Tovni pilići

Nisam razumeo ovo da napravim pilecu trojku? Sta to znaci?

Pa lepo kupis pileci super u kom nema kokcidiostatika 40% prot i pomesas sa prekrupom. Mislim da ide oko 30 kg (27,8 kg... ima u temi tacno napisano samo treba malo prelistati) prekrupe na 10 kg pileceg supera i sa tom smesom zavrsis tov.
 
Pilići dan prvi
094303704f2bc3afaeae1ed616856cf9.jpg

Kokosinjac broj 2
 
Kakav uticaj ovas i jecam imaju u ishrani zivine tj. tovnih pilica? Covek od koga uzimam zito mi je napravio miks kukuruz, psenica, ovas i jecam po 2/3 cine kukuruz i psenica a 1/3 ovas i jecam.
 
Zavrsena tura od 65 komada bez uginuca. Prosek 3kg, 39 koma >= 3kg. Po prvi put nema rahiticnih, nije bilo zdravstvenih problema, pojeli 625 kg hrane od toga 400kg koncentrata 100%, ostatak je pretrupa (kukuruz, psenica, ovas, jecam) naklijala psenica, kuvana psenica ,15 kg stocnog brasna i barena kopriva.
Zadnjih 20ak dana dobijali jabukovo sirce, od 7. dana gaseno svetlo do krajaja tova, stom sto sam d 30. dana ih drzao u mraku 4-6h, kasnije su preko dana bili na dnevnom svetlu i palio sa svetlo oko 21h.
Ulozeno 33000 din, 22 je prodato po ceni od 320 din/kg to je oko 22000 din.
 
Pozdrav prijatelji, imam 100 tovnih polica starosti tri nedelje , pojeli su 100 kg gebia 1 za ove tri nedelje prosek kilaze je 0.700g , zadnja dva dana cini mi se da puno piju vodu , njih 100 popiju 40L sa jabukovim sircem za 24h jeli to normalno ili je previse, da napomenem da je temperatura u prostoriji 27-29 stepeni
 
To je cca duplo vise od normalnog unosa vode.Treba ipak uzeti u obzir da ti je nesto toplije u objektu.Tvoje je da obezbedis adekvatnu visinu pojilica.Da sprecis prosipanje i kvasenje.Povecan unos vode moze biti i rezultat same hrane,koja uzgred moze iziskivati veci unos vode.
 
Piju mnogo vode zato sto im dajes gebijevu hranu. U gebijevoj hrani postoje supstance koje vezuju vodu za celije. Imaces izvanredan prirast. Vec smo pisali o tome pa necu ponavljati kakav ce biti kvalitet mesa.
 
Bice dobar kvalitet mesa ako od 30. dana krene da ubacuje pretrupu i poslednjih 15 dana ih hrani bez koncentrata.
Isto ovo sam predlozio komsiji i kaze da je zadovoljan kvalitetom mesa.

Zanimljiva stvar da je on imao 2 uginuca i 2 zakrzljala pileta od 30 na Gebijevoj hrani a ja na mojih 65 na 100% bez zakrzljalih i uginulih...
 
Hvala svima , samo da napomenem jos ovo planiram da ih drzim 60 dana i mislio sam da do kraja idem sa gebi hranom 1,2,3 stim sto sam trojku planirao da im dajem zadnjid 10-15 dana, e sad imam jos 80kg gebia 1, bili valjalo da kad to pojedu predjem postepeno na drugog proizvodjaca na primer Jabuku il nekog drugog jer nisam u mogucnosti da sam pravim hranu i da nabavljam sve ovo sto ste naveli u ranijim postovima jer u mom mestu stize samo gotova hrana za tov
 
@nihad80

Pa poslusaj savete clana MilanM i ne moras menjati proizvodjaca, mada ako promenis radi to postepeno. Kada ostanes pred kraj sa gebijem mesaj ga sa hranom novoga proizvodjaca i polako prelazi na novu hranu.
 
Pozdrav , Sutra im je pune cetiri nedelje, pojeli 170Kg Gebija 1, tezina se krece od 1kg do 1.450kg znaci neki prosek oko 1.200 po piletu sta mislite kakav im je prosek za ove cetiri nedelje, ostalo je jos 30kg gebija1 zadnjih 20kg planiram da mijesam sa gebi 2 i onda da teram sa dvojkom do 45-48 dana i onda ciscenje do 60. dana sa 3 i mozda jos nesto da dodam kroz nju

- - - - - - - - - -

2e2nkoz.jpg
[/IMG]
14izkaa.jpg
[/IMG]
 
Zavrsena tura od 65 komada bez uginuca. Prosek 3kg, 39 koma >= 3kg. Po prvi put nema rahiticnih, nije bilo zdravstvenih problema, pojeli 625 kg hrane od toga 400kg koncentrata 100%, ostatak je pretrupa (kukuruz, psenica, ovas, jecam) naklijala psenica, kuvana psenica ,15 kg stocnog brasna i barena kopriva.
Zadnjih 20ak dana dobijali jabukovo sirce, od 7. dana gaseno svetlo do krajaja tova, stom sto sam d 30. dana ih drzao u mraku 4-6h, kasnije su preko dana bili na dnevnom svetlu i palio sa svetlo oko 21h.
Ulozeno 33000 din, 22 je prodato po ceni od 320 din/kg to je oko 22000 din.

Ovo ostalo ostavljaš sebi ili to ide na prodaju?
Kad se sagleda sve ovako, ima posla a para nam nema :D
 
Nazad
Vrh