Tovni pilići

E pa vidiš to nisam naveo komšija drži kavez u nazovi šupi ograđena je sa svih strana i prijatno je kad se uđe unutra. Ja moj ipak držim na otvorenom koliko god da ga ušuškam mislim da je ipak hladno.ovih dana je temp ujutru bila 4~5 stepeni.po nekom mom laičkom mišljenju kavez može da prođe polovinom avgusta kada je pilićima potrebna visoka temperatura. Proleće ipak nije za kavez jer su temperature nepredvidive.sutra ću preći na gebi kavez sam ušuškao draperijom pa kako im Bog da. Razočaran jesam u njega ~drugara od kog sam kupio jer je ispao govedo,zna da mi je ovo prvi tov u životu,ljudski je obići početnika i dati mu savete ovo ti valja, ovo ti ne valja.
Razočaran jesam al odustati neću. Još jedan tov nakon ovog ako ga uopšte i završim biće u avgustu.
A vama svima hvala na sugestijama, savetima!
 
Druze, ako tovis za svoje potrebe nema razloga da se razocaravas, pocetnicke greske se desavaju svima. Secam se kad su moji pokusavali da sami prave hranu za tovne pilice, na trke smo mogli da ih saljemo :osmeh: Inace, i ja se slazem da mi se ne svidja pod i da su mozda malko "podmrzli".
 
Ja imam nekih 60 komada za licne potrebe i danas sam izracunao da su pojeli u proseku 1.6kg jedinice za 21 dan .Teski su oko 950 g u proseku.Svi mi kazu da su jako puno pojeli.Da li je to normalno,bojim se da ih ne omlati srcka.Ako su nesto i prosuli od hrane to nije bilo puno jer sam pazio da ne prosipaju!???
 
Imaš na prethodnim stranicama tabelu s kilažom po nedeljama ako nije na ovom onda je na komśijskom forumu :) i ja mislim da su promrzli od ove hladnoće koja nas je zadesila, danas sam im stavio karton na dno kaveza i kupio neki pelet za pod kažu u radnji da odlično upija vlagu i nema čišćenja. Odma sam video da su ovi preostali živnuli i lepo im je sad, plus sto sam im pokrio prednju stranu kaveza draperijom kako im ne bi duvalo.
Inače oni sa snimaka nisu preživeli ja sam im skratio muke nisam više mogao da ih gledam kako se muče i pate.
Svaka škola se plaća al najgore kad se razočaraš u ljude samo svoje **greška gledaju, postali smo jako sebičan narod. Danas me kolega zove i pita kako pilići šta sam uradio nemate pojma kako znači. Zvao bi ga da dođe da pogleda ali sam klincu sređivao sobu
 
Samo polako i bez nervoze svaka škola se plaća,ja sam na početku prvu turu isto zajebao,mislio da im je dovoljno toplo i ugasim im sijalice jedno veče,ujutru kad samo došao od 80kom,samo 13 ostalo,do kraja otišla još 4 i tako od mog spektakularnog uzgoja ostalo samo 9 kom :osmeh:
 
e baš tako svaka škola se plaća. malo pre sam odveo kolegu da pogleda i prvo kad je prišao i gurnuo ruku njegov komentar je bio to je to što se temperature tiče. razmišljam se da za sledeći tov na kavezu odsečem noge i pod, a da ostavim ostalu konstrukciju koja će ih štititi da ih mačke, pacovi i ostala gamad ne napadaju. dole je beton pa bi na njega stavio stiropor, na stiropor te granule koje upijaju izmet i nema čišćenja do kraja tova. stavio sam i draperiju preko njih, ušuškao ih i temp im je sa spoljnih 6-8 koliko je jutros bilo skočila na 28-29 kod njih. naravno ostavio sam im malo prostora za svež vazduh.
 
