Tovni pilići

Kazu zilavo meso bar kod svinja bude. Licno nisam primetio jer to mala kolicina,nekad kad imam viska suvog hleba dajem im jednom dnevno stocno i hleba. Sve ovo utice na kvalitet mesa a i jeftinije je nego da se cist koncentrat daje.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Prezivelo mi 9 kom. masovno uginuce, posto imam domace pilice stare mesec ipo dana(tovljenicima je 4. nedelja). Da li po ovakvom vremenu da ih smesan i cuvam sa domacima? Jesce I jos 2 nedelje najmanje pa bi ih izmesao i jeli bi pretrupu(kukuruz, psenica, jecam) stocno brasno i hleba, zelenis i eventualno koncentrat za priplodnu pilad(posto taj dajem domacim pilicima)
 
To se kosi sa svim pravilima u zivinarstvu,al u praksi to u 99% slucajeva prolazi.Odluka je tvoja.Ne zahvalno je da ti bilo ko garantuje da ce proci bez problema.:ppozdrav:
 
Da li pilici smeju da jedu psenicu koja nije samlevena i neociscen suncokret? Porucio sam suncokretovu sacmu i mlevenu psenicu, ali mi je prodavac uvalio kosku i sad se bojim za pilice. Ne bih da bacim150 kg hrane
 
Da li pilici smeju da jedu psenicu koja nije samlevena i neociscen suncokret? Porucio sam suncokretovu sacmu i mlevenu psenicu, ali mi je prodavac uvalio kosku i sad se bojim za pilice. Ne bih da bacim150 kg hrane
Ako su pilici avlijaneri ne smeta, ali ako su u pitanju brojleri, to ti je sve nepotrebno i nema skoro nikakve svrhe hraniti brojlere tim komponentama.
 
Svaki komentar je suvisan :osmeh:
[h=1]Pileće meso iz laboratorije[/h]Datum: 05/10/2015
Kategorija: Opste

Neprofitna organizacija osnovana početkom 2014. godine u Izraelu – Fondacija za modernu poljoprivredu, pokreće globalni projekat u oblasti proizvodnje veštačkog mesa, fokusiran isključivo na pileće meso. Projekat je počeo u januaru 2015. godine na čelu sa profesorom Amit Gefen-om sa Univerziteta u Tel Avivu, jednim od vodećih svetskih stručnjaka u inžinjeringu tkiva.Tim profesora Gafen-a će izraditi studiju izvodljivosti o proizvodnji veštačkog belog mesa, uz predloge mogućih rešenja i detaljne implementacije njegove realizacije (metodologija, vreme i troškovi).Ovako proizvedeno – veštačko meso, ne zahteva intenzivno gajenje životinja na farmama ni njihovo klanje, što je povoljnije za ekologiju (smanjenje emisije gasova koji u atmosferi stvaraju efekat staklene bašte, kao i upotrebu vode i zemljišta, itd). Takođe, ovo meso će biti daleko superiornije u smislu zdravlja i bezbednosti hrane u odnosu na meso proizvedeno na farmama.Ovakvo meso će se proizvoditi u sterilnim, kontrolisanim uslovima koristeći ćelije uzete iz živih životinja. Uzgajanje mesa počinje sa stvaranjem baznih ćelija uzetih od živih životinja. Te ćelije se zatim inkubiraju u serumu koji sadrži amino kiseline i neorganske soli te podstiče metabolizam i rast ćelija. Nakon samo nekoliko dana može se stvoriti tanak sloj mišićnog tkiva, identičan u svakom pogledu belom mesu koje konzumiramo danas.Amit Gefen je istakao: “U skladu sa rastom stanovništva i prognozama za budućnost, čovečanstvo treba da razmotri više održivih modela proizvodnje hrane, koji će obezbediti alternative za tradicionalne načine koje mi trenutno koristimo za proizvodnju proteina životinjskog porekla za potrošnju”.Izvođenje ovog projekta je omogućeno uz podršku raznih organizacija iz Izraela i zemalja u inostranstvu, uključujući i američku organizaciju za okončanje gladi u svetu.”A Well Fed World”.Izvor: en.futuremeat.org, 2015
 
Ljudi imam potencijalno veliki problem u najavi.
Naime borim se s pipmaa celog leta i odustao sam, problem je sto je objekat izdeljen na 4 prostorije koje su pregradnim zidovima odvojene u jendoj od njih cuvam tovne pilice, u drugoj kokoske.
Sta da radim ako se ova napast prosiri na tovljenike koji imaju mesec dana?
Mislio sam da im u talas ubacujem pepeo, negaseni krec u prahu i hidratisani pa sta im Bog da, jednino cime mogu da ih tretiram ovako male je svinjska mast.
http://www.zivinarstvo.com/crvena-kokosija-grinja-tekut/
 
Pozdrav svima.
Imam pojavu nenormalnog broja muva u prostoriji gde su mi tovni pilići.
Da li neko ima savet kako da se borim sa njima?
Za sad sam stavio lepak na flaše i okačio da vise.
Da li je neko imao ovakav problem i da li im smeta?::pomoc:;
 
Pozdrav svima.
Imam pojavu nenormalnog broja muva u prostoriji gde su mi tovni pilići.
Da li neko ima savet kako da se borim sa njima?
Za sad sam stavio lepak na flaše i okačio da vise.
Da li je neko imao ovakav problem i da li im smeta?::pomoc:;
To je normalna pojava u jesen,muve kao i glodari migriraju ka toplijim krajevima .Ali muve u tom vremenu ne mogu napraviti neku stetu nego samo nervozu, i samim tim mislim da ne predstavljaju neku opasnost, tj. potrebu za nekom intervencijom ili potrebom za zastitom.Sa glodarima je drugo pitanje.
 
