Tovni pilići

Ljudi imam potencijalno veliki problem u najavi.
Naime borim se s pipmaa celog leta i odustao sam, problem je sto je objekat izdeljen na 4 prostorije koje su pregradnim zidovima odvojene u jendoj od njih cuvam tovne pilice, u drugoj kokoske.
Sta da radim ako se ova napast prosiri na tovljenike koji imaju mesec dana?
Mislio sam da im u talas ubacujem pepeo, negaseni krec u prahu i hidratisani pa sta im Bog da, jednino cime mogu da ih tretiram ovako male je svinjska mast.
 
Ljudi zeznuo sam stvar, namazao sam pilice sa svinjskom mascu zbog pipa, pilici stari 10 dana, juce ih mazao, zeznuo sam im regulaciju temperature, imam 3 sijalice ukupno 600W i dalje se grupisu, jutros im perje suvo, normalno nastradalo je par komada. Temperatura u uglovima 31-32c.


Sta da radim dalje?
 
Sto ne prskas Vetiolom ili vec zamenom koja postoji.To je sredstvo kojim se moze prskati po zivotinjama.Bilo bi dobro da sa malom rucnom prskalicom prskas i ispod krila.Tu se uglavnom stacioniraju.Za sve ostalo moras iseliti objekat,pa detaljno sredjivanje.Moras samo i te nosilje prskati.:ppozdrav:
 
Koliko otprilike treba imati utovljenih pilica da bi neki od tih vecih otkupljivaca dolazili kuci po njih?
 
Koliko otprilike treba imati utovljenih pilica da bi neki od tih vecih otkupljivaca dolazili kuci po njih?
Sve zavisi.Kad je nestasica,oce doci i za par stotina.Kad ih ima na trzistu,nece ni da dolaze.Dovoljno im ono sto im ljudi sami donesu.To je najbolje da se u datom trenutku raspitas kod otkupljivaca.Ako jedan nece,ne znaci da neki drugi nece doci.
 
Sve zavisi.Kad je nestasica,oce doci i za par stotina.Kad ih ima na trzistu,nece ni da dolaze.Dovoljno im ono sto im ljudi sami donesu.To je najbolje da se u datom trenutku raspitas kod otkupljivaca.Ako jedan nece,ne znaci da neki drugi nece doci.
Koje je okvirna kolicina za mesare tipa Matijevic??Da hoce da otkupi?
 
Iskreno nisam radio sa njima,al jednom smo bili u pregovorima.Hteli su da dodju za 2000 komada.Toliko sam im nudio.Mozda bi tada dosli i za manje.
 
Na pomolu masovni pomor, izgleda da ce mortalitet biti 100%, skola se placa, srecom nije prevelika finasijska steta napravljena.

@Sama mislim da sam koristi vetiol za prskanje objekta i da nije pomoglo. Zbog toga sto su isuvise mladi nisam smeo nikakav otrov da koristim. Kokoske sam okupao sa Neostomistanom(uzmem kokosku furnem u kofu glava viri iznad vode), isprskao objekat gde spavaju i snose ektanonom prosle subote, one imaju pesak i pepeo po dvoristu ali opet nije pomoglo.
 
Poslednja izmena:
Imam pilice koji su stari 19 dana i svako trece-cetvrto kija. Temperatura u objektu je 22-24, a vlaznost je od ovih kisa skocila preko 80 %. Oni su zivahni, hvala Bogu nema uginuca ali me nervira sto kijaju. Kako mogu da im pomognem? Ako je problem u vlagi, kupicu apsorber vlage i valjda ce se to resiti, ali, ako nije, ne znam da li smem da im dam neki lek. Inace, do sad im nista nisam davao sem Promotora L prvih 5 dana
 
Imam pilice koji su stari 19 dana i svako trece-cetvrto kija. Temperatura u objektu je 22-24, a vlaznost je od ovih kisa skocila preko 80 %. Oni su zivahni, hvala Bogu nema uginuca ali me nervira sto kijaju. Kako mogu da im pomognem? Ako je problem u vlagi, kupicu apsorber vlage i valjda ce se to resiti, ali, ako nije, ne znam da li smem da im dam neki lek. Inace, do sad im nista nisam davao sem Promotora L prvih 5 dana
Kupi u apoteci Tilogal B.Daje se u vodu,a moze i da se prska po njima.
 
