Tovni pilići

ja sam pravio od lima neke hranilice imam malo rastura ali moram uzeti neku profi sa farme to cu videti sa Dejanom"SAMA"
 
Vec si video druze,samo lepa cifrica moras priznati.Limene imaju problem za intenzivni tov.Treba ih dezinfikovati.Masna soda nagriza cink,a i amonijak,pa kad zardja,mozes je baciti.Ove moje su stvarno fantasticne za odrzavanje.Imam i nove i neke stare 6 godina,nema nikakve razlike.Izuzetno se lako i peru.Pretpostavljam da je u pitanju kvalitet plastike.
 
hvala na odgovorima!:ppozdrav:
necu vise da zamaram mozak sa matematikom, kao i sa proslom turom pisem samo koliko sam potrosio novca i kad ih koljem izmerim ih i vidim koliko sam u +.
jovanips vido sam tvoja koritanca i cini mi se da su super za nas male proizvodjace ali me interesuje koliko puta im sipas hranu dali moze na 12 sati da se puni ili more cesce, meni je problem sto nisam celog dana kuci, kakva su tvoja iskustva sa tim?
 
Velicinu korita uvek mozes prilagoditi potrebnoj kolicini hrane.Korita imaju drugi problem,sto se uvek dosipa,aono sto ostane nadnu uvek ostaje.Radio sam u pocetku sa koritancima,pa sam uvek pre sipanja naginjao korito da se hrana slije u jednu stranu.Hranilica ima prednost,sto se dosipa odozgo,a pilici jedu odozdo.
I jos jedna mana je sto u korito ulaze,obavljaju po hrani i prljaju je ,te se mora pokrivati.
 
Danas mi jedno pile lipsalo a veze nemam sto. Uzeo sam ih proslog cetvrtka dajem im gebi 1, kostanvit zemunski 100g na 10kg koncentrata, do juce su bili i na enrofloksacinu, nije im hladno ima 2 sijalice jedna od 200w druga od 150w nisu uvek ukljucene posto kad ih obe drzim malo duze ukljucene razbeze se po ivici prostorije,sada su rastrkani nisu u grupama.

Da li pilicima smeta ako kljuckaju stiropor? Imam jednu tablu kojom sam pregradio prostoriju i oni provalili da je stiropor jestiv i uvek po neko kljucka
 
Nije mi jasno zašto se dodaje nešto čega ima u hrani.Pored koncetrata nema potrebe dodavati ništa ako je koncetrat u kvalitetu.
Što se tiče zagrevanja prostorije neću reći ništa novo.Ako se grupišu ispod grejnog tela nije im dovoljna temperatura.Ako se razbeže po ćoškovima objekta - pretoplo im je.
-1 dan 32-35 stepeni
-2 dan 32
-3-7.dana 29-30
-2.nedelje 26-28
-3.nedelje 24-25
-4.nedelje 23
-5.nedelje 20
-6.nedelje 18 stepeni
Termometar na početku odgoja na 5.cm od podloge.

p.s. stiropor što dalje od živine
 
Znaci da im je lepo i ugodno, samo neka imaju uvek ciste vode i hrane i rezultat ne sme izostati.
 
Hranu i vodu uvek imaju, voda se menja kada im dajem enrofloksacin/ zivomicin ujutru i uvece a bez leka jednom dnevno. Vida stoji u balonu od 6l po nekoliko sati pre nego sto im je sipam u pojilicu, hrana se nalazi u plasticnoj kofi od poludisperzije tu je pomesam sa konstavitom i pokrijem dzakom tako da mislim da uslovi cuvanja vode i hrane nisu problem. Nadam se da ce mortalitet ostati samo na ovo jednom piletu, posto nije bilo velike potraznje pilica valjda je bila bolja selekcija
 
