Tovni pilići

Zigot koja je tu računica koliko izađe kg takve hrane?
Ja svoje pilice hranim do 28. Dana jedinicom , a posle dvojkom dok ne prebace tezinu od 1 kg. Posle im 2-3 dana dajem smesu(1 kg super zutog i 1 kg prekrupe) . Posle im nedelju i po dana dajem 1 kg supera i 2 kg prekrupe, a posle ovoga ide smesa( 1 kg supera i 3 kg prekrupe). Pred klanje im dajem smesu za ciscenje( prekrupa, sojina sacma, suncokretova sacma, stpcno brasno i zob u odredjenoj razmeri), a nekad im dam i proklijalu psenicu i barenu koprivu. Ne znam koliko je ovo isplativo i koliko izadje kg ovakve hrane, ali se ucek trazi pile vise.

- - - - - - - - - -

Ljudi, potrebna mi je pomoc. U objektu 5x3 drzim 150 pilica koji su stari 38. Dana. I pored prozora i ventilatora temperatura u toku dana ne moze da se spusti ispod 25 stepeni, a imam led sijalice koje ne greju. Kada otvorim prozor i ukljucim ventilator( f 300), njima je promaja i beze sa strane. A kada zatvorim prozor i ukljucim ventilator spusti se max do 24-25 zavisi od spoljasnje temperature. Nocu radi ventilator non stop i onda je 22 stepena u objektu. Da li bi kupovina jos jednog ventilatora resila problem?
 
Moras obezbediti dovoljnu kolicinu vazduha koji ulazi.Prozor ti,koliko vidim resava problem dotoka,ali ti je problem sto je nisko.Jel postoji mogucnost da izbijes neke rupe vislje?Ja sam ubacivao dovoljan broj PVC cevi fi 160 pri samom vrhu zida.Znaci njima ne smeta,kroz cevi prolazi dovoljna kolicina vazduha,a cevi se po potrebi uvek mogu zatvoriti sa svojim originalnim cepovima.Nadam se da sam bio dovoljno jasan.:ppozdrav:
 
Probaj drzat i prozor i vrata otvoreno,da zrak prirodno cirkulise....ici ce sporije nego sa ventilatorom a u vecim kolicinama
Na vrata prislones nesto visine 50 centi,da nemogu izac,a usput i stiti pilice od promaje
 
Da li ce skoditi nesto pilicima ako izbacim iz sledece recepture suncokret i zamenim sa kukuruzom i sojom?

27 kg sojine sacme
3-4 kg stocnog brasna
3-4 kg suncokretove sacme
64 kg prekrupe
300g soli

Kako vi dajete pilicima barenu koprivu odvojeno u cinijama ili umesate u mix za ciscenje u odredjenom procentu?

Pozdrav

Vasa
 
Poslednja izmena:
Moji brojleri su sad napunili 4 nedelje. Davao sam im u pocetku becejsku jedinicu pa dvojku granule a danas sam im namiksao sledece.
Super zuti 16,9 % (40% proteina)
Kukuruz 67,5 % (8% proteina)
Sojina sacma 15,6 % (44% proteina)
na 100 kila mesavine dodao sam i 150 g soli i 1 kg kostanvita.

Racunao sam tako da mi ukupna smesa ima 19% proteina, kao i becejska dvojka.
 
Poslednja izmena:
Sutra koljem pilice.Jutros sam izbacio hranilice pa me interesuje da li sam preterao posto sto nece jesti 24 sata?Da li da vratim ili da ,,cutim''?
 
Danas zaklao 15 komada prosek tačno 3 kg, zadovoljan sam kakve sam probleme imao, s obzirom da je prvi tov zadovoljan sam bar znam šta jedem.
 
Nije me izašlo jeftinije 200 din / kg ali ne žalim po 230 sam plaćao na pijaci koje prodaju piliće s farme. Na jesen očekujem još nižu cenu po kg
 
Nije me izašlo jeftinije 200 din / kg ali ne žalim po 230 sam plaćao na pijaci koje prodaju piliće s farme. Na jesen očekujem još nižu cenu po kg

Ja sad za koji dan čistim poslednju turu dok ne krenu vrućine pa na jesne idem ponovo,u prvoj bilo 70kom,sad 55kom i cena ista kao i za prvu turu 280din i da imam još 50 i te bi prodao po toj ceni,dovojno je da jendom probaju "domaće" i ono iz marketa i da ga više nikad ne kupuju pa sve da ga dele džabe uz prašak za veš.
 
Kako stoje stvari,na jesen nas ceka poprilicno skuplja proizvodnja.Ja sam malo iskusniji i uzdrzan sam od prognoza o ceni kostanja.:osmeh:
 
U pravu ste jeftinije od matijevica ne moze ali poenta mog hranjenja pilica i nije to hranim samo za sebe i ne racunam,mogu reci da mi je matematika losa.Ove godine sam bio u N.Sadu za 35 kom belih tovnih super su pilici ali imao sam uginuce 20%i kad su bili mali i veliki srazmerno.Uslovi su mi skoro idealni za toliko komada ipak imam gubitke
 
U pravu ste jeftinije od matijevica ne moze ali poenta mog hranjenja pilica i nije to hranim samo za sebe i ne racunam,mogu reci da mi je matematika losa.Ove godine sam bio u N.Sadu za 35 kom belih tovnih super su pilici ali imao sam uginuce 20%i kad su bili mali i veliki srazmerno.Uslovi su mi skoro idealni za toliko komada ipak imam gubitke
Ne bi se složio da je jeftinije kod Matijevića, osim ako možda ne marite za svoje zdravlje. Ja sam danas zaklao poslednje piliće. Evo mog izveštaja i računice.