Posto nisam u mogucnosti da pilicima gasim svetlo zato sto mi tad padne temperatura u objektu, da li mogu da im sklonim hranilice na 2-3 sata kako bi odmorili od hrane. vec su mi 3 komada uginula, verovatno od infarkta, oa bih to da predupredim
 
Bolje im doziraj hranu.Ogranici im koliko ce danas pojesti,a hranilice nek stoje prazne.Mada bih ja u tvom slucaju malo razblazio hranu sa kukuruzom,tj snizio proteinsku vrednost.Ipak pri tome pazi da kukuruz bude stari.Nikako novi,jer to moze biti uzrok uginuca.Ako sam razblazujes super koncentrat,mozda ti tu i lezi problem.
 
Ja im dajem cistu dvojku, a sad sam planirao da im postepeno ubacujem smesu za ciscenje koju sam procitao na forumu, cak mislim da si je ti Sama napisao. Prekrupa 64kg, sojina sacma 27, suncokret i stocno brasno po 4, a dodacu im i po 10 kg zobi i psenice, posto to imam. Mislio sam da ih cistim 20 dana i da ih koljem oko 55 dana. Svestan sam ja da mora neko da ode, ali sam se zabrinuo sto su mi otisla tri za tri dana. Sipam jabukovo sirce, i u ovoj turi mi padaju od infarkta. A kako da znam koliko hrane da im dam? Je l' postoji neka tablica koliko bi dnevno trebalo da jedu, posto kad im se isprazne hranilice, ja odmah dodam koncentrat i oni stalno jedu, a ne mogu da im gasim svetlo, jer je to jedini izvor toplote
 
Ne znam koju hranu dajes,al znam da pojedini proizvodjaci ubacuju aditiv,koji pilicima otkazuje osecaj sitosti.Stalno su gladni i dobro napreduju.Ipak kontra efekat je infarkt.:osmeh: Predji ti na blazu hranu i bice to dobro.
 
Izmesas psenicu, kukuruz, jecam i stocno brasno. Taj miks mesas sa koncentratom. Ja mesam u kofu od poludisperzije u kojoj stane 12kg hrane. Otprilike 9kg koncenttata i 3 kg miksa. Pocinjem u 5. nedelji da im dajem, na nedelju dana im menjam razmeru. Kad dodje trojka nju pojedu kg zavisno od brzine kojom je pojedu do kraja tova jedu samo taj miks gde zadnjih nedelju dana izbacim stocno a ubacim kuvanu koprivu, naklijalu ili kuvanu psenicu. Smanjuje se uginuce od infarkta, pilici ne kaliraju a meso je odlicnog ukusa. Normalno radi se o malom broju pilica.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Koristim Patentov koncentrat, ali ne znam da li ima aditiv. Sama, hvala ti na pomoci

- - - - - - - - - -

Izmesas psenicu, kukuruz, jecam i stocno brasno. Taj miks mesas sa koncentratom. Ja mesam u kofu od poludisperzije u kojoj stane 12kg hrane. Otprilike 9kg koncenttata i 3 kg miksa. Pocinjem u 5. nedelji da im dajem, na nedelju dana im menjam razmeru. Kad dodje trojka nju pojedu kg zavisno od brzine kojom je pojedu do kraja tova jedu samo taj miks gde zadnjih nedelju dana izbacim stocno a ubacim kuvanu koprivu, naklijalu ili kuvanu psenicu. Smanjuje se uginuce od infarkta, pilici ne kaliraju a meso je odlicnog ukusa. Normalno radi se o malom broju pilica.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
A sto im pred kraj izbacis stocno brasno?
 
Nazad
Vrh