Tovni pilići

Verovatno ti je genetika u pitanju.Takvi pilici.Kvalitetni.Nema spasa.Protiv genetike se ne moze.
 
Od 360 prodatih komada niko nema problema samo ja :-( eto nije mi bilo teško da to usnimim kako bi videli o čemu se radi. Da sam baš toliki baksuz šta reći :-(
Mislio sam da je nešto do mene tj da sam im malo dana davao ad kapi ali očigledno da je do genetike.
Sama tebi posebno hvala kako na izdvojenom vremenu tako i komentarima.
 
Pitanje je,dali ti on govori istinu,da si ti jedini.Ja AD kapi nikad ni nedajem.Nek ti na tome ostane.
 
Drugari 4 godine u srednjoj školi, dobar je dečko ne verujem da me laže.eto danas zovem čoveka koji je jesenas držao 50 komada kaže da mu je uginulo 10% a da nikad ad kapi nije davao i nijedno mu nije palo na noge kao moje.
Kad kažeš na genetiku jel misliš na rahitis ili....? Jel za rahitis ima leka?
 
Meni stize za koji dana druga tura za klanje,prva zavrsena pre dve nedelje,prosek 3kg,tačno dva meseca izgurali hranjeni 100% koncentratom.Videcemo akko ce ova da se pokaze,planirao da ih koljem,al kadnema vrucine enka ih jos da pojedu hrane sto je ostalo :osmeh:
 
Jutros još jedno našao ne može na noge,lepo mi dođe ne da ih podavim nego mačkama da žive da ih bacim da ih pojedu.bio sam spreman na uginuća ali ovome se nisam nadao. Ako mi se ovo ponovi u avgustu definitivno neću više držati piliće i neće me biti u ovoj temi.
https://goo.gl/photos/Z3PwTwU9PyRFyAEN9
 
@ sale_vs


Zao mi je druze zbog stanja koji se nalazi kod tebe.

Jbg i ja sad guram prvu turu u zivotu 45 kom mesec dana ostalo 42.


Jedno uginulo odma inkubatorski skart uploa manje od ostalih nisam primetio, nije jelo ni pilo i cao posle 2 dana.

U poslednjoj nedelji mi uginulo mi jos dva pileta mislim da je bio problem ovo hladno vreme a nemam nista osim kvocke koja drzi ispod nje oko 25-26 C.

Mislim da nije infrakt samo su jednu nogu ispruzili i ostali tako da leze na stomaku.

Ja sam bio potresen za ta dva bas onako jer je prva tura mogu da zamislim kako se ti osecas... :(

Pozdav


Vasa
 
Osećam se tako da bi sam sebe ujeo za **greška.danas nazovem 2 veterinara i oboje mi pričaju istu priču, u intenzivnom tovu telo ne može da prati taj intenzivan rast i noge stradaju. Došao s posla još jedno uginulo više ni ne brojim spašavam šta se spasti može. Elem oboje su mi rekli ono što sam i sam sumnjao a to je manjak ad vitamina. Kad su čuli koliko sam davao odma ko iz topa su rekli da je to nedovoljno i da ad vitamini moraju da budu prisutni kao dodaci. Čuo sam se i sa dečkom koji je 4 tova izgurao s gebijem i nije davao ad i nije imao nijednom problema. Dođe mi da se roknem majke mi. Videćemo na kraju od danas krećem s ad kapima 15 na litar vode pa ćemo videti kakvi će ovih 20 normalnih biti na kraju
 
Aman,kad je hrana dobra,AD nije potreban.Ja ih ne dajem,niti sam ih ikad davao.Ja ti kazem da je genetika,da su pilici losi i mozes se nervirati koliko hoces,spasa ti nema.To sto je predodredjeno da crkne,crce.Nemoj sebe kriviti.Problem je u prevarantima,koji valjaju sve i svasta pod izgovorom,da je to tovno pile.Dok oni imaju ekstra profit,ti imas stetu.
 
Sama jel prodaješ jednodnevne tovne piliće u vršcu ili nekom preprodaješ voleo bi da uzmem tvoje pile? Ili ako poznaješ nekog ko prodaje dobre~proverene ~sigurne jednodnevne u mojoj okolini može kontakt tel ili ovde ili na pp.
 
Da te pitam sale da li mozda taj kavez u kome su pravi problem.

Ja sam moje drzao kao pilice do nedelju ipo na bas sitnoj zici i nije ima bas bilo ugodno. ( Propadanje prstiju kroz zicu )

Koliko vidim oni su na nekoj mrezi veceg profila mozda imaju problema sa time? Promaja odozdo ili tesko hodaju po njoj ili se ozlede nekako?

Ja hranim isto samo hranaprodukt tov 1-2, nisam i necu im davati dodatne vitamine i antibiotike itd. i nikakvih problema nemam za sad.

Pozdrav

Vasa
 
Isti takav kavez ima komšija samo sto on ima na 3 sprata i on drži 90 komada,oko 10% mu ugine i ajd na toliko sam i ja bio spreman. Tačno se primeti kako su im noge suve,slabe ne znam ni ja kako opišem kod tih bolesnih dok su kod zdravih jake na oko se vidi.
E zbog propadanja nogica sam ih držao u kutiji unutra 12 dana.
Sa svih strana kaveza sam stavio savijenu kartonsku kutiju jer su ove temperature nenormalne i sa prednje strane im je kartonska kutija ali imaju jedno 20 cm slobodno za vazduh. Ako treba uslikaću i to.taj drugar što mi je prodao trebao je još juče da svrati da ih pogleda pa nije, gađaću ga tim crknutim u glavu i oterati u pm.
Kopiram njegov odgovor na moju situaciju juče što mi je pisao:
Ja ot tog lika uzimam vec godinu dana. Uzeo sam do sada 4170 tovnih 2020 domacih i oko 200 pacica. Nisam imao problem tj niko se ne zali. Ad moras da dajes to ko ti kaze veze nema. Ja vodim dve najvece farme u Srbiji i nikada nisu bez ad. To su hibridi koji nenormalno brzo rastu a kosti neprate tezinu pa ti je neophodan.Pilice uzimam sa farme pilica a ne od natkupaca jaja.Lik ima roditeljsko jato od 10000 koka.
Toliko o tome
Još samo da napomenem da sam celu ovu temu pročitao i da moderatora Samu jako cenim i poštujem njegove postove.
 
i moje mišljenje je da je problem u podu kaveza, čini se da su bili na hladnom ili mokrom podu, gdje su prehladili noge..koje su im vjerojatno jako hladne.
 
Kavezi koliko sam ja upucen se koriste iskljucivo u zatvorenim prostorima sa regulaciom temperature, u suprotnom uvek ce biti strujanja vazduha odozdo ( kvocka greje i topao vazduh ide na gore a haladni odozdo ) sto moze da dovede do prehlada. Moguce je da su jadni razvili upale nogu.

Mozda gresim ali to sam procitao po forumima.

Pozzz

Vasa
 
Nazad
Vrh