Tovni pilići

Kod Hubbarda se desava da bude poneko "pirgavo" pile sa crnim tackama a ponekad i skroz crno ili sivo ali to je mozda 1 ili 2% . Ti pilici su istih karakteristika kao i ostali samo im je perije drugacije. Pre 10tak godina je ISA imala svoj hibrid RED BRO koji je bio crven a imao je dobre karakteristike ali je ipak sporije napredovao od belog. Meso im je bilo ukusnije od klasicnog hibrida ali taj hibrid zbog cene nije zaziveo i sada ga ima samo ponegde u Francuskoj.
 
@ prezalj
Pa vise od dve nedelje nema izvestaja o pilicima. Pravis se vazan pa neces ni da se javis, naucio pa mu niko ravan. ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Robins prezadovoljan sam sa pilicima!!! Ljudi, nije reklama, ali zaista covek ima kvalitet!! Resio sam kondenzaciju tako sto sm povecao ventilaciju a izolacija ce da priceka malo. Za tezinu ne znam, nisam ih merio!
 
:ppozdrav:
Sad jos samo ovi sa foruma da se dogovore kome da salju fakturu za reklamu. Sto se pilica tice dugo smo u ovom poslu i planiramo da budemo jos dugo a opstanak u ovim vremenima je moguc samo sa dobrim kvalitetom i stalnim kupcima. U svakom slucaju da se svi lepo provedemo za Vaskrs a nadam se da cemo raditi jos dugo i imati koristi od toga.:ppozdrav:
 
@Dusko58
Imao sam nekih obaveza,pa nisam posecivao forum nekoliko dana.Sto se tice pilica,juce sam merio i kilaza je od 2,1kg do 2,6kg,dosada pojeli 60kg jedinice"Jabuka" i 150kg dopunske smese 40% pomesane sa kukuruzom,takodje "Jabuka".
Inace,danas im je 45. dan,svi su zivi i zdravi,hvala Bogu.Meni se cini da dobro napreduju,sta vi mislite?
Planiram da im dam jos 30 kg ove smese,pa da predjem na soju i kukuruz,jedno 10-ak dana i onda na klanje.
 
Pozdrav drzim za sebe po 60 komada brojlera,ali imam taj problem da u uzrastu od 30 dana pa do kraja tova ugine mi oko 5-7 pilica samo ga nadjem ujutru mrtvo prevrnuto?
 
@mladjoni1982
To je "Jabuka",dopunska smesa od 40%proteina(dzak 10kg) koja se mesa sa 12-19 kg kukuruza,mada ja mesam 10 kg dopunske smese sa 20 kg kukuruza.Inace kod mene je 780 din/10kg.
 
@ prezalj
Za P-II 18% prot. na 10 kg dopunske smese za pilice od 40% prot. po Pirsonovom kvadratu mesa se 23,2 kg prekrupe plus premiks bez kokcidiostatika. Pilici su ti dobri ( naucio si ::namigivanje:spavam: a sto se tice soj. sac. i prekrupe niti sam procitao niti sam kadgoda radio tako. Na 10kg dop. smese za pilice za zavrsni se doda 40kg prekrupe i sa takvom smesos se hrani zadnju nedelju, ne duze posto bi pilici dobili masnocu. Kod mene dop. konc. 40% prot. kosta 680,0 din. :ppozdrav:
 
U ovom uzrastu pilici stradaju od infarkta zbog intenzivnog porasta pa srce ne moze da to izdrzi. Pile dok jede samo pisne par puta i prevrne se na ledja a ako ga odmah otvorite srce mu je eksplodiralo i bude puno krvi. Ako ih drzis zaa sebe najbolje je da smesu razblazis sa 5 do 10% stocnog brasna. Na taj nacin se usporava tov za par dana ali se smanjuje mogucnost infarkta brojlera. Vec sam pisao da ljudi pomekad pogrese pa da bi im pilici sto pre stigli hrane ih duze sa prvom hranom i onda bude mnogo infarkta.
 
Da se pohvalim da sam od danas ponosni vlasnik jata malih loptica kupljenih od Robinsa ili bolje da kazem skoro poklonjenih jer sam izgleda dobio vise vrsti popusta/kao skolski, kao clan foruma../!! Bili smo u zurbi danas pa nisam pogledao celu farmu vec samo inkubatore i moram reci da ono sto sam video izgleda svetski. Pozdrav druze, i ako budes u prilici reklamiraj nam malo forum sutra i okaci nam link od reportaze koja bude snimljena. :ppozdrav:
 
Ja sam imao slican problem sa pilicima i infarktom pa sam ga resio tako sto sam gasio svetlo sa prvim mrakom i palio ga posle 3 ili 4 sati tada pilici odmore malo a posto se radi o odraslim pilicima, bili su stari 5 nedelja mesec je bio jun nisam morao da brinem da li im je hladno
 
Moje komšije koji kupuju brojlere od kilogram tov nastave sa dopunskom smešom i prekrupom na sledeći način:
I nedelja odnos 1 : 1
II 1 : 2
III 1 : 3 i ako ih ostave i dalje
IV 1 : 4.
Na taj način pile se hrani zdravijom hranom, ne forsira se, infrakt smanjen na mimimum i smanje se troškovi hrane.
 
