Tovni pilići

Probaj ti neslanu hranu da pojedes.:osmeh:

Dusko, kad sam gladan, ne biram:) danas je moj otac isao da kupi sve sto mi treba za ciscenje pilica i umesto stocnog brasna dali su mu psenicu, i uvalili mu neki premiks koji nije jeftin, da bi kao vezao sve ove sastojke. Ne znam da li da dodam i ovo u smesu i ako dodam, da li treba i soli, s obzirom da premiks ima so?
 
Sigurno na premiksu pise koji je postotak soli zastupljen i po tome se orijentisi. Po meni....ako se pilici ciste i taj premix je suvisan. Utrapili coveku. Te trgovce treba javno ......:osmeh:
 
Ja morao da koknem 4 komada na 41 dan starosti ::jako_besan:: nisu mogli da stoje vise... Ocisceni prosek 2.5 kila, pojeli u proseku malo preko 6 kila koncentrata po piletu... Ne znam smem li javno da pohvalim suboticki koncentrat (da ne ispadne da reklamiram), jes nesto skuplji, ali ni trunke mirisa u mesu!!! Pre nedelju dana sam presao na trojku... Do sad nijedan infarkt (da kucnem u drvo), gasio sam po malo svetlo i dodavao jabukovo sirce od 30-og dana...
 
Ljudi oprostite ako je pogresna tema.Recite mi molim vas koliko gumenih prstiju mi je potrebno za čerupač za piliće koji pravim od ves masine,tj od njene kade i bubnja i na koji nacin da ih postavljam,cik-cak ili nekako drugačije?
 
@Dusko- Ok... izbacih racunicu (okvirnu, tj projektovanu, cekam definitivna merenja posle klanja preostalih), sa njim mi ispada preko 200 dinara po kilogramu ociscenog (uracunata cena pileta, vitamina, koncentrata, nije racunata struja), uz moje klanje. Kupovao sam koncentrat na malo, po 10 kg dzakove... Definitivno se ne isplati za komercijalno gajenje (ja sam tovio samo za sebe), ali sam kvalitetom i ukusom mesa odusevljen. Ne znam kakve su mu cene u drugim gradovima, ali ovde u zajecaru jedinica je 59 din po kg, dvojka 54, trojka 49... Nisam isao na kraju na onu semu sa superom jer mi je crko cekicar, a mrzelo me da idem okolo i da moljakam da mi drugi melju prekrupu.

Na kraju cu da metnem sve na papir u dinar da izracunam, ali ispada da sa trenutnim cenama piletine necu ustedeti nista, ali cu bar kolko - tolko znati sta jedem...
 
Grujo druze napaceni.Cenimo mi tebe,al ceni i ti nas.Deder uzmi papir i olovku i saberi sve,pa lepo izracunaj,saberi,oduzmi,pa napisi.Postovi su ti ne povezani.Uginulo ti je onomad 2.Na kraju tova imas jedno uginuce.:osmeh: Pilice si placao 200,pa 220.Pojeli su 4,5kg,pa su pojeli 4kg.Procitaj sam svoje postove i presudi sam sebi.Ja te ljudski molim da ne unosis nemir i dajes pogresne informacije i proracune.:ppozdrav:
Ja vrlo dobro znam sta je tov pilica,ali ima ljudi,koji veruju svemu napisanom.Po tvojoj racunici,dodje mi da povecam tov i hranim pilice koncentratom za svinje,a ja razmisljam o prekvalifikaciji.:osmeh:
 
Realno, po nekom mom proracunu, za polukomercijalan tov uz svoje klanje i obradu, kupovanje hrane na veliko ( i to neke nesto jeftinije) , uz razuman procenat uginuca i ostalih troskova, moze da se dostigne da cena po kilogramu bude oko 140-150 dinara... Ko sam mesa hranu, radi na veliko i sl mozda nesto jeftinije ...
 
Pogresno je izvlaciti racunicu iz tova od npr 20 komada.Tih 20 se mogu prodati i peceni.Onda racunamo na 10000,pa xxxx.Od te ljubavi nema nista.Verujte mi.Realnost je da se sa vecom kolicinom nikad ne mogu postici proizvodni rezultati,kao na malim kolicinama.Isto tako se sa velikom kolicinama ne moze postici cena,kao sa malim itd itd.Retko ko od vas je ‚bio prinudjen da daje pilice jesenas po 80 dinara.20 komada cete staviti u zamrzivac,al 10000 mora da ide,posto poto_Osta samo zal,sto ste ih hranili.Sve ima svoje prednosti i mane.:ppozdrav:
 
Realno, po nekom mom proracunu, za polukomercijalan tov uz svoje klanje i obradu, kupovanje hrane na veliko ( i to neke nesto jeftinije) , uz razuman procenat uginuca i ostalih troskova, moze da se dostigne da cena po kilogramu bude oko 140-150 dinara... Ko sam mesa hranu, radi na veliko i sl mozda nesto jeftinije ...
U potpunosti se slazem sa kolegom @sama ,ja sam prosle godine drzao po 200kom svakog meseca u tovu,hranu sam dobijao 5% jeftinije,pilice 10% jeftinije od cene u apotekama,i batalio sam,20-30 pa i 50 komada se moze rasturiti po komsiluku ili naci stalne kupce da svakog meseca uzimaju po 5 do 10kom,ali preko toga tesko,e sad ko drzi malo moze i da koriguje cenu i bolji prirast ima i sve,ko drzi velike kolicine da mu ostane manja zarada na kolicinu mu se isplati,a ko je radio kao ja ili ima i nekoliko stotina vise,taj samo da kuka kad stignu a cena uradjenih na veliko 160-180din,kad odbijes sve troskove i uginuce tri ture sam radio sa minusom,a na dve sam bio na nuli i na dve sam lepo zaradio ,bilo mi ostalo po 35 000 i to su bile prve dve ture,nakon toga cena pocela sve vise i vise da pada i zato sam batalio....Vise mi se isplati da kupim od ovih sto daju na cveliko 20kom od po 2,5kg po 100-110din i da ih dodtovim za sopstvene potrebe nego da cuvam..:ppozdrav:
 
