno losije pilice u zavisnosti kojih nam je vise zapalo.To je narocito izrazeno u prolece i jesen,kad je potraznja veca i uvaljuje se sve i svasta.
Ja licno sam najkvalitetnije pilice imao za vreme pticijeg gripa.Selekcija je bila maksimalna.Tad sam video kakvo pile moze i treba da bude.Sve ostalo je manje vise podnosljivo ili ne podnosljkivo.
 
Sada sam razmenio par pp sa @malimedo i lose pilice je imao zato sto su nabavljeni iz inkubatorske stanice koja zna da uvali fals. Moji dobavljaci su prosle zime imali kratku pauzu, pa sam od te inkubatorske stanice dobavio pilice i nisam bio Bog zna kako zadovoljan, sto kazete ima dosta skarta. Ne smem a nije ni pristojno da imenujem stanicu.
 
Mislim da je bolje za rad svih nas da se imenuju takve stanice, isto kao i o hranin što pričamo, jer je bolje da ljudi znaju da se ne zaleću.
 
Osim sto se valja skartprimetio sam da se krade i na kilogramima kod koncentrata.Hocu reci da u dzaku od 25 kila bas i nema 25.
Ali dosta negativnih misli hajde nesto lepo da pisemoa,a ovi .......njima ide na dusu.
 
Nazad
Vrh