Tovni pilići

Drugari kakva su vam iskustva sa koncentratom proizvodjaca 'Sto posto' sa tri faze tova tj. tri tipa koncentrata?

Takodje i sa dopunskom smesom Super Zuti kome se dodaje domaci kukuruz. ( planiram setvu pola hektara kukuruza )

Pozdrav

Vasa
 
Мала турица. 45 динара комад "Cobb 500"
2mx2utg.jpg
Vidim ovde da si stavio dodatne pojilice osim nipli pa me zanima dali pilici koji se u startu nauce na klasicne poljilice kasnije imaju problema sa niplama, posto ove dodatne kasnije verovatno sklonis. Inace odlicno ti ovo izgleda, svaka cast.
 
Vidim ovde da si stavio dodatne pojilice osim nipli pa me zanima dali pilici koji se u startu nauce na klasicne poljilice kasnije imaju problema sa niplama, posto ove dodatne kasnije verovatno sklonis. Inace odlicno ti ovo izgleda, svaka cast.[/QUOTE

Додатне појилице користим само један дан.Млака вода и шећер - енергија.Вода са шећером расадник проблема - зато је то само први дан.
На ниплице "наваљују" већ први дан - невероватно.Инстикт
 
Ne drzim pilice, ali zar ne mozes nekako da sprecis da nogama gaze hranu?
Te tacne u kojima gaze hranu i ja koristim prvih nekoliko dana,dok ne pocnu da dohvacaju velike hranilice.Postoje i papiri u rolni,koji se koriste da bi pilici lakse pronasli hranu.Oni suskaju kad se po njima gazi,a hrana je posuta po njima.Neki cak seku kutije,u kojima su pilici stigli i u iste sipaju hranu.One prakticno menjaju ove tacne,sto se vide kod uvazenog kolege.
 
Te tacne u kojima gaze hranu i ja koristim prvih nekoliko dana,dok ne pocnu da dohvacaju velike hranilice.Postoje i papiri u rolni,koji se koriste da bi pilici lakse pronasli hranu.Oni suskaju kad se po njima gazi,a hrana je posuta po njima.Neki cak seku kutije,u kojima su pilici stigli i u iste sipaju hranu.One prakticno menjaju ove tacne,sto se vide kod uvazenog kolege.

Као што је већ написао САМА (човек пун искуства у овој области) тацне користим само првих неколико дана дана и то и у одгоју кока носиља и товног пилета.А о папиру ребрастом сам писао - пун погодак.
 
U četvrtak i ja postajem zvanično pilićar,stiže prva tura od 30 komada.komšija mi napravio kavez 200x90x50 (širina x dubina x visina) na podu i na stranicama smo stavili grifovano platno,na podu su žice promera 20x20 mm a na stranicama 50x50mm. Kupio sam i zelenu pvc traku slična je grifovanom platnu samo što je lako savitljiva i promer okaca je jako mali,to bih stavio na pod dok su mali a kasnije izvadio.
Moje pitanje da li kad mi stignu da ih držim u kartonsku kutiju nedelju ~ dve unutra ili mogu odma napolje u kavez naravno ako je temperatura u kavezu 32 stepena koliko treba za prvu nedelju.na tu dimenziju kaveza planiram da stavim 2 kvočke ~ u prvoj i drugoj polovini kaveza.inače prednju stranu mi je napravio tako da prednju stranicu mogu da podignem i tako izvadim hranilice napolju i dopunjavam hranu, vodu.kavez će biti napolju u boksu u kojem je nekada bio šarplaninac.u ponedeljak ću obavezno dezinfikovati kavez i boks perolom.
Sutra će mi navariti nogice na kavez kako bi bio iznad betonskog poda.plan mi je da ispod kaveza stavim aluminijum koliko je i kavez a na aluminijum neki pvc najlon i onda samo izvučem aluminijum bacim najlon stavim drugi i ćao.eto to su ideje za početak videćemo kako će ići.ako imate neki predlog ili sugestiju slobodno pišite
 
Kupio sam ventilator fi 300 i planiram da kupim elektronski tajmer za automatsko ukljucivanje/iskljucicanje. Mene interesuje da li je ok da ventolator bude postavljen na 120 cm od poda nasuprot prozora kroz koji ulazi vazduh?
 
Ja sam i planirao da ventilator stavim sto vise, ali me je proizvodjac istog ubedjivao da treba da stoji na sredini uzeg zida. Navodno, tako se bolje pokazalo u praksi. Poslusacu vase savete i tako cu i stavicu vent blize plafona. Hvala
 
evo i mog kaveza





s bočne strane ću danas staviti stare roletne da sto vise ususkam kavez. probacu da stavim kutiju s jednodnevnim direktno u kavez ali pre toga cu staviti sijalicu i termostat da vidim da li će sijalica uspeti da nagura 32 stepena koliko im inace treba u prvoj nedelji.

