Tovni pilići

Ja sam taman izmedju vas dvojice mozemo se naci kod mene. :ppozdrav:
Mogli smo otvoriti novu temu o :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ovu smo skroz fulili.
 
@ Valjevac gde i od koga nabavljas F15 jer u Srbiji ga ima samo u Chik promu, Topoli, Agrozivu i kod nas. Agroziv nema prodaju na malo a od nas uzima firma Pile Bro i nosi po nekim mestima u okolini Valjeva pa reko dal im nisam bio babica. :ppozdrav:
 
Ogovoriću ti na p.p. .......................... znaš zbog čega. :ppozdrav:

Ovako su izgledali prvi dan
wv1p8w.jpg
 
Prvi dan bile vlažne pa išle na prinudnom sušenje.Sada su u opticaju.......................... :ppozdrav:
 
Ova slika je primer za dobro spremljen objekat i uslove u njemu. Kad se ovako pocne tov mora da bude dobar. :ppozdrav:
Sto se tice F15 on ima karakteristicne crne tackice po paperju i ovde se vide na par komada a ove tacne su odlicne za prvih nekoliko dana. Ja sam ih koristio prosle godine za odgoj roditeljskog jata od prvog dana ali nisam nasao ove prave sa ispupcenjima protiv klizanja nego sam kupio 100 takvih posluzavnika-ancera sa znakom koka kole koji su bili glatki i klizava al im je cena bila niska. Ceo dan sam grebao sa celicnom cetkom na busilici i sav sam bio crven ko deda Mraz.
 
Ja imam te iste tacnice.Covek je iz Nove Pazove,ali je radionicu preselio u Vojku.Mogu ti se raspitati za telefon ili adresu.
 
Ako nekoga interesuju tacne tu sam javite ser na p.p. ja sam ih uzeo baš iz razloga koje je naveo Robins, izuzetnosu se pokazale kod ćurića ali samo prvih dana.Ja ih i kod brojlera koristim samo prva dva tri dana.A ove plastične hranilice koje su na fotografiji prazne imaju ove krugove bele boje kojima se reguliše protok hrane tako da nema prosipanja.Dobar štos.Jedva sam ih pronašao - ušteda na hrani.
 
Pa ako ne moze da se nadje plastika za hranilice moze da se napravi od kartona, neki stari kalendar i zalepi trakom koju limari koriste da oblepe stakala i delove koje ne boje :) ako se gleda na estetici ili moze neka druga traka bitno da ne mogu da probuse.
 
Hranilice sa slike su "hranilice sa obrucevima" mislim da su ove 11 kg a imaju i vece. Jedan obruc sluzi za regulaciju protoka hrane , a drugi da ne prosipaju hranu iz hranilice. Cena ovih od 11 kg je 300,0 din. u radnji kod mene, i imam jos par komada ali mogu da se nabave ovde nije problem. :ppozdrav:
 
Danas sam uzeo 40 jednodnevnih pilica po ceni od 40 din/kom,stavio u kutiju,kvocka od 250w ih greje,dole je suska.Dali su mi "Zivomicin","Elavitol" i neku bocicu sa crvenom tecnoscu,daje se sve zajedno 7 dana u 3 litra vode po kasicica Zivomicina i Elavitola,a jedna supena kasina te crvene tecnosti.Uzeo sam "Jabuka" koncentrat po njihovoj preporuci.
Dajte neki savet ako mislite da bi nesto trebalo drugacije.
Inace ovo mi je prvi put da sam uzeo jednodnevne pilice
 
@ prezalj
Ako kutija nije velika infra sijalica je mozda jaka, ako beze po krajevima kutije znaci da im je toplo i stavi obicnu sij. od 150 w Samo im u vodu daj zivimicin sa antibiotikom prvih par dana a kasnije zivimicin tovni. U slucaju neke ne dao Bog bolesti obrati se veterinaru. Elavitol i tu crvenu tecnost su Ti prodali da povecaju promet, ta tecnost se daje samo u slucaju proliva i niko sem veterinara ne sme da je preporuci. Ako stavis obicnu sijalicu kutiju pokri sa nekim platnom ali tako da ima svezeg vazduha. :ppozdrav:
 
