Tovni pilići

Meni su stigli pilići, i ja sam primetio da jedu po malo piljevine, posle stavljam slike!
 
Sto se tice suske (piljevine, trina) naj bolja je od mekanog drveta (neko je vec to napisao). Pilicima je urodjeno da ceprkaju i kljucaju piljevinu, vazno je da ne bude stranih predmeta u njoj kao sto su: najlon, zica i dr. sto bi oni mogli progutati ili se povrediti. Kada im dosadi da jedu trinu preci ce na smesu.
 
-Piljevina je nus proizvod prilikom struganja drveta.Sitna je i nije dobra za podlogu.
-Šuška je nus proizvod kod obrade drveta, fina obrada (rendic , arbrihter), posle struganja drveta u talpe ili daske, krupnija je od piljevine i nije pogodna za kljucanje a to je i cilj.Drvo je kiselo i ako ga unese u organizam pile -stvara se kiselina koja nije preporučljiva u odgoju.

-Šiška upija vlagu bolje od piljevine.

Probao sam i jedno i drugo ne može se uporediti koliko je bolja šuška od piljevne za podlogu.
 
Pa ne moze svako da nadje susku kao ti druze. Ti dovedes onoga majstora na "gravce na tavce" ili vec kako si nazvao ono jelo, i eto tebi suske koliko hoces. Mi ostali se snalazimo kako moramo, u nedostatku suske ja stavljam sitnu piljevinu vodeci se onom "Bolje ista nego nista".:ppozdrav:
 
Ama, znam Dule, problem je obezbediti to sve.Pisao sam jadnom o masini za seckanje slame, kao podloge.Nisam je video ali sam cuo da se slama isecka na duzinu otprilike oko 5 cm.Ljudi rade i to.A dobar deo ljud stavlja kao podlogu slamu koja nije seckana, pa kad dodje vreme za ciscenje, sacuvaj boze muka.A i tesko je naci slamu a da u njoj nema budji.
Mislim da se nas dvojica razumemo i da ti kazem da sam trenutno covek koji nije od reci jer pored Valjevskog sada je ispred mene Apatinsko
 
izmerio sam danas 15(49) pilica stari su 28 dana:prosecna tezina 1,284kg,potroseno hrane po piletu 1.94kg,konverzija 1.51kghrane/kg prirasta.:ppozdrav: ziveli narode
 
Moji su iste starosti ali su pojeli 2,1 kg po piletu do sada. Nisam merio tezinu. Skoro sam ih prebacio u novi box tako da je pre toga sigurno bilo i malo rastura pa smo tu negde.:ppozdrav:
 
ma kako da nece... Pa dobio sam od jednog distributera Prsluk, i to bas dobar...za ove jesenje dane :osmeh: :ppozdrav:
 
Jeste gebi nego ce od sada pa do kraja biti 100% nemam nameru da im opet menjam koncentrat, pricao sam sa komsikom ona cuva sa 100%, nikad nije imala probleme pre mesec dana je zavrsila tov 50 komada i koliko sam mogao da vidim dok su ih klali a i po velicini glava koje sam uzeo za psa i mace bogami bili su bas dobri jes da ih je cuvala mozda malo duze od 2 meseca ali to je samo sa sopstvenu upotrebu.
 
Vrati ga posle nedelju dana, kada pilici budu imali 7 dana, nece mnogo rasturiti. Spusti onaj gornji prsten da ne izlazi mnogo hrane.
 
OK, video sam da prosipaju, pa zbog toga, inace juce kad sam im stavljao hranilicu jedno pile se zavuklo ispod i ostalo do danas, znaci tacno se videlo da je manje od ovih, greote verovatno je dehidriralo, ali popodne vec mi deluju svi ok, mozda jedino malo vise spavaju, inace kupio sam juce Philipsovu kvocku, da li je moguce da je 10.5 eura, malo mi je skupa?
 
To su tovni pilici, i ako spavaju znaci da im je dobro. Samo da se ne gomilaju, pa da uguse neko. Kod mene ja infra "Euro light" 250w 570,0 din.

Sada sam se setio. Kako je moglo da se zavuce pod hranilicu, ako je ona spustena na pod?
 
Ma hranilica ima ispod neku kao kupu blagu, pa je tu bilo, a spustena je na zemlju, ova kvocka je kao nesto stedljiva 175w, a trebalo bi da daje 250w.
 
Znaci ti si ga poklopio sa hranilicom i ugusio, gde ce ti dusa.:haha: Neka to bude sva steta. Taj za kvocku vas dere.
 
jadno pile...... kod mene infracrvena sijalica 250w - 350din..Philips proizvodjac..!! skupa Crna gora:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh