Tovni pilići

Niste me shvatili, to me je i iznenadilo uopšte se nije ugusilo, samo što mi je odmah delovalo malo manje od ostalih, a sad ga ne prepoznajem više!
Oko sijalice, ovo je neka štedljiva kao infracrvena sijalica, ali opet mnogo je 10.5 eura,
 
kod mene kvocka proletos kostala 500 din. ali ne znam kolika je snaga, moracu da je potrazim po Nisu ako mi bude trebala za sada mi dve sijalice ukupne snage 350w zavrsavaju posao.
 
@nikola_VUK

Ako je infrarot (crvena) a ne bela, onda sluzi za grejanje kod koka nosilja. Kokama se odredjuje trajanje duzine dana. Pilicima stavi i jos jednu obicnu sijalicu od 40 w. Najbolje bi bilo da zamenis infra crvenu za belu. To trgovac nije smeo da ti da, ako si trazio za pilice.
 
Kad vec pominjemo kvocke mozle li neko da prilozi slike sijalice kakve treba da se koriste kod pilica i da malo opise kakve su to sijalice i tacan naziv sijalica da znam sta da trazim posto ce danas svako svakom da uvali fals robu. Jesu li te infrared sijalice grejalice tj. ne emituju svetlost pa pored njih mora da ima obisna sijalica ili one i svetle i greju? Imao je deda pre 10-ak godina neku belu sijalicu koju je stavljao iznad prasilje kad se prasila i kasnije dojila prasad al mislim da je bila samo malo veca sijalica od 300 ili 400W.
 
Infra red sijalica sluzi za grejanje kod koka nosilja. Greju a svetlost je kao u diskacu. Kokama se odredjuje duzina trajanja dana zbog nosivosti, pa kada bi bila ukljucena infra bela bilo bi stalno svetlo. Pilicima ide infra bela, da greje i obasjava.
 
ja imam infrared sijalicu od 250w, na njenoj ambalazi naslikani su pilici, i prasici, a kupio sam je u obicnoj prodavnici, znaci da je bas za tu namenu.. svetlost je zute boje, i pise da je pogodna i za kvarcovanje, to moze za mlade mame! :ppozdrav: inace nikad je nisam koristio do sad, nocas sam je prvi put ukljucio pilicima, jako je hladno, i vidim da su se nakostresili, a imaju 31dan,i dosta su goli, neznam sto:sta: Pozdrav
 
pa moguce je, bolje da neoperjaju, lakse ce da se sure, kad nisu do sad, nek izdrze jos 20tak.dana :osmeh: inace imam 2 gubitka do sada...:ppozdrav:
 
Milane mozda im je hladno, pa se nocu skupljaju u gomilu da bi im bilo toplije. Ono koje je usredini svi pritisnu pa ugnjave.
 
Izgleda da sam precenio ove dve sijalice koje su bile kod njih mislio sam da su dovoljne, sada sam zavrsio sa ogradjivanjem objekta i popunjavanjem rupa, to je tako kada se cuva u objektu koji je namenjen samo za lepo vreme, to mi je skola za sledeci put. Sada imam 2 sijalice od po 200W obe imaju metalne sesire i temperatura je pre 20ak minuta na 5cm iznad ledja 25C, sutra nastavljam da trazim kvocku
 
dosta je zahladnelo, meni infracrvena gori ceo dan, ceo objekat sam pokio ceradama, cebicima, i temperatura je 22C na pola metra iznad pilica, sobzirom na starost, mislim da je zamalo pa taman..Inace i konverzija se povecala, jedu kao ludi, dzak od 10kg. mi traje jedan dan..:ppozdrav:
 
@jovanips

Da li imas pored te infrared i jednu obicnu od 40 w? Ako nemas, postavi i nju. Slabo je osvetljenje od infrared, tako da oni celu noc malte ne preleze.
 
Imam Dule i to od 100W, ali i infrared zavrsava poso, lepu svetlost daje, evo jedne slike, kako se vidi bas u nivou pilica
2uzectw.jpg
 
Ti vidis kao i foto aparat, zivina ne vidi tako. Oni vide mnogo slabije. Dobro je sto imas tu od 100 w obicnu.:ppozdrav:
 
pa da, ali opet nije mracno, taman kad se to svede na njihov pileci mozak, dodje im taman! :ppozdrav:
 
super su ti pilici Nikola,napredovali su...Samo mracno im je, a oni su mali i nevide bas dobro..stavi ti jos jednu obicnu sijalicu od 100w. :ppozdrav:
 
Meni se cini da je ta sijalica jako nisko.Ispod przi mozak,a slabo sija okolo.Malo je podigni i mozda bude i dovoljno svetla.Ispod 175W ne sme biti mracno.
 
Nazad
Vrh