Tovni pilići

@Matkee

Isplativost je naj veca kako je SAMA napisao kod rostilj pilica, to jest do 2 kg ili dok ne pocnu puno da zderu a prirast bude slabija. Pilici za domacinstvo se kolju sa 3,5 kg zive vage pa i tezi. Tezinu iznutrica nisam nikada merio, ali i ona je srazmerna tezini pileta.
 
Poslednja izmena:
evo danas je mojima 14 dana pa sam ih merio rezultati su sledeci:izmereno je 25pilica od 50 izmerili su 10.65kg prosek po piletu je 426grama,utroseno hrane 26.5kg.
 
@Aleks

Druze i moji su od 08.09, nisam ih merio ali mojih 25 pojeli su ~15 kg brasnaste jedinice do sada.
 
Aleks.Pilici su po gramazi OK,ali ti je utrosak hrane malo veci.Jesi odbio ono u hranilicama ili imas veliki rastur.PS Kad ces doci po burice.
 
eto sam zaboravio da oduzmem hranu koja je preostala u hranilicama,Dusko izmeri ti svoje pa javi rezultate.
 
a mojih 28 od prosle ture, su za 19 dana pojeli 30 kg.jedinice..rastura bilo malo, mozda 200gr. ja mislim da Aleksovi pilici imaju dobar utrosak hrane..ipak je to 50kom...nije malo:ppozdrav:
 
@Aleks

Mrzi me druze da ih hvatam i merim, ja to na sitno hranim. Toliko mogu da prodam po komsiluku, pa svake 3-4 nedelje tura. Nego jel tvoji jedu peletiranu ili brasnastu hranu.

@jovanips

Tvoji po obicaju ne jedu nego zderu. Bas me interesuje koliko ce ovaj put biti prosek tezine uredjenih.
 
Aleks daje brasnastu,sam pravi.A sto se tice jovanipsa otac tih njegovih mora biti curan ili je mama curka.:haha:
 
bas kao sto dejan kaze moji jedu brasnastu hranu posto nemam peletirku mnogo su skupe a hranu pravim sam.
 
.A sto se tice jovanipsa otac tih njegovih mora biti curan ili je mama curka.:haha:
E Sama vrlo je moguce da im je neko u porodici curka.:haha:?..Jedva cekam da vidim kakvi ce rezultati biti..Inace danas im je 18dan.i pojeli su njih 40kom. oko 40kg.jedinice. Izuzetno napreduju svi imaju preko 500g, neki i blizu 900g.:osmeh:
 
Izuzetno napreduju svi imaju preko 500g, neki i blizu 900g.:osmeh:
Kad pročitam rezultate jovanips-a i odem da pogledam moje piliće prvo me oblije hladan znoj,pa topao,pa počnem da se nerviram,da računam koliko dugo ih hranim,nervozno da grizem nokte(koji su puni prekrupe),pa da spominjem oca ocinog onom ko mi je rekao da sa mesec dana imaju kilo kad njegovi sa 18 dana ima 900 gr.Dođe mi da se uvučem u njegov pilićarnik da gledam šta im radi,dal ih j... i u kojim vremenskim razmacima.Neverovatno,moji sa 50 dana nemaju još dve kile a njegovi ce sa 30 dana imati tu kilažu i osim toga ja ne mogu da ih prodam iznad 250 po kg a on ima komšiju koji ne pita šta košta.
J.... ti i pilićarnik i mene kad radim ono što ne znam.
 
