Tovni pilići

pošto slika vredi više od 1000 reči evo o čemu se radi






Visina od poda u kavezu do ovih ploča na krovu je 55 cm da li bi kvočka i pri toj visini bila jaka?
Plaše me jutarnje temperature koje su ipak niske oko 10 stepeni a kavez je sa prednje strane otvoren. Razmišljam se da im u početku pregradim kavez na pola i da im obložim kartonom samo bi im prednju stranu ostavio otvorenom zbog vazduha.
Zamolio bih vas da mi odgovorite što pre jer sam danas hteo da ih prebacim u kavez.
Svaki savet, preporuka su dobrodošle.
Inače ova kutija na slici je prazna, pilići nisu tu već unutra :)
 
Kvocka po pravilu ide na 60 do 70cm iznad pilica.U protivnom,ako zaspe ispod sprzice im mozak.Nema sanse da stavljas te sijalice,niti imas potrebe.Kao sto sam ti napisao obicna sijalica.
 
ok hvala na brzom i konkretnom odgovoru. :ppozdrav:
danas cu staviti karton na zidove kaveza i na pod pa cu staviti termometar na visini od 20-25cm da vidim koliko ce nagurati temp.
 
Sama jednom si napisao za čišćenje 25% sojina sačma,25% stočno brašno 50% prekrupa, malo soli,koliko je to malo soli.Mada mi se čini prihvatljivim i Duletov recept na 10kg supera 35kg prekrupe i 1% premiksa.

Da li od ovakvih smeša pilići "kaliraju" kao sa čistim prekrupom ili ne?
 
Poslednja izmena od urednika:
da li od ovakvih smeša pilići "kaliraju" kao sa čistim prekrupom ili ne?
Ja sigurno nisam tako napisao.:osmeh: 25% stocnog je previse.Do 5% moze proci.Za ostalih 20 se moze dodati po par % lucerke,suncokreta i DKF-a.Ostatak do tih 20% popunite takodje sa kukuruzom i naravno da od te smese nece kalirati.Naprotiv.
 
Pošto ja kupujem sve komponente da li ove komponente što si napisao mogu da se kupe pojedinačno? ne znam kako da se uklopim što se tiče količine u kilogramima komponenti trojke za sadašnjih 28 komada, nadam se da će do čišćenja ostati na tom broju.
ajd ako ti nije teško napiši 50% prekrupa, 25% sojina sačma, 5% stočno brašno i ostalo u % ako ne za mene onda za ostale članove verujem da će nekom koristiti.
ako se komponenete prodaju na džakove plašim se da neću moći da uklopim komponente pa da mi stoje bzvz do sledećeg tova tj do jeseni pošto planiram 2x godišnje da ih držim.
onda ispada duletov recept jednostavniji za pripremu na 35kg prekrupa ide džak supera i ćao. ( jel prekrup čist kukuruz ili mešavina kukuruz pšenica) ? :sta:
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa sve sam napisao.procitaj ponovo.Ja mislim da sam dovoljno jasan i da sam od pomoci.Ipak ne treba preterivati,a pogotovo da ti ja sad kazem koliko je pakovanje odredjenih komponenti u tvom kraju i imas li racuna da kupujes na dzakove.Moras nesto i na sebe preuzeti.:osmeh:
 
Gde moze da se kupi DKF? Zivim u Beogradu i u kojoj god poljo apoteci trazim dkf pokusaju da mi uvale kostovit ili kostano brasno.
 
Trbalo bi da ima svaka apoteka koja drzi koncetrate i dopunske smese, evo kod mene u Dobanovcima ima i DKF i kreda.
 
Koliko otpadne posle klanja na perije, iznutrice...Znam da je ovo vecito pitanje i da smo raspravljali o ovome, ali zurim sad ne mogu da trazim ranije postove. Stalno zaboravljam.Pozdrav!
 
Rahitis, u principu ako nema previse vlage moze da dogura i do dva meseca, normalno bice sitno. Imao dam ovakve ali budu tek posle mesec dana pa ako se ne razboli hranim ga par puta dnevno, donesem do hranilice i pojilice i tako do kraja tova

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ljudi pomagajte pilići mi imaju 24 dana (uzeo 30 komada), 3 komada su mi uginula al su mi 3 komada loše tj ne mogu na noge. Jedno pile nevezano za ta 3 ima deformisanu nogu i ne može da stane na nju ali je ok jede.
Šta može da bude sa ova 3 da nije rahitis, proliv nemaju?
Ad3 e plus vitamin c sam im davao Od 2~5 dana po 12 kapi na litar vode i od 16~19 dana da li je to malo? Šta činiti pomagajte.ako treba snimak usnimiću.I ja sumnjam na rahitis ali nisam veterinar da potvrdim, od čega nastaje kako se leči? Da nije Od manjka vitamina ad
 
Nazad
Vrh