17-ti dan mala turica da se prezimi sa piletinom.
2uzpkqf.jpg
 
Pozdrav svima na forumu,evo mali izveštaj o poslednjoj turi gde sam prošao ko bos po trnju.Pre 2 meseca sam uzeo 121 jednodnevno pile,ono jedno su me častili.Posle 8 nedelja i potrošene količine hrane gde bi pilad trebala da su od 4 kile ovakav je skor.17 komada je crklo,od 1 do 1,5kg je bilo otprilike desetak komada,od 3 kg desetak,ostalo je bilo uglavnom od 2 do 2,2kg.Piliće sam uzeo sa velike farme a hranu od starog dobavljača.Šta se tu desilo?
 
Mnoge stvari se mogle desiti, lose maticno jato (citaj gril pilici), los koncentrat (meni se to desilo prosle godine), manji broj hranilica pa samim tim i nedovoljan konzum hrane, neadekvatna temperatura u pocetku tova kada je tempertura ali i pristup hrani i vodi veoma bitan. Sto se tice uginuca mozda su nastradali od infarkta(ako si ih zateko na ledja) il od neke bolesti.
 
Pozdrav svima na forumu,evo mali izveštaj o poslednjoj turi gde sam prošao ko bos po trnju.Pre 2 meseca sam uzeo 121 jednodnevno pile,ono jedno su me častili.Posle 8 nedelja i potrošene količine hrane gde bi pilad trebala da su od 4 kile ovakav je skor.17 komada je crklo,od 1 do 1,5kg je bilo otprilike desetak komada,od 3 kg desetak,ostalo je bilo uglavnom od 2 do 2,2kg.Piliće sam uzeo sa velike farme a hranu od starog dobavljača.Šta se tu desilo?
Ako smo vec pisali na forumu i hvalili odredjene proizvodjace hrane,mozes slobodno napisati ko je proizvodjac i koliko su ti tacno koje hrane pojeli.Ta prica da su trebali biti 4kg sa pojedenom kolicinom hrane mi je sumnjiva.Uglavnom pilici kad krzljave i zaostaju imjaju mnogo manji unos hrane.To sto smo mi nekad klali sa 2 meseca i imali 4kg je sasvim druga prica.Ako zelis neko relevantnije objasnjenje i sugestije,moras dati tacne podatke.Od koga si uzeo pilice,koliko su ti tacno i koje hrane pojeli,na kojoj kvadraturi si ih hranio,jel im bilo zagusljivo,zima,vrucina i ostalo.Desava se da je greska u bilo kom delu proizvodnje.Ja imam mnogo vise iskustva i verujte mi da se i dan danas ucim.Taman kad pomislim da znam,ono nesto iskrsne.Evo jesenas sam imao slican problem.Sam pravim hranu i uzimam komponente od proverenih dobavljaca,kao i pilice.Nisam imao hvala Bogu uginuca,al sam imao zaostajanje u razvoju i puno skart pilica.U svasta sam sumnjao i na kraju sam uradio analizu na sojinu pogacu i griz.Uzgred ,uzimam ih od proverenog visegodisnjeg dobavljaca iz komsiluka,takoreci kucnog prijatelja.Kada sam odradio analizu,malo me slog nije strefio.U pogacu i griz je ubacivao cca 30% kukuruza,sto je drasticno oborilo proteinsku vrednost.Pilici su mi se ponasali bas kao tvoji.Kad sam promenio soju,oni najsitniji su na kraju dogurali do 4kg.Inace sam ubedjen bio da je do pilica.:osmeh:
 
I ne slusaj prodavce koji kazu garantovano im bilo hladno pa nisu napredovali, tako meni prosle godine prodavac u Agromilu reko kad sam mu se pozalio da mi pilici slabo jedu a da mi mortalitet kod domacih 50%
 
Hvala vam svima na dobronamernim i veoma brzim komentarima.Evo ovako je bilo.Piliće sam uzeo doduše prvi put sa farme u Futogu .Hranu sam uzimao po ko zna koji put od firme Tenen sa Čeneja.121 pile je pojelo otprilike 850 kg koncentrata plus oko 100kg hrane koju sam pripremio po vašoj recepturi za čišćenje.Malo sam karikirao što se tiče težine kavi su trebali da budu ali do sada sam uvek imao prosek oko 2,8 kg i uginuće nikad nije bilo veće od 3% čak i kad sam okasnio u julu.Piliće uvek držim isto u zidanom objektu od 15 kvadrata
 
Nazad
Vrh