Tovni pilići

Mislim da jato nije bilo vakcinisano jer su se mnogi zalili na tog dobavljača gde smo uzeli piliće.Imali su super uslove,dobro izolovane prostorije,uvek pune hranilice i pojilice,suva prostirka,gašeno svetlo_Od 15 uginulih samo troje uginulo od infrakta
 
Koliko se odmara objekat između tura Duško?ja nisam držao piliće cca 5 godina od poplave 2010 sad sam uzeo 30 komada prije 2 i po tjedna pa me zanima taj odmor koliko dugo mora biti pauza između tura?
 
Sve zavisi od velicine objekta. Mozes ti i 2-3 ture isterati za redom (mada je najbolje posle svake ture bar 2 nedelje pauzirati) ali onda mora da bude prazan najmanje mesec dana. Ovi nasi drugari koji tove pilice na veliko, sigurno su o tome kompetentniji od mene pa verujem da ce se i oni javiti po tom pitanju.
 
Danas je 35. dan...napredak dobar...danas mereno,nisam slikao preko 2.5 kg primerak,uglavnom prosek su 2.2kg
Hranim ih i dalje sto posto dvojkom do 10 dana pred kraj pa prekrupu za ciscenje,gasim svetlo i dodajem jabukovo u vodu
Kod dva pileta sam video da ne mogu na noge i da su se rasirili u tom predelu,kao spagu da su napravili

Nisam im dodavao kostano brasno i cuo am da je trebalo
Pitanje: Da li jekasno da im dajem sada kostano brasno i ukoliko jeste kada najranije,ukolikose odlucim za sledecu turu,da krenem da im dajem?
 
Nisam im dodavao kostano brasno i cuo am da je trebalo
Pitanje: Da li jekasno da im dajem sada kostano brasno i ukoliko jeste kada najranije,ukolikose odlucim za sledecu turu,da krenem da im dajem?

Kostano brasno je zabranjeno u ishrani zivine. Ne verujem da ces ga negde i naci, trebao si da dodajes DKF ili MKF. Ti dvoje sto su se raskrecili sigurno imaju neki genetski nedostatak i ostali pilici bi do kraja tova trebalo da budu u redu ali nije lose i dodati im malo dikalcijum fosfata. Nije mi samo jasno od cega ces to da cistis pilice, jedino od kokcidiostatika ako ga ima u dvojci. Ako stavis pilice na cistu prekrupu pred kraj tova kalirace. napravi im pilecu trojku 16% prot. i sa njom zavrsi tov.
 
Mozda je mislio na mineralno-vitaminsku predsmesu.Imaju razni nazivi kostomix,kosvit,kostomin.Izmedju ostalih minerala imaju i kalcijuma i fosfora.
U narodu je ostao naziv kostano brasno,kojeg vise nema,ali postoje ove mineralne predsmese kao dodatci ishrani i koje su za sve zivotine.
 
Ja ih uzimam sa 3 nedelje i hranim ih sa super zutim u kombinaciji sa zitaricama, poslednjih 5 dana pred klanje ubacim tek malo super zutog ( 3,4 prema 1) tek toliko da ne kaliraju. A super zuti ne sadrzi kokcidiostatik.
 
Cini mi se da u dvojci 100% ima koksidoostatika.
@Marq79 ako imas manju kolicinu i imas vremena, beri im k0privnu i daj im je obarenu, naklijalu psenicu i ubaci malo kukuruzove prekrupe, pilici manje kaliraju a meseo kao kod domacih pilica
 
Kostano brasno je zabranjeno u ishrani zivine. Ne verujem da ces ga negde i naci, trebao si da dodajes DKF ili MKF. Ti dvoje sto su se raskrecili sigurno imaju neki genetski nedostatak i ostali pilici bi do kraja tova trebalo da budu u redu ali nije lose i dodati im malo dikalcijum fosfata. Nije mi samo jasno od cega ces to da cistis pilice, jedino od kokcidiostatika ako ga ima u dvojci. Ako stavis pilice na cistu prekrupu pred kraj tova kalirace. napravi im pilecu trojku 16% prot. i sa njom zavrsi tov.
Kostano brasno je mozda i zabranjeno, ali mesno/kostano nije cak naprotiv ima vrlo visoku cenu 55 din. kg i kazu da je i u EU ponovo dozvoljena upotreba, pojedini zivinari su ga dodavali cak do 14 %, to je bilo interesantno kada je zrno soje bilo 70 din.
 
