Tovni pilići

Da, zaboravio sam da kažem da sam ih hranio 8 nedelja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prazni se objekat, puni se zamrzivač -dolazi zima https://www.google.rs/url?

IMG]http://i67.tinypic.com/34owk6t.jpg[/IMG]

- - - - - - - - - -

Prazni se objekat - puni se zamrzivač - dolazi zima:
34owk6t.jpg
 
Danas pala turica. Na moje iznenadjenje i veliko zadovoljstvo prosek 3,190 kg. Starost 8 1/2 nedelja. Ostatak koljemo za 10-ak dana.
 
Pozdrav svima. Pravim objekat od 12m2 za drzanje tovnih pilica pa bi mi vasi saveti i iskustva dobro dosli. Naime, planirao sam da ga pravim od sendvic panela koji u sredini imaju izolaciju u vidu kamene vune ili stiropora. Da li je neko pravio objekat od ovog materijala, i ako jeste, da li bi mogao da napise mane i prednosti. I jos jedno pitanje:)Stavio bih 2 ventilatora, ali ne znam kog promera treba da budu za objekat od 12 kvadrata, i gde da ih stavim. Da li treba da stoje jedan naspram drugog blize plafonu ili jedan moze da stoji u nivou pilica. Izvinite, dosadan sam, ali nemam u blizini neku farmu da pogledam sve sto me zanima, a jako mi je bitno da sve bude kako treba. Hvala unapred
 
Sto se tice panela.licno nemam iskustva.Pretpostavljam da ces imati problem sa kondenzacijom u zimskom periodu.Paneli ne piju vlagu,vec ce se sa njih slivati.Sto se tice ventilatora,stavi 2 komada fi 300 i to oba na jedan zid.Nikako jedan naspram drugog.Na suprotni zid ostavi otvor za ulaz svezeg vazduha,velicine npr jednog ventilatora.Moze i prozor na kip,kojim ces regulisati dotok vazduha.Inace,ventilatori i pomenuti otvor u gornjoj zoni,tj pri vrhu zida.
 
Hvala na pomoci. Nisam razmisljao o kondenzaciji, jer sam mislio da je nece biti ako je dobra ventilacija
 
Mora kondenzovati,kad ti ventilator izbacuje cca 30,a u prostoriju ulazi vazduh sa minusa.:osmeh: To se moze resiti samo zagrevanjem vazduha,koji se ubacuje u prostoriju.
 
A da li bi pomogla kvocka na plin( ne znam kako se tacno zove), koju bih postavio izmedju ventilatora i prozora?
 
Plin sam po sebi kondenzuje.Vidi druze,ja radim to malo ozbiljnije i mucim se sa kondenzom.Cak sam i otvorio temu za taj problem.Jedino resenje je predprostorija,koja se greje i da vazduh ulazi vec zagrejan.To je ipak preskupa varijanta,te ti ostaje borba sa kondenzom,kao i meni.:ppozdrav:
 
Cisto neko moje razmišljanje.ako na drva peć, grejete da stavite iznad peć ventilator da potiskuje na dole vruć vazduh a da ventilatori na zidu rade svoj poso nezavisno od ovoga što pišem,dase izbegnu skupe investicije.samo mislim
 
SAMA, hvala ti na informacijama:)
A kad smo se vec dotakli ove teme, moze li neko da predlozi koji materijal se u praksi pokazao najboljim za pravljenje kokosinjca.
ili bi mozda bilo dobro da se otvori nova tema u kojoj bi se napisalo kako bi objekat trebalo da izgleda, od cega da se pravi..., s obzirom na visoke temperature leti, kondenzaciju zimi... Ni na jednom poljo forumu nema ove teme o objektu, pa bi mozda mogla ovde da se pokrene. Ja sam nov, ne znam kako to ide:)
 
Poslednja izmena:
Danas palo prvo merenje,kod mene stigli jednodnevni 18.02 do danas 1.4kg al porsek je tu negde oko 1,1kg.Hranjeni koncentratom 100% na volju.
 
