Tovni pilići

jutros sam zateko jedno uginulo pile u mom pilcarniku..Neznam sta mu bi:sta:, moguce da je infarkt, al nekako su mi mali jos za njega, tek im je 22dan....ali ovo je bilo najvece od svih, imalo je kilo garant!:ppozdrav:

Mozda mu se zagusila hrana u grlu, posto ne jedu nego zderu.::namigivanje::
 
@Aleks: To je vec nesto:bravo:@jovanips:Nek se na njemu zavrsi.@Petrovo:Solidno,moglo je i bolje.jovanipsovi ce biti duplo u to doba.Mada ni to bas nije normalno.Tvoje je u proseku.
 
Pretpostavio sam.Pametno.::super::Neki na forumu prave kalkulacije da se zaradi na par desetina komada.Sa kupovinom koncentrata i pilica na malo,je to gotovo ne moguce.Uvek je jeftinije kupiti na akciji.Mnogo veci proizvodjaci ne mogu da se uklope u akcijsku cenu.::lose::A ako je rec o zdravoj ishrani,to je vec druga prica:bravo:Ali opet napominjem:Sto manje vitamina,komponente zivotinskog porekla izbaciti i nikako davati antibiotike.Naravno samo u krajnjoj nuzdi.Neki cujem daju preventivno,i ne znaju kako se truju.Vade se na karencu,al to nije dobro.Bolje i neko pile da ode,ali ostali da budu potpuno ispravni za ljudsku upotrebu.
 
moj komsija ima farmu od 10 000 pilica pricali su mi ljudi koji rade kad je iseljaj da se dosta mrtvih pilica ubacuje u gajbe koji ce biti nu konzumnoj upotrebi ili u koncentratu sto mi je ruzno djelovalo
 
Da da Idu u salame.Kad se dodaju aditivi,svi mirisi se otklone.Ako je neko bas raspadnuto ide u hranu za zivotinje.Pouzdano mi je pricala osoba,koja radi u preradi.Meso koje se ne proda i vrati pozelenelo i usmrdjeno,takodje ide u salame i virsle.To je industrijsko zlo,pod izgovorom kontrole kvaliteta.::samo bes::A nama sad hoce da zabrane drzanje 20 tak komada za kucu.Kazu nije ekoloski i zagadjuje okolinu.Konkretno u Indjiji je ta zabrana na snazi,a napravili su fabriku za zivotinjsku hranu,koja smrdi ubija.Cista ekologija i dobrobit gradjana.::samo bes::
 
normalno gdje moze da salama bude jeftinija od kile pileceg mesa
kod mene ima nekoliko zivinarski farmi dvije se bave tovom pilica jedna ima inkubatore a jedni drze koke i pjetlove sto proizvode jaja iz kojih se legu tovni pilici
treba to sve hraniti ali nemoze neko nekom da zabrani da drzi pilice u svojoj kuci
naravno da i pileci stajnjak nije ni pribliznog kvaliteta kao onaj od domacih kokosaka
 
Do pjave pticijeg gripa sam snabdevao jednu mesaru piletinom.Gazda insistirao na rucno surenim pilicima.Nikako masinski.Dogovorimo se mi,a ja pojma nisam imao o cemu se radi.Na kraju on meni lepo kaze:Masinski sureni pilici ne mogu da se kupaju,posto im masina iscedi sokove,a domaci mogu i 5 do 6 puta.:sta:Nije mi bas bilo jasno,al na kraju poenta price je da pilici stoje u vitrini dan,dva.Kad pocnu da se osecaju,pod ladan tus,pa ponovo u vitrinu.Katastrofa.Pa necu ih valda bacati?Sta da pricamo o industriji.Nema da se baci.Ja zato imam musterije,u npr subotu vece mi spremi pile,za nedeljni rucak.To je prava stvar.Ono trci par sati pre nego sto ga pojede.Pa to ::super::
 
Oni se trude (vlast) da potpuno zaustave domacinstva koja se kako tako snalaze i prezivljavaju. Neki hrane pilice, neki koke nosilje i curke. Odgajaju ljudi po par svinja malo gotovim smesama malo kuvaju sitan krompir i bundeve, bude tu i nesto pomija ali sve manje (serpe se dobro ogrebu, baca se sve manje). Medjutim ako hocemo u fino drustvo citaj EU, onda moramo i mi da budemo fini. Ne moze iz nasega dvorista da se oseti pa da smeta komsijama koji su vec odavno na nivou EU. Hteli mi ili ne sitne uzgajivace ce unistiti kojekakvim zabranama, ostace samo veliki i svi cemo jesti te zelene salame.
 
gledao sam iznutrice tih pilica zeludac srce pluca bubreci sve su malo veci od graska a pile oce pukne od debljine
i posto mi je stric uzimao stajnjak za voce kad su ga dovezli zivjeti se ne moze od smrada i sve to sto su ti pilice jeli sami koncentrat a ko zna sta je sve u u njemu bilo
 
za mene EU i ne postoji nece meni niko zabranit da imam pilice i ostalo ako treba bice u podrumu ali ono smece od hrane necu jesti
 
E znao sam da u salamama ubacuju sve i svasta i da se od suhomesnatog nabija holesterol i masnoca od sada jedem salamu samo kad moram.

P.S. nego jel vredi kao podloga usitnjena suska od kukuruza? Mislim na onu susku gde se nalazio klas ne znam kako se to zove, juce sam bio da berem kukuruz pa sam nabrao susuku u jednom dzaku pa reko da pitam dal da je sitnim ili da je zapalim
 
U sremu se to zove komusika.Ne upija i nije dobra za podlogu.Moze kao izolacioni sloj,ali nema moc upijanja vlage.Ps jel neko za sendvic sa salamom:haha:?
 
fvzrqu.jpg

262tahv.jpg

1530lqs.jpg

danas zaklano 5 komada
 
Nazad
Vrh