14.04. sam kupio 30 jednodnevnih brojlera po ceni od 50 din
U početku sam im davao živamicin preventivno a kasnije samo ADE kapi maltene redovno sa Promotorom. Utrošio sam 30kg Bečejkine jedinice, 50kg dvojke, 14kg super žutog, 20kg sojine sačme, 90kg kukuruza, oko 1kg Biofeks kvasca, oko 300g soli i skoro 1 kg kostanvita. Jedno pile mi je uginulo. Ukupna težina očišćenih pilića (bez nogica i iznutrica) je 65kg a ukupni troškovi su me izašli 12800, što znači da me je očišćeni trup izašao skoro 200 din.
Piliće nisam lično klao već sam ih odveo jednom čoveku da ih uredi.
 
Poslednja izmena:
Manite se ljudi hemije i kljukanja.Ja kao krupniji tovljac to ne koristim.Samo prilikom vakcinacije.Sta vam znaci tov koji dan duzi tov.To sto pise da nema karencu,nema zato sto nema u sebi antibiotik.Nema karencu ni jedan aditiv,a zdrav li je?Manite se hemijeeeeee.Izbacite premix pred kraj,a kamoli tecne vitamine i aditive.Priznajem sto je kolega pisao koprivu,larve,proklijale zitarice,gliste itd,a savremene pocasti lepo upakovane,propracene dobrom i skupom reklamom PREZIREM.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Na zalost savremeni trrendovi pohlepe za novcem,teraju da se sto jeftinije hrani,uz izazivanje sto boljeg prirasta,ali sve je to vestacki.Vi koji hranite za sebe,potrudite se sto vise mozete,da hranite onim sto je Bog dao_Oni tvrde i da je GMO ne skodljiv.Karencu naravno nema,ali stavite prst na celo.Imamo preveliku odgovornost prema deci koju hranimo.

- - - - - - - - - -

Kada su vrucine,pile unosi vise vode.Samim tim mu je i stolica redja.Ljudi odmah kljukaju enrocinima i kjekakvim lekovima,da slucajno nebi kalirali.Pustite ih da zive i da se bore.Bolje i jedno da ugine,nego preventivno davati lekove,sto ovde cesto mozemo procitati.Opustite se malo i pruzite zivotinji sansu da pojede nesto prirodno.Samim tim ce i njeno meso biti prirodnije i samim tim zdravije.

- - - - - - - - - -

Ja inace radim prodaju kilasa.Apoteke naravno guraju zivamicin zbog stresa.Ja svojim musterijama savetujem na 5l vode supenu kasiku secera.Cisto za umiranje,kao i kod ljudi.Treba izbeci hemiju,gde god je to moguce.O virslama,salamama i ostalom da i ne govorim.Cuo sam od ljudi,da mnogi u jesen pri soljenju koriste nitratnu so.Bude mekse meso.Nisu ljudi obavesteni kakvo je to zlo.Nitratna so takodje nema karencu.Razmislite o svemu ovome.Pisem za vase dobro.Ko hoce da se truje i ovo mu nije bitno i naj jeftinije mu je kod Matijevica i slicnih giganata,koji ne vode racuna o ovome sto sam pisao,vec samooooo ::novac::
 
Hteo sam reci da ne umem jeftino proizvesti,kad bi sve stavio na papir debeli minus.Hranim samo za sebe sve sto je u dvoristu sve se kolje sem kera.Ne koristi nikakve dodatke samo malo premiksa sve ostalo je moj proizvod sem sacme koju menjam,tako da vodim racuna o svom i zdravlju svoje porodice a interesantno moje zdravlje bas i nije za pohvalu.Da napomenem jos 15 godina sam radio u fabrici stocne hrane bas konc za pilice tako da sam i nesto naucio.
 
hteo sam da pitam,posto hranim pilice,i sve vise ih uzimam i donekle se zalecem polako u sav taj svet,pa me zanima da li je neko imao iskustva za nekim preparatima ili slicno sto je praskasto pa se sipa po piljevini posle nekog vremena kako bi se eliminisao amonijak i jos dosta toga...pri cemu prostirka ostaje cista i suva...mislim da je nesto na bazi algi ili slicno....da li je neko imao iskustva sa tim i gde moze da se kupi i koja je cena?hvala
 
Ja sam uzeo 40 komada ,21 aprila.Koljemo ih u utorak,jedva cekam da ih se resim.Pojeli su oko 240 kilograma, koncentrata,mozda i vise ,nisam zapisivao_Otprilike da im ovih dana dzak od 20 kg traje tri dana.Koga god sam zvao da ih vidi svi kazu da im hvali koji kilogram tezine,to je jasno i meni ,iako ih drzim prvi put.Koncentrat je " de heus" Sabac.Komsinica koja je hranila sa tim koncentratom je prezadovoljna ,samo sto je ona uzela mesec dana pre mene.Koga god sam zvao svi u cudu gledaju i nije im jasno gde im je jos koji kilogram tezine.Ovo im je deveta nedelja.Komsije kazu da je prostorija gde ih ja drzim hotel u odnosu na njihovu ,oni ih drze u podrumu ,ja kad sam uso da vidim verujem da je temperatura bila 50 stepeni ,jos dok nisam usao osetio sam kako me amonijak stipa za oci.Kod mene imaju i ventilaciju dobru ,stavio sam stiropor na beton,medjutim na njihovima se videlo da su osetno tezi od mojih .Dali ste culi za ovako nesto?Za taj prasak koji se sipa po prostirki ja sam citao pre par godina u prospektu za ''SANO" koncentrate.
 
Nazad
Vrh