Tovni pilići

Danas sam nabavio termometar jer više nisam mogao da ukapiram šta se dešava, čas se nabijaju u jedan čas u drugi ćošak, zaključak imam promaje (regulisao sam danas), pa kad im stavim kvočku a nema vetra onda im je vruće. Inače trenutno temperatura na suprotnom kraju od kvočke oko 26c, pretpostavljam da ispod sijalice ima oko 30 inače stari su 7 dana.
 
Meni upravo uginulo jos jedno pile, poceli vikendom da odlaze lipsavaju. Situacija kao i svakog dana doso sam da im dosipem hranu i promenim vodu, zatecem ih kao i svakog dana 2 na hranilicama, ostali se rastrkali neki spavaju u jednom uglu gde uglavnom svi odmaraju, neki pored hranilice neki pored pojilice. Sipam im hranu normalno po obicaju svi ustaju i krece navala na hranu. Podizem im sesir sa sijalicom ne obracaju paznju na mene sto sam usao nego jedu, uzimam pojilicu izlazim iz prostorije i samo cujem cijuk kao kad se tuku sto su i radili dva pileta kada sam bio unutra ali sada se cijuk nastavlja vracam se i vidim jedno leglo na stomak rasirilo krila i pobilo glavu zacijuka jos 3 puta i toliko mu bese ne pomeri se. Izmerim ga tesko je bilo 900g nije mi djavo dao mira pa sam morao da ga rasporim da vidim sta mu je sa iznutricama, srce je normalnog oblika nema loja oko njega ali sva krv se skupila u predelu srca prepostavljam da je to infrakt.

P.S. jedina razlika u odnosu na ostale dane je ta sto im danas nisam gasio svetlo sada sam ga ugasio i bice ugaseno jedno 45 minuta.
 
@MilanM

Infarkt miokarda jedino moze da potvrdi pato histoloski nalaz. Deo razorenoga srcanog misica se ne vidi golim okom, nego se prave histoloski preparati koji se boje po recepturi "Mayo" sa poznate klinike "Mayo" u SAD, i tako obojeni preparati se mikroskopiraju i onda se vidi razoreni deo miokarda ako postoji.:ppozdrav:
 
slazem se sa tobom dule, ali npr. ko se razume u anatomiju kokosijeg srca, mogo bi disekciranjem istog, da vidi dali ima nekog ugruska i koronarnim arterijama, ali za to je potrebno ostro oko...steta je kad tako veliko pile ugine, al sta da se radi...:ppozdrav:
 
Ma od sad im uvodim dijetu i drugaciji rezim osvetljenja a od sledece godine menjam dobavljaca pilica. Zanimljiva stvar dvojku sam pomesao sa stocnim brasnom i prekrupom i pilici ladno pojedu koncentrat koji je u obliku granula a ostane na dnu koritanca prekrupa i stocno brasno
 
Da ne idemo u :off_topic:, pile je 99% otislo od srcke. Ali da se razumemo, do krvnih ugrusaka dolazi kod svakoga duzeg prekida rada srca, a da je bilo cime taj prekid izazvan.:ppozdrav:
 
Meni nije jasno kako pile staro 23 dana moze od srcke da nastrada, nije vrucina, jedino ako je ono jedno od nekoliko koji se tuku pa da je usred nagle aktivnosti uzledila srcka. Mozda si je i genentska falinka jata
 
ma meni stradalo sa 15tak dana od infarkta isto...ma bog zna ocemu se tu radi, jer to je nagli porast, naglo uvecanje telesne mase, i gde je najslabije tu puca...ja mislim da netrebas da im uvodis dijetu, jos su oni mali, predji samo na dvojku, i tolko!!:ppozdrav:
 
Preso sam na dvojku u petak popodne i odmah je mesam sa stocnim brasnom i prekrupom(ovog puta ide 1:1 kukuruz-psenica) na 10kg dvojke stavio sam oko 3kg prekrupe i brasna. Brine me sto su mnogo agresivni mnogo se biju gaze toga nije bilo u prosloj turi ali u njoj su zavodili red domaci pilici :)
 
Za deset dana su mi pilići pojeli oko 15kg koncentrata naravno jedinice, jel to ok, trenutno im je potrošnja vode oko 5l dnevno?
 
Vratio sam obruc pre 3 dana tj. kad su napunili 7 dana, a nemam osecaj da ima mnogo rastura, moram da nabavim vagu pa da vidim koliko su dobili:osmeh:
 
Kolika je opasnost da pas star 14 godina i mace staro 5 meseci pojedu pile koje ugine a hranjeno je koncentratom koji ima koksadiostatik (valjda sam tacno napisao). Kad mi preksinoc uginulo pile rasmisljao sam se da ga osurim i ocistim i dam psu i macki al sam odustao nisam smeo.
 
Ne umire se od toga.Mogu ga i ljudi pojesti,ali nije pozeljno da se kupi u organizmu.Ne bi ni psu bilo nista.Bar od jednog pileta.Nije zgodno da jede svaki dan.
 
Pas mi je svastar i ne probira :) ali zbog godina dao sam mu samo srce i spremio dzigericu da podelim njemu i macku ali mi se javio crv sumnje i nesigurnosti i na kraju sam pile zakopao zajedno sa dzigericom
 
Pozdravljam sve na ovoj temi, a posebno najaktivnije članove. Pratim vas duže vreme povremeno.
Trenutno imam 20 pilića kojima je danas 20-ti dan starosti. Imala bih vas štošta pitati ali trenutno me najviše zanima sledeće: naime, davala sam im 4 dana vitamine i minerale koji se rastvaraju u vodi. Sada pravim pauzu, pa me zanima kolika traje pauza?
Hranim ih "Gebi" koncentratom i izgledaju (na oko) veoma lepo i napredno. Pojeli su 30kg jedinice i pri kraju je dvojka od 10kg.
Za sad im ne isključujem svetlo.
 
@Venera

Pozdravljamo i mi Vas. U gotovim smesama su min. materije i vitamini zastupljeni u dovoljnim kolicinama za odgovarajuci uzrast koji se preporucuje za ishranu tom smesom. Nema potrebe za dodavanjem bilo kakvih vitamina. E sada je stvar volje onoga koji hrani da li hoce da im u pocetku tova poveca vitamine a minerale na kraju zbog jacanja kostiju.:osmeh:
 
Ja pilicima ne dodajem nista osim prvih 3-5 dana.Tada im dajem vitamine.Slazem se sa Duskom da u hrani ima sve ono sto je potrebno za njihov normalan rast i prirast.Odnosno trebalo bi da je tako -ako je hrana u kvlitetu, odnosno ako je u dekleraciji ono sto je u dzaku ili vreci.
Ja im svetlo iskljucim samo od 21-22 casa.
Pokusavao sam da im u drugoj nedelji iskljucim svetlo 5-6 casova ali mi takav svetlosni program nije bio opravdan,odnosno nije mi doneo nikakve bolje rezultade od vec "isprobanog" programa.G]http://i54.tinypic.com/aomfbp.jpg[/IMG]
Danas im dvadeseti dan
 
Merio sam danas piliće, 12-ti dan kako su kod mene, pojeli su oko 18kg hrane, prosečno su teški oko 400gr ili ukupno 16kg, mislim da je to super?
 
Nazad
Vrh