Tovni pilići

Moje pitanje se odnosilo na temperaturu u objektu ako im ugasiš svetlo zar temperatura neće drastično opasti,zar time nemamo veću štetu nego korist? Ovo se odnosi na ljude poput mene koji u objektima nemaju grejalice,pećke.
 
Ima i ovde da se kupe infrared sijalice u disu su oko 500 din,one su namenjene za prasiće.ja sam prvo uzeo sijalicu od 150w međutim bila je jaka pa sam im na kraju stavio od 60w u kutiju i temperatura je 30~32 stepena.jedino mi preostaje da im gasim svetlo kad ih budem prebacio napolje u kavez
 
Reptile-Ceramic-Heat-Emitter-250Wt-Infrared-Heater-E27-Black.jpg_50x50.jpg
Free-shipping-Selling-models-Animal-warm-light-Insulation-of-chicken-Piglets-incubator-Pets-allowed-Farm-insulation.jpg_50x50.jpg
Free-shipping-Selling-models-Animal-warm-light-Insulation-of-chicken-Piglets-incubator-Pets-allowed-Farm-insulation.jpg_50x50.jpg
o ovim grejacima sam ti pricao..:ppozdrav:
 
Sad sam video na aliju, 10e su, mnogo brate, mozda bi i infrared sijalica radila posao.
gasicu svetlo kad ih izbacim napolje po 2-3 sata dnevno. ako imate neki bolji predlog slusam
 
Poslednja izmena od urednika:
jutros jedno uginulo 6 dan. da li je moguće da ih ima puno tj sada 29 komada u kutiji 60x45cm tj da su prenaseljeni ? da li da ih prebacim u plasticnu kadicu u kojoj bi imali mnogo više mesta a na dno bi stavio karton koji bi upijao izmet?
 
Uslo je u usi,da je pilicima bitna temperatura.Naravno da jeste.Piletu je perije termo regulacija,a dok ga nema,tj malo pile ima telesnu temperaturu,koju mu vi prakticno date kao ambijentalnu.To ne znaci da pile moze da zivi na toj temperaturi bez kiseonika.Pa pokrijte se vi sa cebetom i nek vam je toplo.al dzaba ako nema vazduha.Pre cete izaci na minus.:osmeh: Tako je i kod pilica.Idealno bi bilo da 30 pilica zivi na 100m2,na temperaturi potrebnoj za taj uzrast.To naravno nije ekonomicno,te se trazi kompromis prostora,temperature i ventilacije.Pretpostavljam da su u tvom slucaju pilici usmurani,sto je prvi znak toplote bez kiseonika.Moras ih prebaciti u neki adekvatniji prostor,pa grejanje sta kosta,nek kosta.Ne radujem se ni ja racunima za gas i struju.:osmeh: :ppozdrav:
 
Danas otišlo još jedno :-( baš sam besan na ljude koje su do sada držali trebali su odma da mi kažu da je to mala kutija za 30 komada.uzeo sam 2 kutije i spojio i napravio jednu veliku odma se vidi razlika, druga priča svuda ih ima lepo raspoređeni. Jedno mi šepa verovatno je povredio nogu od drugih pilića tj da ga neko pile nagnječilo.sve ovo mi je dobra škola za sledeći turnus.2 dana u maloj kutiji i odma ih prebacujem u veću.jednostavno čovek dok se ne opeče na svojoj koži nema napretka.krivo mi je jer se stvarno trudim oko njih.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prva turica u mom zivotu doneta danas :cool:

45 pilica hubbard rase, svi zadovoljno piju vodu sa secerom ( 1 kafena kasika na 2 litre ) i jedu koncentrat hranaprodukt Tov1 sa 22% proteina.

Ubacio sam kvocku 250w sa limenom kruznom kapicom 1m precnika, temperatura je 32 u centru na ciglama a na ivici boksa 30, imaju dva velika keramicka tanjira ( dodat jos jedan nakon slikanja podosta veci od prvog na slici ) gde njopaju vec halapljivo i odmaraju :osmeh:

Kada dodje na obodu temp. do 31 stepen na termostatu gasi se kvocka i ostaje upaljena neonka.

Hranicu njih 45 sa 40 kila jedinice ( kupio sam 5 kom vise racunajuci na mogucnost gubitaka do 10% ) pa prelazim na dvojku.

Imaju obicne pojilice ali uskoro ce polako preci i na niple.

Kao sto vidite nema piljevine,slame itd. vec zica plastificirana 2-3 mm otvori i nema nikakvih problema lepo hodaju po njoj a govanca na beton prekriven stiroporom.

Kako bude vreme odmicalo napisacu i napredak pilica.

