Tovni pilići

@ NenaNis
Sve sto Vam je robins napisao je dobronamerno i tacno. Ako zelite Kostanvit da potrosite trosite ga kada pilici budu stari preko pet nedelja, kada otezaju. Zivimicin BEZ ANTIBIOTIKA dajite slobodno, posto ne znate koji je premiks i koliko dobar mesaona stavila u smesu.
 
:osmeh: Danas su stigli, 60 komada lepih, malih, žutih i bogami glasnih loptica. Piše na "etiketi" da je hibrid Cobb i da je od "Spasić - farm" D.O.O. iz Stalaća, što meni ništa sada ne znači, ali možda neko od vas zna jesu li dobri ili ne..:sta: Smešteni u kutiju, za sada su po celoj kutiji (jedu, piju i pijuču), to valjda znači da im temperatura odgovara.:cool:
@ Duško 58, ma verujem ja Robinsu i dragocen mi je svaki njegov savet - zato i pitam ovoliko. Živimicin bez antibiotika nisam našla (tražila po vet.apotekama usput) nudili mi Elavitol - kaže prodavac to mu je to... Nisam kupila, neću bez konsultacije sa onima koji bolje od mene znaju. A i reče Robins da nije potrebno.
I još da pitam, koje su cene jednodnevnih pilića kod vas. Mi smo platili 55 dinara, a u jednoj od vet.apoteka mi rekoše da su sada 60 dinara komad. Koncentrat 100%, džak od 25kg platili smo 1310 dinara, sad vidim da su dobili po 20 kg i košta oko 1050 dinara.
 
@ NenaNis
Danas sam razdelio pilice po 53,0 din. Pileca jedinica 25/1 1.130,0 din P-I 10/1 455,0 din. P-II 25/1 1.055,00 din. P-II 10/1 425,00 din. to kod Vas bas skupo kg jedinice 52,40 tu neko dere. ::lose::
 
@ NenaNis
Moje licno misljenje je da 100% u Vasem kraju dominira i da zna da je najbolji pa sa cenama radi sta hoce. Pogledajte u drugoj radnji istu smesu mozda se i trgovac izbezobrazio.
 
Pozdrav svima ! Samo bi da vam se zahvalim svima na ovim korisnim informacijama , sve sam procito od 1 do 24 strane i nemem ama bas ni jedno pitanje , sve ste pojasnili veoma opsirno. Ja sam pre 9 dana uzeo 20 kom pilica , tako malo posto mi je prvi put i samo za moje potrebe nemislim prodavati . Za sad mi je samo jedno uginulo i to odma drugi dan . Kad se resim ovi nameravam da u drugoj turi kupim 50 kom. Pozdrav za sve i hvala !!!
 
@ NenaNis
Moje licno misljenje je da 100% u Vasem kraju dominira i da zna da je najbolji pa sa cenama radi sta hoce. Pogledajte u drugoj radnji istu smesu mozda se i trgovac izbezobrazio.

Moguće je, pogledaćemo kad budemo kupovali sledeći džak. To je i meni palo napamet, nego smo na istom mestu kupili i piliće - pa nam je bilo lakše da sve utovarimo u auto i da mnogo ne šetamo.
Treći dan, svi živi i živahni.
 
pozdrav svima, Pitanje za Nenu, posto sam i ja iz Nisa isto, gde si ti nabavila Cobb hibrid, i ja bih uzeo te pilice, ali nisam uspeo da nadjem apoteku koja isporucuje tu vrstu...
:cool:
 
Prodavnica stočne hrane i još koječega DANA.C (nije reklama izvinjavam se moderatoru), NR Jović, odmah posle nadvožnjaka, s desne strane pre IDEA prodavnice. Ali držim u ruci etiketu proizvođača (dobili s kutijom), ako ti treba veća količina možda možeš da ih zoveš pa direktno od njih. Mislim, piše da je Cobb, ja im verujem - pošto stvarno ne znam kako da odredim jel istina.
 
e hvala Neno, pa ako pise Cobb, onda veruj da jeste....ja cu 50kom,standarno.icicu neki dan da narucim.... Pozz
 
Ljudi treba mi pomoc!!!! Imam veliki problem sa vlagom. Pilice dok su mali, drzim u zidanom objektu tj. prostoriji dimenzija 4 sa 4m. Medjutim stvara se ogromna vlaga i kondenz a prostirka mnogo brzo bude mokra. Molio bih vas da mi date neki savet sta da radim i kako da to saniram. Hvala unapred!!!
 
Debljina šuške leti 10 cm zimi i do 15cm.Kod brojlera je potrebno skidati pokoricu koja se pojavi a preko dodati nove šuške.Ali koliko sam ja pratio tvoj problem, a nisam baš sve ni pročitao, mislim da o ventilaciji nisi ništa kazao_Obzirom da su u pitanju podrumske prostorije - možda je problem u ventilaciji.Evo ti slika jednog malog prostora za prihvat 150 pilića u najprimitivnijim uslovima
fdrm8w.jpg
.Za ovo mi duguješ :ppozdrav:
 
Ljudi treba mi pomoc!!!! Imam veliki problem sa vlagom. Pilice dok su mali, drzim u zidanom objektu tj. prostoriji dimenzija 4 sa 4m. Medjutim stvara se ogromna vlaga i kondenz a prostirka mnogo brzo bude mokra. Molio bih vas da mi date neki savet sta da radim i kako da to saniram. Hvala unapred!!!

Kondenz se stvara zbog losije izolacije objekta a onda se slivanjem navlazi i prostirka. Sad je vec toplije vrema a posto pilici imaju vec oko 3 nedelje mozes da im pojacas ventilaciju jer vlaga moze da im napravi roblem. Prostirka treba da bude bar 15 cm a ako se stvara kora nju mozes skinuti a ostatak prekopaj nekom vilom. Pisali smo vec o krecu u prahu koji se moze dodavati u tankom sloju po povrsini. Razlog vece vlage mogu biti i pojilice ako nisu dobre. Imas li niplice ili neki drugi sistem i koja je tezina pilica ?
 
Zdravo svima. Hteo bih da pitam dali neko zna kakvi su to neki "tovni pilici" ali nisu beli odnosno zuti kakvi ih znam, nego su od svetlo braon do totalno crnih. Hvala
 
Nazad
Vrh