- - - - - - - - - -

moje pitanje oko dezinfekcije planiram prvo s vodom sve da operem a onda ili perol ili kaustična soda u veliku prskalicu i sve lepo dezinfikujem?
 
Pozdrav imam tovne pilice stare mesec dana . Od pre dva dana su dobili zeleni proliv i tri komada su mi uginula. Dala sam Neosulfox P .Da li je to adekvatna terapija ?Najniza temperatura u objektu je 16 stepeni da li im je mozda hladno?
 
Ne mozda,vec sigurno.Fest su nazebli.Debela SUVA prostirka i po mogucnosti neka kvocka,dok ih ne ugreje.U tom uzrastu im je potrebna veca temperatura za desetak stepeni.
 
Pozz svima ako moze neko da mi odgovori na par pitanja kao pocetniku :osmeh:

Oci mi ispale dok sam procitao sve postove i vecina stvari mi je jasna ali naravno treba mi mala pomoc oko kilaza koncentrata.


Kupicu 40 pilica cobb 500 od proizvodjaca Palanka Promet D. O. O Smederevska Palanka, covek koji ih prodaje trazi da se uzme i koncentrat kod njega jer nece da garantuje za pilice ako se ne uzme i hrana kod njega.

Nudi Gebi i Hrana Produkt pa sam mislio da uzmem Hrana produkt Tov1 22%prot., Tov2 19%prot. i Tov3 17%prot. koncentrate i naravno za ciscenje miks 60% kukuruzne prekrupe / 20% psenicne prekrupe / 20% sojine sacme.

Treba mi pomoc u kilazama tj. koliko kojeg koncentrata da uzmem i miksa za ciscenje.

Znam da treba Tov1 sa Kokcidiostatikom 1 kilo po piletu.

E sad pitanje koliko Tov2 i da li sa ili bez Kokcidiostatikom?

Koliko kila Tov3 i da li uopste da ga uzimam jer koliko vidim dosta vas gura Tov2 + kukuruznu prekrupu?

I koliko mix za ciscenje?

Takodje video sam da neke modernije farme pilica koriste plasticne mreze na kojima tove pilice.

Da li je neko ikada tovio pilice na mrezi tako da izmet pada na patos stiropor/najlon i kakvi su utisci?

Pilici ne hodaju po izmetu i nemaju kontakt sa patosom naravno nema promaje odozdo jer ide po celom patosu.

Zica sitno pletema kad su mali a posle se sklanja i hodaju na plasticnoj mrezi/podu sa vecim rupama na 10 cm od poda.


Pozdrav

Vasa

- - - - - - - - - -

Upravo sam zavrsio pojilicu za pilice.

attachment.php


10 kapaljki, jedna cev 2 metra, 2 cepa, T zglob,navoj i prikljucak za crevo.

Total 1300 rsd.

:osmeh:

Burence imam od 20-30 litara.
 
Poslednja izmena:
Ja sam i planirao da ventilator stavim sto vise, ali me je proizvodjac istog ubedjivao da treba da stoji na sredini uzeg zida. Navodno, tako se bolje pokazalo u praksi. Poslusacu vase savete i tako cu i stavicu vent blize plafona. Hvala

Jako je nezahvalno davati savete na "neviđeno".Svaki objekat ima svoje karakteritike i puno je činjenica koje utiču na odluku o vrsti, veličini, ili visini postavljanja ventilatora.
U svom objektu sam na "čelo" zgrade "Čelo" naspram ulaznih vrata) postavio dva ventilatora, mada mi je savetovano da postavim jedan.Ali sam tako odlučio i imam dva po 600 mm.U vrelim danima rade oba a u ostalim manje ekstremnim na smenu.Pored prozora na objektu imam "luftaše" dimenzija 60 x 20cm na "trećem" bloku.Poslednja dva luftaša sa po jedan na obe stgrane objekta je otvoren a ventilatori odrađuju provetravanje takozvanim "tuinelskim" sistemom.
Mislim da sam rešio sistem svežeg vazduha u objektu.

p.s.Poenta je da strujanje vazduha bude iznad glava živine (tj da ne budu na "promaji")
 
Lepo objasnjeno.Pride je pametno uvek imati ventilator viska,za slucaj kvarova,a isti se verujte desavaju.
 
Po preporuci drugara dajem im tenen hranu koja je u granulaciji drobljeni pelet.slikao sam etiketu na džaku https://goo.gl/photos/J6wZPgB6xemsWXCUA
Zanima me detalj oko gašenja svetla.pošto ih držim u kutiji unutra da li da im gasim kao po preporuci? Ono sto me kopka ako im ugasim na sat vremena pašće im temperatura.drugar mi kaže da ima smisla gasiti ako u kutiji imaš grejače. Šta raditi dal da im gasim kad ih izbacim napolje u kavez i sa koliko da im gasim i koj interval sat~dva pa da im povećavam ?
 
Nazad
Vrh