Vebra druze ocigledno da s tvojim pilicima nesto nije uredu, ili s njima, ili sa hranom, trece nema... Ja moje cuvam kao decu, reko sam blizu 900gr.,sto znaci da nemaju jos...!! inace tajna je u vodi u kojoj su se kuvale koprive, i oni to piju, a kopriva je puna gvozdja, a gvozdje otvara apetit, zato ja imam veliku i konverzuju, a i tezinu:ppozdrav: a merni instrument, je bazdaren, pvo merim 5kg.secera, pa onda pilice..:haha:
 
Jedno objasnjenje.Konverzija je utrosak hrane za kilogram prirasta.Znaci da ako pile pojede npr 2kg hrane ,a ima tezinu 1,2kg.Znaci 2kg / 1,2kg konverzija je 1,67.Poenta je da konverzija bude sto manja,tj ako je konverzija manja pile ce za isti utrosak hrane imati vecu telesnu masu.
Apetit je nesto drugo i ukoliko imamo dobru konverziju,a dobro je oko 2.Ispod 2 je odlicno odmah imamo i odlicno napredovanje pilica.
Konverzija moze savisiti od kvaliteta hrane , kvaliteta pilica ,rastura hrane tj prosipanja , uslova drzanja , zdravstvenog stanja pilica , temperature u objektu i drugih faktora.
Ovo sam napisao bez namere da vredjam one koji to znaju,a u isto vreme da neki nauce,jer sam primetio da neki brkaju pojmove.:ppozdrav:
 
muce me slicne brige kao druga vebra.
imam 30 komada koji su od 15.09. (13 dana), nisam ih merio, mislim da fino napreduju, ali kad uporedim utrosak hrane koji navode aleks, jovanips i dusko58, mislim da moji imaju mnogo veci utrosak hrane. Do danas su pojeli oko 25 kg granulirane jedinice a nisam primetio da je nesto puno rasturaju. Pitanje za aleks, jovanips i dusko58 sta koristite kao hranilicu, ja koristim sad onu veliku plasticnu sa prstenom i cini mi se da nema puno rastura ili se to meni samo cini?
 
@sale-ale

Nemoj da brines druze. Granuliranu hranu vise jedu nego brasnastu. Te hranilice sa prstenom su dobre i taj prsten sprecava rastur. Ipak podesi gornji prsten da ne izlazi previse hrane tu odakle je uzimaju, a onaj na obodu sluzi da ne mogu da je rasipaju i da jedan deo se vraca nazad ako su poneli vise. Mozda nisi racunao ono sto je pomenuo i SAMA, koliko je ostalo u hranilici.
 
pa boga mi, dosta su ti pojeli, posto kazes da nemas rastura!! mozda je do hrane, a znam i da kad je pilicim hladno, da jedu vise, kako bi se ugrejali? ja ne koristim plasticne hranilice, vec sam sam napravio koritanca, koja mozes videti na nekoj od mojih slika. Inace, imam posebno koritance iz kojeg jedu do 10dana, zatim drugo do 30, i trece do kraja....:ppozdrav:
 
muce me slicne brige kao druga vebra.
imam 30 komada koji su od 15.09. (13 dana), nisam ih merio, mislim da fino napreduju, ali kad uporedim utrosak hrane koji navode aleks, jovanips i dusko58, mislim da moji imaju mnogo veci utrosak hrane. Do danas su pojeli oko 25 kg granulirane jedinice a nisam primetio da je nesto puno rasturaju. Pitanje za aleks, jovanips i dusko58 sta koristite kao hranilicu, ja koristim sad onu veliku plasticnu sa prstenom i cini mi se da nema puno rastura ili se to meni samo cini?

Ja se u proračunima hrane držim nekih normativa i uvek se obradujem kada utroše manje a često se dešava
-od 1 - 10 dana koncetrat jedinica 300 grama
-od 11- 21 dana koncetrat dvojka 900 grama
-od 22-32 dana koncetrat trojka 1.200 grama.
Ovo je deo odgoja komercijalne prirode.Pilići su teški od 1 - 1,4 kilograma.

Posle toga za sopstvene potrebe koncetrat za produženi tov i prekrupa u različitim odnosima od 1:1 do 1: 4 i oko 56 - 60dana imam prosečnu težinu od 3,5 kilograma stim što je zadnja nedelja pred klanje čista prekrupa.Malo omršaju ali je kvalitet mesa , bar za moj ukus bolji.
Toliko od mene plus:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh