Tovni pilići

Zdravo
Moze li mi neko reci gde bi mogao da nabavim a prsten za napakanje pilica i koliko bi to kostalo?
 
Javi se na p.p. da ne reklamiram firmu.A njegov izgled potrazi o ovoj oblasti bila je zakacena fotografija:ppozdrav:
 
Jel moze biti opasno ako pilici nesto krce.Cuo sam da to znaci da su prehladjeni ali nisam siguran.Jel treba nesto preduzeti ili ce proci samo.Inace su stari oko 2 meseca i planiram da ih koljem sledece nedelje.
 
Jel moze biti opasno ako pilici nesto krce.Cuo sam da to znaci da su prehladjeni ali nisam siguran.Jel treba nesto preduzeti ili ce proci samo.Inace su stari oko 2 meseca i planiram da ih koljem sledece nedelje.

Kolji ih slobodno jer je to mnogo bolje nego da ih kljukas antibioticima pa da ih posle koljes. To krcanje je zbog pluca a njih ionako bacas a mozes ih klati sto pre jer zbog tog krcanja mogu slabije da napreduju.
 
уф док се нисам снасао са овом пререгистрацијом дошло време да се пилићи кољу! клали их са 45 дана , заклали 51 комад са просечном тжином од 2310 грама. Од 105 ком угинуло 4. Лепи су , ја задовољан!
 
Kupovao sam neki dan u selu prekrupu za tovne piliće.Posle kupovine ostade mi u vazduhu jedno pitanje : Da li je bolje kupovati prekrupu od komšije ili u polj. apoteci? Nisam pametan šta da zaključim.Šta vi mislite?
 
Ako imas poverenja u komsiju bolje od njega.Naj sigurnije je da uzmes u zrnu pa da samelje pred tobom.Svasta se radi.Neki ubacuju kredu,koja je 6 dinara kg proteina nula,a posto je kukuruz.Cast izuzecima.
 
Bolje je od komšije ako znaš da mu kukuruz nije bio budjav jer je to najveći problem kod hrane. Dešava se ponekad da se lošiji kukuruz melje za prekrupu a takav je pogodan jedino za ishranu prešivara a za živinu je veoma opasan.
 
Naravno,to je jos veci problem.Ja sam sebi meljem i pravim koncentrat,te sam to prevideo,a JAKO JE BITNO.Idu topliji dani,zizak,a zizljiv kukuruz je milina samleti pre prodaje,pa ti dokazi dal mu je srce pojedeno il nije.
 
Ako pre uginuca nisu kunjali,mozda su se slogirali od jake hrane.Obicno im udari krv u glavu i curi na kljun.Glava pomodri,a u trenutku crkavanja mlataraju krilima i nogama.Nemogu tvrditi,ali je to naj verovatnije,ako ranije nije nista primeceno.Jednostavno se prejedu i slogiraju.Obicno zavrse na ledjima i to naj krupniji tj naj halapljiviji.

SAMA,evo danas mi ode i četvrto pile na isti način kako si mi i ti objasnio a danas baš oćigledno kako si objasnio - pun kljun krvi,pomodrela glava.Pa kako to nisam imao do ove ture a posle tvog upozorenja počeo sam da mešam prekrupu sa koncentratom(2) ?
 
Jaka hrana,verovatno im je prevruce,losa ili nikakva ventilacija ,prenaseljenost,pa dolazi do sloga.
 
Na 15 m2 ima ih sada 77. Prevruće im nije,jedna vrata su stalno otvorena,pa postoji dakle i ventilacija.Prošlogodišnju suvu slamu im kao prostirku dodajem po malo skoro svaki dan.Od onomad im mešam dvojku i prekrupu i stavljam kao i dosad kostovit,živomicin i jabukovo sirće.Nikad mi se ovo nije dešavalo(u zadnje tri godine). Ranije jesu crkavale u prvih petnaestak dana a ne sa mesec i više kao sada.Istina nisam ih držao tu gde ih sada držim,smatrajući da su ovo povoljniji uslovi za ovo prohladno vreme.Držao sam ih ranije pod poluzatvorenim tremom ogradjene blokovima,čini mi se zgusnutije nego sada.
 
Kupovao sam neki dan u selu prekrupu za tovne piliće.Posle kupovine ostade mi u vazduhu jedno pitanje : Da li je bolje kupovati prekrupu od komšije ili u polj. apoteci? Nisam pametan šta da zaključim.Šta vi mislite?
[FONT=&quot]SAMA[/FONT]
Ako imas poverenja u komsiju bolje od njega.Naj sigurnije je da uzmes u zrnu pa da samelje pred tobom.Svasta se radi.Neki ubacuju kredu,koja je 6 dinara kg proteina nula,a posto je kukuruz.Cast izuzecima.
[FONT=&quot]robins [/FONT]
Bolje je od komšije ako znaš da mu kukuruz nije bio budjav jer je to najveći problem kod hrane. Dešava se ponekad da se lošiji kukuruz melje za prekrupu a takav je pogodan jedino za ishranu prešivara a za živinu je veoma opasan.

SAMA čoveče svaka čast tebi na obazrivosti.Ja nažalost ovako mator ne umem tako da se čuvam(loše sam odgojen) nego se posvađam kad me z….u I onda posle kažu da sam težak.
[FONT=&quot]Pre neki dan zeznu mi pašenoga u apoteci,kog sam zamolio da mi kupi džak prekrupe,pa mu umesto prekrupe daju stočno smešu za junad preko 350 kg.Pošto komšija ima stoku ja ga pitam hoće li da mu dam taj džak a on meni njegovu prekrupu u istom odnosu kilaže.Komšija mi “izađe u susret” I zameni smešu za njegovu prekrupu.Ne da je buđava nego miiiiiiriiiiiiiiiiiiišiiiiiiiiiiiiiii a stisneš je u šaku ona ostane “ko rukom izvajana”.Pošto sam mu dan pre toga dao 2200,00 dinara za 100 kg prekrupe (čovek rekao prvo 22,00 din/kg – posle ga valda žena preobratila) žena nakon ove zamene ode da otkaže tu prekrupu kad ono kaže ova druga dobra ali komšija sad umesto 100 kg dotera 80 kg.Kaže 22,00 din kukuruz i 6,00 din meljava po kg(nismo ga kaže razumeli),a u apoteci 25 kg prekrupe 640,00 dinara odnosno 25,6 din/kg a komšijina 27,50 din/kg.Kako je lepo kad mi Srbi imamo dobre komšijske odnose pa jedan drugom verujemo i pomažemo a ne ko Slovenci I Hrvati između sebe z….u jedan drugog dok trepneš.[/FONT]
 
Jel gasite svetlo pilicima u toku dana? Ja sam pre 2 godine imao slican problem kada su mi lipasala nekoliko komada sve preko 3kg. Postali su tuzni kunjavi reko gotovo ima da pocrkavaju pola i to sve oni najveci kunjavi al kaze meni komsika gasi im svetlo cim pocne da pada mrak i upali oko 10,11 uvece ja to uradim i odmah sutra dan pilici veeseli i nijedno nije uginulo.
 
Gasim.Ma držao sam ranije u gorim uslovima i sve zbijeni jedan do drugog i nisu crkavali.Ovi odjednom a taman se nahvalio kako mi ne crkavaju.
 
Ako laže koza ne laže rog
2exvy8k.jpg

27.dan Hubard F-15.
Robins zna odakle su -a nisu njegovi - da ne bude posle kao reklama za Robinsa
 
Nazad
Vrh