To za cuvanje vode ti je pametno.Neki grese sto naspu iz cesme hladnu vodu,pa im osure grlo_Odma pocnu krkljati.Jedino ne razumem cemu ti vitamini.Ja imam intenzivni tov i dajem malim pilicima elavitol svega tri dana.Idu vitamini samo pred vakcinaciju.U kucevnoj radinosti,tj za sopstvene potrebe kad su manje kolicine u pitanju,moze proci bez kojekakvih specija.Moja parola je da je bolje hraniti koji dan duze,ali jesti zdravo.Mojim kupcima kilasa cak preporucujem da ne stavljaju zivamicin vec samo secer u vodu.Prvi dan cisto zbog stresa i transporta na 5l vode supena kasika secera.Kao i ljudi kad se potresu,pa popiju secer i vodu.Princip je isti,a nista ne steti.
Hranite se zdravi i unosite sto manje otrova,antibiotika isl.Ko zeli da se truje,naj jeftinije mu je kupiti pile na akciji,koje je ne retko zaklano pod dejstvom antibiotika.Zato i jeste na akciji.:ppozdrav:
 
U principu nije steta,ali ni ne koristi.Opasno je samo da se veci komad zaglavi u grlu i moze izazvati gusenje.Mekan je i kad ga stisne kljunom ode u sirinu.Posle se vrati u prvobitni polozaj i ako je dovoljno krupan moze zastati u grlu.
 
Ja sam mojima davao prva 2 dana kuvano zumance mozda sam im malo dao (3 zumanca na 25 pileta) isitnim ga i posolim u hranilici preko koncentrata. Kostanvit im dajem zato sto predhodnoj turi nisam davao nikakav premiks samo viganol kapi i gledao sam kako jedu perija jedni drugima pa sam im ubacio gebijev premiks za tov pilica i posle nekoliko dana prestali su sa jedenjem perija, ovo je prvi put da im dajem kostanvit zena koja radi u polj. apoteci mi kaze da je original Zemunski i da ga ona daje njenim pilicima a i preporucila mi da ga dajem kokoskama kada se javi problem slabije nosivosti.

Ovo za nedavanje direktno vode sa cesme sam na ovom forumu procitao i savetujem komsije koje cuvaju pilice da ne daju pilicima hladnu vodu.
 
Pa ova iz poljoapoteke je morala nesto da ti proda, ne mozes prazan da izadjes napolje. U potpunoj smesi za pilice ima dovoljno DKF-a tako da nikakvi dodaci nisu potrebni. Ni kuvano zumance nemoj da dodajes, to su ranije babe radile sa domacim pilicima kada su ih podizali sa cistom prekrupom.
 
Sada sam se setio da li preporucljivo ciscenje pilica kuvanom psenicom? Psenicu bih skuvao, normalno nekoliko kilograma, onda bih je drzao u frizderu da se ne pokvari, po potrebi davao pilicima.Neki psenica ujutru potope pa uvece daju pilicima i uvece potope i daju ujutru .Meni je intesesantno ovo sa kuvanom psenicom posto je ona meksa od one sto stoji u vodi nekoliko sati i u njoj bi ubacivao koprivu malo sve to posolim i mislim da bi zavrsilo posao oko ciscenja posto su mi pilici iz predhodne ture bili malko masniji tj. kozica im je bila masna/
 
Prvi put cujem za tako nesto.Moram priznati da zvuci veoma interesantno.Mada mi je vise za organsku proizvodnju i zdravu hranu.Upropasti ga samo sa koncentratom pre toga.
 
jutros sam zateko jedno uginulo pile u mom pilcarniku..Neznam sta mu bi:sta:, moguce da je infarkt, al nekako su mi mali jos za njega, tek im je 22dan....ali ovo je bilo najvece od svih, imalo je kilo garant!:ppozdrav:
 
moji danas imaju 21dan starosti i izmerio sam 25(50)pilica:prosecna tezina po piletu je 814grama,utrosak hrane 1.07kg konverzija 1.31kg hrane/kg prirasta.


Jovane to je najverovatnije sindrom iznenadne smrti u pitanju je metabolicka bolest.
 
Nazad
Vrh