IMG_20160412_072945_1.jpg

Pozzz.. ako je tebi ovaj kavez ovako otvoren sa sijalicom .. tako se pilici ne drze .ovaj prednji deo zatvoris sa nekom zavesom koliko da je pomeris da udjes do njih a temp. da se zadrzava u tom prostoru kao i u kavezu .. ovako na otvorenom , se neradi nikako ko te je na ovako nesto podgovorio ., taj pilice drzao nije .. znaci ususkan prostor, po potrebi kasnije ventilacija .. a ti kao da drzis zeceve , pa bi i njima bilo hladno
 
Poslednja izmena:
Bas kao sto kaze kolega gruja obezbedi im toplotu po potrebi ventilaciju a hrana kazes gotova tako da nema velike brige.Mozes imati neravnomeran prirast ali ti nemozes ocekivati ni neke natprosecne rezultate,i ja sam pravim hranu i nisam neki proizvodjac ali sam zadovoljan,samo uginuce da bude u nekim granicama.Ove godine sam pilici kupio u Novom Sadu u zivinarskoj zadruzi mozes misliti koliko mi se isplati ali tako sam hteo.Pozdrav
 
@sale_vs

Ti tvoji pilici su promrzli i ne mozes tako toviti pilice u tom objektu. Noci su hladne i tu su se dobrano smrzli a u avgustu mogu da budu oluje pa da ti vetar rasturi "objekat". Napravi to malo cvrsce i na ulazu moras sa necim zatvoriti prostoriju.
 
Ako se dobro secam,bilo je price da ih nocu zatvaras,cak sam i napisao da se ne preteruje sa ususkavanjem,jel pilicima treba i vazduha.Ako si ih drzao preko noci tako,onda su stvarno promrzli.

Pilici su vam kao ljudi.Krenite od sebe.Ne prija vam da sedite celu noc napolju.Ne prija vam na betonu,tj bez prostirke ni u avgustu mesecu.Ne prija vam ledena voda.Ne prija vam kad vam je prevruce,kade je voda prevruca,kad vam je mokro,tj vlaga itd itd.
 
To je toliko čvrsto da vetar nema tu nikakve šanse. Evo kako izgleda sada kavez
24oozuq.jpg

A umesto te crvene draperije koja stvarno drži temperatura bila je neki tanki čaršaf i dole gola žica, tu sam definitivno pogrešio stavio sam kartonske kutije na pod i druga priča, jutros napolju 6 a unutra 26.bitno je da su bolje volje, danas su krenule lepše da jedu,biće jedno 20 lepih na kraju
 
Ovo je druga prica ali se na ovakav nacin pilici ne drze.. ovaj prostor ti napravi kao jednu lepu toplu supu .. a kavez baci u PM malo ulaganja i manje sekiracije .. oni brzo napreduju .. tako da ce ikavez biti mali ,, zato ti i nicemu i ne sluzi supalj na sve strane .. baci kavez .. napravi zidove od dasaka i kraj price , .. imas nenormalne uslove i pitas sto kako zasto
 
a mozes da izgubis mnogo vise... promeni tom kavezu namenu, ubaci zeceve,prepelice, stagod... Bolje celu tu supicu nameni za pilice, stavi nesto na pod, pa preko pelet, piljevinu, slamu ili nesto trece, postavi bar dve sijalice, skroz zatvori spreda i udari neku oplatu od dasaka, stiropora ili tako neceg.
 
Moji pilici imaju 30 dana i odlucio sam da ih ubuduce hranim sa prekrupom i super zutim u razmerama koje sam procitao na ranijim stranicama ovog foruma. Interesuje me da li treba da kupim super zuti sa kokcidiostatikom ili ne? Hvala unapred
 
Ne hranim sa tom vrstom koncentrata,ali mislim da super zuti i nema sa lekom.U svakom slucaju,ako ih hranis jos par nedelja,nebi trebao koristiti koncentrat sa lekom.
 
Hranicu ih do 60og dana, a ima i super zuti sa lekom. u pitanju je firma patent

Navedena firma ima dve vrste super žutog.Posle mesec dana a za svoej potrebe mislim da treba koristiti ovaj bez leka. SUPER PAN II

Pilići u tovu




Super pan pile I sa kokcidiostatikom[/TD]
]Super pan pile II bez kokcidiostatika[/TD]

 
Nazad
Vrh