Tovni pilići

sad cu da lupim nesto i mozda ostanem ziv :)
Ovako sta bi se desilo tovljenicima kada bi im se na kraju tova davala kuvana kopriva i kuvana jabuka?
 
Zasto da lupis.Vec je bilo reci o tome.Kuvana kopriva je jako bogata gvozdjem i vitaminima i mislim da jovanips to koristi u tovu svojih pilica.Za jabuku doduse nije bilo reci,osim za jabukovo sirce.U principu ne vidim sta bi im tu stetilo,naprotiv.
 
Za koprivu mi je jasno i znam da je bilo reci, nego me kopka jabuka probao sam da dajem kokoskama kuvanu jabuku i lepo je jedu. Pitanje je da li je kombinacija kopriva, jabuka i kuvana psenica preporucljiva.
 
Meni se cini da je ta sijalica jako nisko.Ispod przi mozak,a slabo sija okolo.Malo je podigni i mozda bude i dovoljno svetla.Ispod 175W ne sme biti mracno.

Namerno sam je malo spustio jer mi se ucinilo da ce im biti hladno, poducicu je sutra, neobicno mi je sto se stalno nabijaju u onaj cosak a on je najhladniji!
 
Namerno sam je malo spustio jer mi se ucinilo da ce im biti hladno, poducicu je sutra, neobicno mi je sto se stalno nabijaju u onaj cosak a on je najhladniji!

Sigurno je sijalica nisko i pretoplo je ispod nje, pa beze gde je hladnije. I ti kada zvezda pripece bezis gde je hladnije. Tamo im je hladnije i skupljaju se u gomilu, a ispod sijalice prevruce. Moras podesiti tu sijalicu da im odgovara da budu po celoj povrsini kutije.:ppozdrav:
 
Imam dva ili tri sto imaju nesto na guzici, pa sam slikao da vidite da li je nesto opasno ili su se usrali dok su lezali.



Inace digao sam im sijalicu, pretpostavljam da ce biti bolje!
 
Neznam, da li da ih sve kljukam sa antibioticima, nadam se da je ovo nesto prolazno ali nemam pojma.

Inace drugar mi je juce klao pilice, prosek 2.2kg sredjeni, a pojeli su prosecno 5.750kg Gebija.
 
Nikad necu shvatiti male tovljace.Odma atibiotici.Ljudi jel vi znate kakvo je to zlo koje se talozi u ljudskom organizmu.Jednom samo pukne kao bomba.Cuti i uzivaj.To ce sve proci samo od sebe.U najgorem slucaju ces ih hraniti 2 dana duze.Ne daj Boze da su ne veseli,da su nakostreseni,da crkavaju,ne jedu.U takvim slucajevima se daje antibiotik.U krajnjoj nuzdi,kad nema sta da se izgubi.Izbacite ANTIBIOTIKE iz PREVENTIVE.pogotovo,ako su malo prokuvali ispod sijalice i uneli malo vise vode u organizam,te dobili redju stolicu.Pile nema odvojenu malu i veliku nuzdu.Ako popije vise vode bice stolica redja i to je to.Ja imam malo intenzivniji tov i dajem Elavitol samo prva 3 dana i dan pred vakcinaciju.To je to.Nikakvi antibiotici i nikakve ad kapi i sta ti ja znam vec sta.Ja sam vise pristalica koprive,jabuke,crvica,klica i slicno.Ako zelite da se trujete,onda pravac prodavnica.
 
Mozda nisi shvatio moj post, ali ja sam se i nadao da je nesto prolazno i da ne bih bas da ih kljukam antibioticima, a vezano za to zar su AD kapi stetne za ljude, zar se ne daju decu?
 
Daju se deci i antibiotici.Nisu stetne dok se drukcije ne naredi.:haha:Svedoci smo mnogih hemijskih i farmaceutskih proizvoda ,za koje se posle utvrdilo da su stetni.Npr farba za virsle,koje smo nemilicegurali deci je izuzetno kancerogena.Trebalo im je 20 godina da dodju do tog otkrica.Ono sto ne raste na njivi.:nono:Savremeni koncentrati su puni aditiva,hormona za rast i kojekakvih cudesa,koja vezuju vodu za misice.Pile npr tim uhranjeno bude 3kg,a kad ga ispecemo nema ga sta videti.Jednostavno voda iz njega ispari.Dobro je za prodaju i zaradu.Brzo naradi,ima tezinu,e sad sto niko ne meri peceno pile i taj kal.:zli:Kod domaceg pileta sa pase ili hranjenog kukuruzom,sojom i detelinom,ta dehidracija je minimalna.
Jako je to opsirna problematika i moglo bi se pisati danima i nocima.
U jedno sam siguran.Vraticemo se mi pilicima,koji vijaju crvice i gliste,ceprkaju po dvoristu i onima koji se mogu uhvatiti samo na spavanju.
Inace druze kad sam pisao o antibioticima nisam ciljao na tebe.Mislio sam na opsti problem,koji se ponavlja po postovima.:ppozdrav:
 
Imam dva ili tri sto imaju nesto na guzici, pa sam slikao da vidite da li je nesto opasno ili su se usrali dok su lezali.



Inace digao sam im sijalicu, pretpostavljam da ce biti bolje!

To što si video lepo rukom ukloniš i ne praviš dramu od tog.To je prirodno i za to ti ne trebaju nikavki atibiotici i ostale kerefeke
 
Operacija izvrsena, pacijent ziv, izvinjavam se sto malo dramim, ali nisam znao sta se desava pa reko najbolje vas da pitam:ppozdrav:
 
super je kvocka, a i pilici... nego mislim da je redno da im malo promeni prostiku:ppozdrav:
 
ne menjam prostirku samo bacam preko, danas sam im nabacao, prostirka je suva ali na slici izgleda kao da je mokra, interesantna stvar u uglu u kom spavaju prostirka je utabana i uvek suva
 
Danas je fin sunčan dan, podigao sam im još sijalicu, ali čini mi se da im je vrućina, popili su od juče oko 3l vode njih 40 komada, a mislim da su pojeli oko 7kg hrane do sada, nije mi delovalo da su mnogo prosuli.
Ne znam da li je glupo ali mislio sam da im preko dana držim sijalicu obicnu od 100w a noću kvočku dok su ovi fini dani?
 
Nije glupo.Ne valja da se kvase.Jesi povecao vidljivost.Sve sto sam ti napisao,napisao sam ti iz najbolje namere,a ti se izgleda naljuti.:ppozdrav:
 
Ne zezaj, kakva ljutnja, ja o pilićima znam vrlo malo držali smo ih kući ali davno tako da se pozaboravljalo, u svakom slučaju spreman sam za učenje.
Danas mi je komšinica došla i napravila mi haos sa ženom u kokošinjcu, podigli su im i vodu i hranu, koliko se secam treba da stoje u nivou grudi a one su je stavile visocije sigurno 2-3cm.
 
Nazad
Vrh