Мала турица. 45 динара комад "Cobb 500"
2mx2utg.jpg

Valjevac, interesuje me na koliko si cm od poda postavio ovo bure sa slike, za koliko je to pilica i od koliko w imas sijalicu ispod njega? Dobra je fora sa isecenim buretom u vidu lustera, pa bih da ukradem patent������
 
Poslednja izmena od urednika:
Veliki pozdrav svima.
Nov sam na ovom forumu, čitam celu temu od 1 strane, trenutno sam na 111 :D
planiram da u boksu gde je boravio pas napravim kavez i tu držim 30-tak pilića za početak za sopstvene potrebe, a kasnije i za prodaju.
da li je dovoljno krečom dezinfikovati boks ili predlažete još nešto? kavez mi je odlična stvar, komšija drži i sviđa mi se što se održavanja tiče, metalne tepsije ispod kaveza, na njih se postavi streč folija i očas posla se očisti, niti ima mirisa.

drugar koji je radio 6 god na farmama pilića savetuje me sledeće: prvog dana u vodu stavljati sećer (dođe mu kao antistres terapija), zatim 3 dana enrocin pa 3 dana ad3 kapi pa 10 dana voda i onda opet ponoviti postupak, šta mislite o ovoj preventivi?
drži ih 5 nedelja na koncentratu i 5-7 dana na prekrupu i težina mu je od 2.5-3.1kg zaklani, po meni je ovo i više nego dobar prosek.

Inače jesenas mi je prijatelj natovio 20 komada 100% hranom i zadovoljan sam ukusom mesa. Za G... sam pročitao vaša iskustva i ipak ne bih kupovao pošto je za sopstvene potrebe.
Drugar mi preporučuje T e n e n hranu da li je iko koristio, iskustva?
 
Poslednja izmena:
Valjevac, interesuje me na koliko si cm od poda postavio ovo bure sa slike, za koliko je to pilica i od koliko w imas sijalicu ispod njega? Dobra je fora sa isecenim buretom u vidu lustera, pa bih da ukradem patent������

Sijalica fluoroscentna 250wati, na visini od 15 cm prvog dana a kasnije kako pilići odrastaju se podiže od poda.Neposredno ispod sijalice stavim 3-4 crepljike.Za slućaj da se nešto desi pa da sijalica padne a poenta je što se crepljike zagreju pa pilići rado borave na njima.
 
Da li je ok ovaj program za roster tov ? Cilj su pilici oko 3 kg
starter do 30 dana
grover do 50 dana
i za kraj od 50-og dana pa sve do kraja tova finišer


Uz duzno postovanje prema onima koji rade drugacije napisacu ponovo, posto je vec vise puta napisano a jednostavno, moj komsiluk to radi godinama -za manje kolicine pilice od kilogram hraniti na sledeci nacin:
Prve nedelje kilogram koncetrata za "produzeni" tov pilica ("Super zut") i: kilogram prekrupe (kukuruz )
Druge nedelje kilogram koncetrata : dva kilograma prekrupe
Trece nedelje kilogram koncetrata : tri kilograma prekrupe
Cetvrte nedelje kilogram koncetrata: cetiri kilograma prekrupe a moze i samo prekrupa
Jeftini - zdravo.
Pilici dostitnu tezinu od 3-3,5 kilograma.

Moje pitanje da li je bolja varijanta 1 ili 2, tj gurati grover i finiser ili varijantu 2 super i koncentrat?
pilice bih gajio za sebe, tj sopstvene potrebe prvu turu i nije mi problem i 2 meseca da ih hranim, tezina zklanih oko 3kg.
da li je druga varijanta jeftinija od prve, pretpostavljam da jeste al ajd da pitam pošto sam nov u svemu ovome i ne znam cene komponenata.
 
Uz svo postovanje,ali je tu stvar iskustva i kvaliteta samog koncentrata,tj supera.Pitanje je,kao kad bi ja tebe pitao,jel bolja crnka,ili plavusa i jel bolja kraca,ili duga kosa.Izvini na ovom poredjenju,ali pitanje je otprilike takvo.:ppozdrav:

U principu super forsiraju oni koji imaju svoj kukuruz,a oni koji sve kupuju,po meni je bolje da kupe gotov koncentrat.Ako nista drugo,trebalo bi da je bolje izmesano,mada i to zavisi od proizvodjaca samog koncentrata.
 
jasno ko dan. pošto sve kupujem radiće 1 varijanta. pošto sam ovde celu temu pročitao prešao sam na komšijski forum od 1 strane krecem apsolviranje teme :osmeh:
 
Nazad
Vrh