Da se pohvalim da sam od danas ponosni vlasnik jata malih loptica kupljenih od Robinsa ili bolje da kazem skoro poklonjenih jer sam izgleda dobio vise vrsti popusta/kao skolski, kao clan foruma../!! Bili smo u zurbi danas pa nisam pogledao celu farmu vec samo inkubatore i moram reci da ono sto sam video izgleda svetski. Pozdrav druze, i ako budes u prilici reklamiraj nam malo forum sutra i okaci nam link od reportaze koja bude snimljena. :ppozdrav:

Ove nedelje ili u nekoj od sledecih evo mene ponovo na Prvoj u Domacinu. Snimali su odgojnu farmu sa mladim jatom Hubbarda F15 kao i farme sa eksploatacijom i inkubatorsku stanicu. Sto se reklamiranja tice probao sam ali ne dozvoljavaju da se spomene bilo ko cak ni ime svoje firme ne smes da spomenes. Cak su me terali da skinem duks na kome je pisalo Montobene jer je i to reklama. Snimali su me samo u majci a ventilatori su mi bili ukljuceni tako da se ukocio od promaje. Na mom predstavljanju u poslednjoj poruci ima link ka jednom snimku na Foxu od pre par godina.
http://poljoinfo.com/showthread.php?2227-Robins
 
Ma bio samo on a bile su najavljene Marija ili Natalija. Da je dosla neka od njih odmah bi te zvao kao vec iskusnog odgajivaca pilica koji ih ima vec 24 sata.
 
Evo i mene, posle dužeg vremena. Kažu da se svaka škola plaća - pa tako i ja platih svoju, od početka do sada nažalost uginulo mi je čak 9 kom (ostalo ih 51) a ja pojma nemam zašto.. Uvek im je čisto i suvo, vodu (odstajalu i na sobnoj temperaturi) im menjam po 3-4 puta dnevno, uvek imaju hrane, toplo im je...Desavalo mi se da ih obiđem jednom i svi živi i živahni - a kad dođem sledeći put pronađem uginulo pile. Pošto sve pišem (šteber, šta ću) ispada da su 4-tog dana uginula čak četiri komada, 5-tog i 6-tog po jedno, 9-tog dva i taman kad sam mislila da su sad dobro 13-to još jedno. Imate li neku ideju, neko savet - zašto se to dešava? Hranim ih koncentratom 100%, starterom, do sada su pojeli (i rasuli) prosečno po oko 700 grama (ako ne računam ove uginule). Nisam ih još merila, ali "na oko" lepo napreduju.
 
@ NenaNis
Neno, ako su pilici stigli 14.04 njih 60 nije smelo da pojede do danas vise od 27-28 kg hrane a oni su pojeli (rasuli) 42 kg :sta:. U cemu to drzite vodu kada menjate po 3-4 puta dnevno. Ujutro naspete vodu u pojilicu od 5 l. i kada bude pred kraj zamenite. Zasto je uginuce toliko, ne mogu da Vam kazem jel za dobar odgoj pilica trebaju tri stvari:
Dobra rasa, dobra hrana i dobar domacin (uslovi i paznja), ako samo jedno fali desi se to sto se desilo.Pozdrav.
 
@ NenaNis
Neno, ako su pilici stigli 14.04 njih 60 nije smelo da pojede do danas vise od 27-28 kg hrane a oni su pojeli (rasuli) 42 kg :sta:. U cemu to drzite vodu kada menjate po 3-4 puta dnevno. Ujutro naspete vodu u pojilicu od 5 l. i kada bude pred kraj zamenite. Zasto je uginuce toliko, ne mogu da Vam kazem jel za dobar odgoj pilica trebaju tri stvari:
Dobra rasa, dobra hrana i dobar domacin (uslovi i paznja), ako samo jedno fali desi se to sto se desilo.Pozdrav.

Niste me dobro razumeli - pojeli su (a i rasuli verovatno) oko 35kg hrane, rekla sam da ove uginule ne računam, dakle njih 51. Pojilice su one male, na koje se "navrće" flaša od 1.5l, zato im menjam više puta. Računam da je hrana dobra, dakle ili je rasa ili je domaćica...
 
Nazad
Vrh