Pozdrav

Vasa

attachment.php


attachment.php
 
Danas 7 dana merio par komada težina od 180~210 gr dal je to ok? Nigde ne mogu da nađem tabelu prirasta po nedeljama
Inače vaso ovo odlično izgleda svaka čast
 
[TABLE="width: 1110"]
[TR]
[TD]Starost dana
[/TD]
[TD]Težina za uzrast (kg)
[/TD]
[TD]Prosecan dnevni
prirast (gr)
[/TD]
[TD]Kumulativna
konverzija (gr)
[/TD]
[TD]Dnevna konzumacija
hrane (gr)
[/TD]
[TD]Ukupno utrošeno
hrane (kg)
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]7[/TD]
[TD]0,164[/TD]
[TD]23,4[/TD]
[TD]0,856[/TD]
[TD]-[/TD]
[TD]0,140[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]14[/TD]
[TD]0,430[/TD]
[TD]30,7[/TD]
[TD]1.059[/TD]
[TD]61[/TD]
[TD]0,455[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]21[/TD]
[TD]0,843 [/TD]
[TD]40,1 [/TD]
[TD]1.261 [/TD]
[TD]107 [/TD]
[TD] 1,063[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]28[/TD]
[TD] 1,397[/TD]
[TD]49,9[/TD]
[TD]1.446[/TD]
[TD]157 [/TD]
[TD]2,020 [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]35[/TD]
[TD] 2,017[/TD]
[TD]57,6 [/TD]
[TD]1.611 [/TD]
[TD]187[/TD]
[TD]3,249 [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]42[/TD]
[TD] 2,626[/TD]
[TD]62,5 [/TD]
[TD]1.760 [/TD]
[TD]201 [/TD]
[TD]4,621 [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]49[/TD]
[TD] 3,177[/TD]
[TD]64,8 [/TD]
[TD]1.902 [/TD]
[TD]204 [/TD]
[TD]6,043 [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]56[/TD]
[TD] 3,644[/TD]
[TD]65,1 [/TD]
[TD]2.045 [/TD]
[TD] 198[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
@ sale_vs hvala potrudio sam se malo :)

Nego jedno pitanje.

Vec prvi dan 'juce' su poceli da jedu ali danas izmet im je idalje malo redji. ( braonkasto zuckast vodnjikav sa zrncima koncentrata )

Predpostavljam da je to normalno prvih par dana, do kada treba da im se formira crevna flora i krenu da imaju normalan izmet?

Pozdrav

Vasa
 
Mojim pilicima je danas 9-i dan. Par njih imaju fleke na zadnjicama ali nemaju proliv. Ne znam sta je pametno da radim posto ih drugi pilici kljucaju. Veterinar me je ppsavetovao da svima dam neki prasak za proliv, ali nemam poverenja u njega. Sta mi valja ciniti?
 
Pretpostavljam da obojica imate problem sa toplotom.Kad je pilicima pretoplo,uzimaju vise vode.To za posledicu ima redju stolicu.Uzmite u obzir da pilici nemaju malu i veliku nuzdu,vec ujedno.Samim unosom viska vode,stolica postaje redja.Uvek je potrebno leciti uzrok,a ne odmah posledicu i kljukati kojekakvim lekovima,u prevodu otrovima.
 
Pretpostavljam da obojica imate problem sa toplotom.Kad je pilicima pretoplo,uzimaju vise vode.To za posledicu ima redju stolicu.Uzmite u obzir da pilici nemaju malu i veliku nuzdu,vec ujedno.Samim unosom viska vode,stolica postaje redja.Uvek je potrebno leciti uzrok,a ne odmah posledicu i kljukati kojekakvim lekovima,u prevodu otrovima.

Sama, mislim da si u pravu sto se tice mojih pilica. Temperatura u objektu treba da bude 26-28, a kod mene je oko 30. Toliko sam dobro izolovao objekat da ne mogu da izbacim toplotu sa jednim ventilatorom. Ovih dana cu kupiti jos jedan i valjda ce biti bolje. Sama, hvala ba odgovoru, uvek si ekspeditivan i sprenan da pomognes
 
Pretpostavljam da obojica imate problem sa toplotom.Kad je pilicima pretoplo,uzimaju vise vode.To za posledicu ima redju stolicu.Uzmite u obzir da pilici nemaju malu i veliku nuzdu,vec ujedno.Samim unosom viska vode,stolica postaje redja.Uvek je potrebno leciti uzrok,a ne odmah posledicu i kljukati kojekakvim lekovima,u prevodu otrovima.


SAMA moji pilici su stari 2 dana :D juce su poceli da jedu i piju po prvi put.

Temperatura je na obodu sanduka je 30C a u centru racunam da je min 32C ali koliko znam to je zeljena temperatura.

Podici cu kvocku malo pa da vidimo.

Inace ja mojim pilicima nemam nameru da dajem nista osim hranaprodukt koncentrata + voda + smesa za ciscenje pred klanje. Ne dajem ni zivamicin koji su uredno me ubedjivali da kupim u apoteci gde sam ih kupio pilice.

Hvala na savetu

Vasa
 
Sutra ~prekosutra planiram piliće da prebacim napolje u kavez koji se nalazi u boksu od psa. Pošto je kavez širok 2 metra prvo bi im preradio na 1 metar a na zidove kaveza bi stavio karton ipak su noću temperature oko 10 stepeni. Da li da kupim kvočku od 250w ili običnu da im stavim od 150w? Pilići će sutra imati 12 dana. Da temperaturu pratim termometrom pa time da se rukovodim pri odabiru jačine sijalice?
 
Ako ti je kavez klasicne visine,gde imas mesta za kvocku :sta: Ta od 250W bi im sprzila mozak i nedaj Boze zapalila kavez,ako je od drveta.:osmeh: U kavezu,dobro ususkanom je sasvim dovoljna i obicna sijalica od 60 tak W.Kad kazem dobro ususkanom ne mislim da pilici ostanu bez vazduha.
 
Nazad
Vrh