Tovni pilići

da li je neko od vas ikad hranio pilice do tezne prkom 4 ili cak 5 kg cisto iz interesa do koliko mogu da naguraju


Ja cuvam jednu kokicu od prosle ture ima 4 ipo meseca i 5kg(merena pre 3 dana) ali je napolju seta sa ostalim kokoskama bila je sa domacim pilicima 3 meseca na koncentratu, pored nje sam ostavio jednog petla ali on je slabo napredovao nije imao neki apetit a i mnogo ga tukao petao od ovih domacih pa mi ga bilo zao da ga spajam sa odraslim kokoskama ubio bi ga od batina stari petao, ociscen je bio 2,7kg posle 3 i nesto meseca. Sto se tice domacih zaklao sam prosle subote petla starog godinu dana koji je bio pusten u dvoristu i imao je 2kg meso je malko zilavo ali zato samo ima misica, manje belog ali dobre batake.

P.S. Koliko je pametno da se hrana koja izadje iz hranilice (plasticne) prosejana vraca nazad u hranilicu?Hrana ispada u tepsiju koja je ispod hranilice, hranu prosejem od trine na situ, ocistim ako ima malo krupnijeg izmeta koji je osusen i vratim u hranilicu.
 
Evo sada tek stigoh da se javim. Imao goste sa one strane bare (tetka iz USA). Prosek danas zaklanih pilica uredjeno 2,590 kg. Ja vise nego zadovoljan. Pojeli 160 kg hrane.
 
Danas merio, imaju ravno mesec dana , najvece 1,7 kg a najmanje 1,3 kg . Hranio 20 dana sa prvim kupovnim , pa posle kupio dodatnu smesu (imam svoj kukuruz) i pravim . Sta kazu iskusni pilicari ? Dobro ili moze bolje ?
Kolika je zarada po kg sa ovakvim nacinom pripremanja hrane zna li neko mozda ?
 
Za svoje potrebe 60.komada, malo za dimljenje, ostalo u zamrzivac dugo je do proleca.Stigli u cetvrtak Hubard f-15, 30.dinara po komadu.
28ilon4.jpg
 
Danas merio, imaju ravno mesec dana , najvece 1,7 kg a najmanje 1,3 kg . Hranio 20 dana sa prvim kupovnim , pa posle kupio dodatnu smesu (imam svoj kukuruz) i pravim . Sta kazu iskusni pilicari ? Dobro ili moze bolje ?
Kolika je zarada po kg sa ovakvim nacinom pripremanja hrane zna li neko mozda ?

Tezina je OK. Sa dopunskom smesom za pilice pored prekrupe dodaj i 1% premiks za pilice. Zaradu izracunaj sam. Znas koliko su kostali pilici, koliko kosta hrana, posto ces ih prodati, pa saberi , oduzmi i jbg dobices valjda zaradu. Zarada ili gubitak druze variraju u zavisnosti od cena hrane, pilica i uspeha u tovu.:ppozdrav:
 
Iznad njih je sesir od lima precnika 1 metar, sa otvorom na sredini kroz koju je provucen kabal za struju koji napaja sijalicu od 250 wati, koja ima ulogu da poveca temeperaturu a ne da obasjava.Nije mi pri ruci bila formacijska hranilica sa krugom i sesirom, pa sam obicnu hranilicu stavio iznad kutije u kojoj su stigli pilici, te sve sto ispadne iz hranilice mislim ta hrana se nadje u kutiji te i nju pilici pojedu.
Rekao sam da je to mali broj pilica i da je za sopstvene potrebe pa i nije neki ozbiljan odnos prema njima.

p.s.U sredistu zracenja sijalice na ppdu se stavi crepljika, koja ima dve uloge a o tome kasnije
 
@valjevac

Sada se pravis vazan, kao ti znas a mi ne, pa neces da nam kazes.

E Dule ja sam mislio da ti mene malo poznaješ
Sad vidim da sam u zabludi, pa kada sam se ja pravio važan ili unovčavao neko da ne kažem teško stečeno znanje.
Pa deca sa sela znaju da sve bake i deke rado drže po jednu crepljiku na šporetu , pa kad izuju opanke, stave noge na crepljiku.Jel tako TAKO JE
 
Ma salim se druze. Desi se kada starije zene dodju po pilice kod mene u radnju, da u kutiju u kojoj ce ih odneti stave crep prethodno ugrejan i onda zamotan u neku krpu.:ppozdrav:
 
Kod mene bio jedan covek,zvali ga politra.Rodio se prevremeno u doba bez inkubatora.grejali pivsku flasu punu vode i stavljali je njemu u krevetac.On tako poceo da grli pivsku flasu od malena,al prezive.Bio posle grmalj od dva metra,a pivo mu doslo glave.Umro jadan od ciroze jetre.Sta ti je sudbina i ljubav iz mladosti.:osmeh:
 
Danas sam uspeo da uhvatim vremena i sredim boks gde su bili pilici koje sam poklao u subotu.
 
Uzeo sam jednu vecu kutiju za pilice, da li treba da kupujem onu hranilicu u obliku tacne za pilice sto se koristi prvih nedelju dana (kosta 3 eura) kupio sam jednu hranilicu sa dva prstena za podesavanje kolicine hrane, da li mi treba za 40 komada jos jedna hranilica i koliko mi treba pojilica?
 
Zbog neozbiljnosti radnika u prodavnici u kojoj kupujem hranu (prodavnica nije radila) morao sam danas da predjem sa gebija 1 na 100%,pilici su stari 10 dana. Kakve muke mogu da me zadese zbog ove promene hrane?
 
Nazad
Vrh