Tovni pilići

Onda se pitamo zasto devojcice dobijaju menstruaciju i sa 8 godina,a kod osnovaca grudi kao kod zena.Alergije na sve i svasta su svakodnevica.U vazduhu imamo svega i svacega.U hlebu buljuk aditiva.Domaca pekara zakon.Odosmo ipak predaleko.To zlo nas na zalost ne moze zaobici,al ipak savetujem ljudima da povedu racuna i ko je u mogucnosti da sebi uhrani,ili uzbere nesto koliko toliko zdravije.Oni koji nisu u mogucnosti,a imaju nekog sa sela,neka cene to i kupe direktno od proizvodjaca.Manite se akcija.Nije to dzabe na akciji.Makar da znate da je zaklano,a ne uginulo.Nista lepse od pileta,koje je peceno,a trcalo pre sat vremena.Na zalost mnooogi to nisu ni probali,te ne znaju kakav je ukus.Ukusno pile,koje je samo posoljeno.Bez drugih zacina.Neki ne veruju u to.
 
Nista bolje od ptice trkacice... slazem se u potpunosti... Na zalost, na selu mi vise niko nije ostao od ukucana, svi pomrli, ono malo mucenih kokosaka sto je ostalo obilaze komsije i mi vikendom. Da imam uslova ovde u Zajecaru, nabavio bih jedno jato kokosaka za dvoriste i ne bih ni tovio pilice na koncentratu. Na zalost, zasad nista od toga.

- - - - - - - - - -

Nastavih sa klanjem, jos jedan petlic i 2 kokice, opet prosek oko 2.5 kila, 46-ti dan... Rezultat nit smrdi nit mirise. Nesto kontam da je i do hibrida, naime, bataci i karabataci su minijaturni, a belo ogromno... Bukvalno pola pileta je belo meso (cime i nisam bas odusevljem, al ajde :p) ...
 
Onda se pitamo zasto devojcice dobijaju menstruaciju i sa 8 godina,a kod osnovaca grudi kao kod zena.Alergije na sve i svasta su svakodnevica.U vazduhu imamo svega i svacega.U hlebu buljuk aditiva.Domaca pekara zakon.Odosmo ipak predaleko.To zlo nas na zalost ne moze zaobici,al ipak savetujem ljudima da povedu racuna i ko je u mogucnosti da sebi uhrani,ili uzbere nesto koliko toliko zdravije.Oni koji nisu u mogucnosti,a imaju nekog sa sela,neka cene to i kupe direktno od proizvodjaca.Manite se akcija.Nije to dzabe na akciji.Makar da znate da je zaklano,a ne uginulo.Nista lepse od pileta,koje je peceno,a trcalo pre sat vremena.Na zalost mnooogi to nisu ni probali,te ne znaju kakav je ukus.Ukusno pile,koje je samo posoljeno.Bez drugih zacina.Neki ne veruju u to.
sto posto tačna informacija.to su ameri uvideli 20tih godina prošlog veka i zabranili u hrani industriji...ali kapitalizam nezna za granice.
 
21. dan..pre dva dana sam presao na dvojku,istog proizvodjaca..jer su omandali 60kg jedinice...prilazem slike...sem jabukovog sirceta u vodu i konc nista...jel ok da su u ovoj kilazi?

p.s. balegaju ko da nemaju dusu,cistim svaki drugi dan :haha:
2015-05-05-215801.jpg
2015-05-05-215957.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Pripazuj se od infarkta, 900 gr za 21.dan je odlicno ali gasi svetlo, ja sam prosle godine imao slican prosek sa 21 dan i kad su krenuli da se izvrcu nije mi bilo svejedno
 
Podrzavam... Ove godine ni kod mene ni kod tasta nijedan infarkt, gasili smo svetlo i dodavali jabukovo... On proslegodine nije radio ni jedno ni drugo,imao skoro 20% gubitka...
 
Mrzelo me da idem do kuće za termometar. Danas je bila odokativna metoda. Od sutra će mo po tablici. Tj od danas.
 
Jel stavljate jabukovo ili obicno sirce u vodu?
Znam da utice na razredjenje krvi i smanjuje rizik od infarkta, samo me zanima koja kolicina u koliko vode?
Hvala
 
Jabukovo (i to domace)... ja dodavao supenu kasiku na litar vode... dal je ispravno ne znam, al je zavrsilo posao
 
Milane, ova hranilica sto imas moze unutrasnji deo da se okrene tako da ne curi toliko hrane i smanji se rastur, vidis kako ti se puni do vrha, sto posto se dosta prosipa!
 
Nema uopste rastura iz ove hranilice posto je podesiva i ima 1cm prazno iznad nivoa hrane. Meni je pojilica problem uvek je po malo mokro oko nje

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Danas zaklani pilići,51 dan,lipsalo 15kom. od početka tova od njih 61 kom.Prosek ravno 3kg.Hranio sa 100% hranom
 
Zasto toliki mortalitet?
Danas merio 22. dan i prosek je 1kg sto me zabrinjava i usled gasenja svetla oni su previse napredovali a planiram da ih cuvam do 58. dana
 
Nazad
Vrh