@Dusko58
Kutija nije bas mala nekih 100cm x 60cm i oko sijalice imam lim da ne rasipa toplotu,jos da kazem da sam kutiju pokrio kartonom i ostavio nekih 20x20 cm otvor.Znaci da im dajem samo Zivomicin,poslusacu savet.
Kod mene ima koncentrat "Jabuka" i "100%",pa me zanima koji bi ti izabrao?
Hvala na savetima ::svaka cast::
 
Pozdrav svima.evo i ja da se ukljucim,posle duzeg vremena... 100% koncentrat je zakon, ja koristim taj, i koristicu ga... da sam na tvom mestu uzeo bi njega...Jabuka i nije nesto bas....dobra je ona, al je ovaj drugi bolji... :cao:
 
Da li mogu da pustim da pojedu ovaj dzak Jabuje pa da posle promenim i da nastavim da hranim sa 100% ili da odmah da kupim 100% pa da ga pomesam sa Jabukom?
 
znas kako, u principu nije pozeljno to menjanje hrane te od jednog pa od drugog proizvodjaca... posto si ti danas uzeo pilice, i poenta je da oni od svog prvog dana jedu kvalitetnu hranu, e sad njih 40 to bi pojeli za jedno 7-10dana...otpilike, nzm sta da ti kazem, ja bih uraio sledece, kupio bih 100%, i davao od sutra, a ovu jedinicu od jabuke, bih ostavio, pa bi ima tamo pri kraju tova, pomesao sa jedno 10tak kila prekrupe.. 2 kila mekinja, 5 kila psenice.i tako poceo prociscavanje pilica...da bi kad to pojedu davao sam cistu prekrupu...jer nevalja naglo ukinuti koncentrat, i preci na kukuruz, kaliraju dosta, dobiju proliv....3jku uopste nemoj da kupujes..ovo ti 3jka....neisplati se...PoZZ :ppozdrav:
 
Izbegavajte davanje antibiotika od prvog dana jer pilicima uniste crevnu floru a lose uticu i na zastitu koju su nasledili od koka. Antibiotici se daju samo u slucaju nekog problema. Zivimicin je oksitrtraciklin sa vitaminima pa i ne spada u jake antibiotike a mnogo lose je kad ljudi od prvog dana pocnu pilicima da daju jake antibiotike kao enrofloksacin. Kad im se poremeti crevna flora dolazi do raslojavanja i zbog toga treba izbegavati antibiotike bar prvih 5 dana. Elavitol su samo vitamini a crvena tecnost je sredstvo koje se daje samo kod jakog proliva. Od svega toga ima smisla davati samo elavitol a problem je sto prodavci pilica uvale kupcima i gomilu kesica uz preporuku da se daje a sve zbog neke zarade na tim kesicama. Po pravilu to smeju da daju samo veterinari a i oni ponekad razmisljaju kao i ovi prodavci.
Post je spojen: [time]1299785484[/time]
_________________________________________________
Naravno da se ne preporucuje zamena koncentrata a jedinica ima u sebi kokcidiostatika i nikako se ne sme davati na kraju tova. Najbolje je neka ti pojedu taj dzak Jabuke pa ako nisi zadovoljankako napreduju onda menjaj a ako dobro napreduju teraj sa Jabukom i dalje. Pri kupovini koncentrata obratite paznju na datum proizvodnje i da se slucajno nije ugrudvao unutra jer to znaci da je dugo stajao ili je bio u losim uslovima.
 
@ prezalj
Nemoj da menjas koncentrat, i jabuku hvale u mom kraju samo neka imaju dovoljno vode i hrane i da im nije pretoplo ili hladno a ni slucajno mokro. Pa nije pilice othraniti doktorat, malo brige i paznje i sve ce biti u redu. :ppozdrav:
 
slazem se sa Robinsonom,ali imam samo jednu malu sugestiju...ako on ceka da oni pojedu ceo dzak jabuke, znaci neki 10tak dana, da bi video dali pilici napreduju ili ne...mislim,da je to suludo, jer ako se oni u startu uniste,posle je dzaba, i zlatan koncentrat da im da..steta je nepopravljiva...ja sam konkretno imao JAKO losa iskustva sa Jabukom, a i poznajem vise takvih slucajeva, i Agro-mil , se pokazao jako lose... :cao:
 
Nazad
Vrh