Kostano brasno je mozda i zabranjeno, ali mesno/kostano nije cak naprotiv ima vrlo visoku cenu 55 din. kg i kazu da je i u EU ponovo dozvoljena upotreba, pojedini zivinari su ga dodavali cak do 14 %, to je bilo interesantno kada je zrno soje bilo 70 din.
Jel to za EU i odobravanje proverena informacija? :sta:
 
http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=9739&name=meso-koje-ubija-drugi-deo-zabranjeno-kostano-brasno-u-slobodnoj-prodaji-u-srbiji&tip=vesti
Pa cini mi se da sam ga i ja video u nekim prodavnicama ali znam zasigurno da je zabranjeno za ishranu zivotinja koje se koriste za ishranu ljudi.Verovatno ga vise ipak koriste vece firme koje imaju mogucnosti da `nagovore` inspekciju da malo gleda na drugu stranu nego sto to rade domacini koji hrane svoje porodice tim mesom.Svakako je glupo sto uopste postoji mogucnost zloupotreba.
 
Kostano brasno je mozda i zabranjeno, ali mesno/kostano nije cak naprotiv ima vrlo visoku cenu 55 din. kg i kazu da je i u EU ponovo ijenom piletinom.dozvoljena upotreba, pojedini zivinari su ga dodavali cak do 14 %, to je bilo interesantno kada je zrno soje bilo 70 din.

Verujem ja tebi da su ga pojedini zivinari dodavali u ishrani pilica ali sam siguran da niko od tih zivinara nije jeo tu piletinu, nego je isla u prodaju za druge. Takvima bih zabranio i da pogledaju pile a ne da ga tove i prodaju drugima da hrane svoju decu. Svi (nadam se) dobro znamo kako se dobija mesno-kostano brasno, a to za EU da ce tamo nesto tako da prodje....cisto sumnjam, mozda i da oni u EU tove tako pilice al' da jedu...od toga nema nista. Mogu samo da prodaju nama.:osmeh:
 
Danas je 35. dan...napredak dobar...danas mereno,nisam slikao preko 2.5 kg primerak,uglavnom prosek su 2.2kg
Hranim ih i dalje sto posto dvojkom do 10 dana pred kraj pa prekrupu za ciscenje,gasim svetlo i dodajem jabukovo u vodu
Kod dva pileta sam video da ne mogu na noge i da su se rasirili u tom predelu,kao spagu da su napravili

Nisam im dodavao kostano brasno i cuo am da je trebalo
Pitanje: Da li jekasno da im dajem sada kostano brasno i ukoliko jeste kada najranije,ukolikose odlucim za sledecu turu,da krenem da im dajem?
Marg79 bravo za ovaj prirast ja sam uzo jato jednodnevni kod gebi i koncetrat uzimam gebi stari su 25dana a tezina od 1kg do 1,2kg dali je slaba hrana gebi ili je upitanje genetika pilica??
 
Kostano brasno je zabranjeno u ishrani zivine. Ne verujem da ces ga negde i naci, trebao si da dodajes DKF ili MKF. Ti dvoje sto su se raskrecili sigurno imaju neki genetski nedostatak i ostali pilici bi do kraja tova trebalo da budu u redu ali nije lose i dodati im malo dikalcijum fosfata. Nije mi samo jasno od cega ces to da cistis pilice, jedino od kokcidiostatika ako ga ima u dvojci. Ako stavis pilice na cistu prekrupu pred kraj tova kalirace. napravi im pilecu trojku 16% prot. i sa njom zavrsi tov.

Da,od kokcidiostatika,ima ga u sto posto dvojci,pise na deklaraciji,a mislio sam da nema....

Nisam razumeo ovo da napravim pilecu trojku? Sta to znaci?

- - - - - - - - - -

Cini mi se da u dvojci 100% ima koksidoostatika.
@Marq79 ako imas manju kolicinu i imas vremena, beri im k0privnu i daj im je obarenu, naklijalu psenicu i ubaci malo kukuruzove prekrupe, pilici manje kaliraju a meseo kao kod domacih pilica

Hvala na savetu,kolicina je 50 kom ,cuvamo ih ja i drug pa po pola :) na periferiji sma grada pa koritim ono sto ima...


Pitao bih jos nesto...koliko pilici kaliraju na cistoj prekrupu i da li da im stavlja soli u istoj...ili kvasac?
A drugo,koliki je otpad po piletu kada se zakolju?
hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
Marg79 bravo za ovaj prirast ja sam uzo jato jednodnevni kod gebi i koncetrat uzimam gebi stari su 25dana a tezina od 1kg do 1,2kg dali je slaba hrana gebi ili je upitanje genetika pilica??
Dobar je to prirast ako uzimas gebi crveni dzak,ako vec uzimas gebi bolje posle 30dana da predjes na plavi dzak dvojku za poluintezivan tov jel od tog crvenog dzaka po meni mnogo brzo dostignu tezinu za klanje i meso
 
Nazad
Vrh