Tovni pilići

Nikola Vuk, ja mislim da ti je za prvih nekoliko dana dovoljna ta jedna hranilica, a kasnije ce ti trebati jos neka..

Milan M , pa nzm sta da ti kazem, nebi trebalo nista da im bude, da sacekamo ove iskusnije, da vidimo sta ce da kazu! Trebao si nekako da stupis u kontak s tom radnicom, jer uvek ti radnici zive blizu svojih radnji, tako sam bar ovde zapazio...Inace ja bi je pozvao inspekciju, zatvorena radnja u sred radnog vremena, to je kaznjivo...:ppozdrav:
 
Nikola Vuk, ja mislim da ti je za prvih nekoliko dana dovoljna ta jedna hranilica, a kasnije ce ti trebati jos neka..

Milan M , pa nzm sta da ti kazem, nebi trebalo nista da im bude, da sacekamo ove iskusnije, da vidimo sta ce da kazu! Trebao si nekako da stupis u kontak s tom radnicom, jer uvek ti radnici zive blizu svojih radnji, tako sam bar ovde zapazio...Inace ja bi je pozvao inspekciju, zatvorena radnja u sred radnog vremena, to je kaznjivo...:ppozdrav:

Šta misliš da li da kupijem ovu hranilicu u obliku tacne?
 
neznam kakva je ta hranilica u obliku tacne? ja znam za one sto kao dole imaju tacnu, a gore je rezervoar sa hranom, i na dnu rupice gde ta hrana prolazi..takva jedna veca, posto ima i manje i vece, ce ti biti dovoljna, ili dve manje za prvih 7 -10dana. pa posle moras nesto mnogoo vece, 40pileta nije malo, treba to da jede... :svinja::ppozdrav:
 
Prvih par dana zbog velicine pilica je pozeljno da jedu iz tacnica.One opet ne bi smele biti glatke,tj klizave,da se pile ne raskreci.Naj bolje i naj jeftinije je originalna kutija od pilica,da se opseku stranice i tih par dana da jedu iz nje.Nakon toga se prelazi na visece hranilice po zelji.Treba samo voditi racuna da rub hranilice bude u visini pilica.Isto vazi i za pojilice.
 
@nikola_VUK

Drugi put ti pisem post. Jutros kada sam napisao prvi izgubim signal i evo tek sada sam uspeo da se konektujem. Toj hranilici sto ima dva obruca skini donji obruc i stavi je na pod gde su pilici prvih 7 dana. Kasnije vrati obruc i polako podizi hranilicu da je u visini grudi pilicima kao i pojilica. Prvu nedelju ce malo prosipati i prljati, ali to je zanemarljivo.

@MilanM

Milane sve mesaone prave smese po slicnim recepturama i ne bi trebalo da bude nekih problema, mada kazu da nije preporucljivo menjati mesaonu. Nemoj da slusas @jovanips i da prijavis coveka, mozda je otisao po robu ili je skoknuo do banke da uplati pazar. Ja kada idem po robu a nema ko da me zameni napisem na ulazu "Otisao po robu" i moje musterije se vrate za 2-3 sata i sve u redu. On bi odmah da tuzi, vid molim te.
 
@Dusko58 radnica otisla u grad kod doktora i nije dolazila ceo dan, drugi radnik koji radi cele godine u toj radnji je na odmoru i covek otiso u drva, jutros sam video njih nekoliko u 9h kako cekaju da im otvori radnju samo da bi kupili gebi zato sam ja sa njima zavrsio. Bas mi reko covek koji drzi drugu radnju gde sam kupio 100% da i ranije dolazili da kupuju kod njega 100% i druge koncentrate iz istih razloga ovaj sto radi ode u kafanu nema ga po nekolko sati i ljudi promene radnju.
 
pa zato ja kazem, samo inspekcija, dok Srbina neudaris po dzebu, tesko da ce da se dovede u red!!!! kad bude platio 20 crvene, e tad nece da mu pada napamet da ide u kafanu, ili tako nesto...:ppozdrav: ee cuka Dule da si svi posteni, i dobri ko vi, drugo pile bi nama pevalo...:cool:
 
E kad bi to bilo tako lako i jednostavnu ali njemu je sin komandir policije a i covek naviko tako da radi ranije je bio sef u robnoj kuci (nekada Robne kuce Beograd) sad posluje zajedno sa polj. apotekom ali zato je tu konkurencija koja uvek ima koncentrat
 
Kako radi tako ce da prodje. Nije narod vise mutav, za svoje novce moze da pazari gde god i kod koga god hoce. Prema ljudima se mora pristojno odnositi, posebno ako zivis od njihovog dinara.:ppozdrav:
 
S obzirom na drasticno zahladjenje koje predvidjaju od petka,mislim da bi se oni snasli i u toj kutiji za neki dan.
 
Jel se desava nekom da mu pilici jedu talas? Upravo sam video pile kako je pojelo jedno parce talasa iz hranilice. Hranilica je drvena u obliku korita visime 5cm i ne znam kako uspeju da ubacuju u nju talas, takodje i u pojilici uvek ima talasa podigo sam pojilicu ali ne vredi
 
talas - tako se kod nas zove trina ili strugotina koja ostaje posle obrade drveta na strugu ili nekoj drugoj masini. Ja sam video da ga ima u tri oblika, bas sitan talas kao brasno , postoji krupniji u obliku trine (trina - to je otpad drveta kada se sece motoronom testerom) treci je u obliku vlakana duzine po nekoliko cm sirine nekoliko mm i on je po recima coveka koji drzi strugaru najbolji da se stavlja kod pilica jer najbolje upija vlagu.
 
Nazad
Vrh