Ja sam imao bolji prirast sa Gebijem nego sada sa 100%. Kad sam hranio Subotickim najmanji sam imao prirast. E sad mali je uzorak 40-50 kom tako da je moguće da je i do kvaliteta pilića, u poslednje vreme ogromna je potražnja pa sigurno nam uvaljuju sve i svašta.
 
Ja sam samo jednom koristio Gebi, prosek oko 2,9 kg mislim, ali sam ih cistio samo nedelju dana i meso je bilo puno vode pa zato nakon pecenja se dosta skupilo.

Do sada sam koristio pored Gebija, 100% i Agromilov koncentrat, Agromil od jesenas izbegavam u sirokom luku, od ova 3 najukusnije mi je meso bilo sa 100%, proslog proleca sam najjbolji prinos imao sa 100% oko 3,3 ali i dosta uginuca mojom greskom. Pilici su Ros. Za suboticki sam cuo da se trude da mu vrate staru slavu i da kao ne fusare s njim. Komsija hrani njim probao sam meso i dosta je ukusno i slasno.
Sa 100% sam imao vecu konverziju nego li sa ova druga dva ali i ukuznije meso.

Pre 2 nedelje uzeo sam 65kom i hranim ih 100% za sada odlicno napreduju da kucnem u drvo :).
 
Naravno da nije sve u konverziji.Kvalitet koncentrata treba sire sagledati i tek onda doneti sud.Koncentrate sa kojekakvim aditivima bi trebalo zabraniti.Sta imate od toga sto je pile na vagi tesko,kad se snisti pri pecenju.:osmeh: Ako sam ja veliki protivnik takvih hranjiva,sto zivim od toga,tek vi treba da budete,jer hranite manje vise samo za sebe.Ja sam pravim koncentrat i konverzija mi nije ni blizu fabrickim.Ali je zato meso fantasticno i moze da se kolje bez ciscenja.Cak u zavrsnom izbacim i premiks,koji se ne oseca,ali znam sta deci dajem da jedu.A ono sto dajem svojoj deci,prodajem i tudjoj.Zato i dobijam ospice,kad treba cenu da formiram prema nekoj uvoznoj crkotini,bolesnoj,punoj antibiotika i naduvanoj vodom.Ubacuju i aditive s kojima pile nema osecaj sitosti.Samo je gladno_Onda posle kazu uhranio pile rekjordno.Sta vam znaci 10 ili 15 dana duzeg tova.To ce vam mozda i zivot produziti.:ppozdrav:
 
Naravno da nije sve u konverziji.Kvalitet koncentrata treba sire sagledati i tek onda doneti sud.Koncentrate sa kojekakvim aditivima bi trebalo zabraniti.Sta imate od toga sto je pile na vagi tesko,kad se snisti pri pecenju.:osmeh: Ako sam ja veliki protivnik takvih hranjiva,sto zivim od toga,tek vi treba da budete,jer hranite manje vise samo za sebe.Ja sam pravim koncentrat i konverzija mi nije ni blizu fabrickim.Ali je zato meso fantasticno i moze da se kolje bez ciscenja.Cak u zavrsnom izbacim i premiks,koji se ne oseca,ali znam sta deci dajem da jedu.A ono sto dajem svojoj deci,prodajem i tudjoj.Zato i dobijam ospice,kad treba cenu da formiram prema nekoj uvoznoj crkotini,bolesnoj,punoj antibiotika i naduvanoj vodom.Ubacuju i aditive s kojima pile nema osecaj sitosti.Samo je gladno_Onda posle kazu uhranio pile rekjordno.Sta vam znaci 10 ili 15 dana duzeg tova.To ce vam mozda i zivot produziti.:ppozdrav:

U potpunosti se slazem, sve je veci broj ljudi intolerantih na meso ko zna mzoda je uzrok bas to uvozno meso punjeno aditivima i antibioticima
 
Naravno da nije sve u konverziji.Kvalitet koncentrata treba sire sagledati i tek onda doneti sud.Koncentrate sa kojekakvim aditivima bi trebalo zabraniti.Sta imate od toga sto je pile na vagi tesko,kad se snisti pri pecenju.:osmeh: Ako sam ja veliki protivnik takvih hranjiva,sto zivim od toga,tek vi treba da budete,jer hranite manje vise samo za sebe.Ja sam pravim koncentrat i konverzija mi nije ni blizu fabrickim.Ali je zato meso fantasticno i moze da se kolje bez ciscenja.Cak u zavrsnom izbacim i premiks,koji se ne oseca,ali znam sta deci dajem da jedu.A ono sto dajem svojoj deci,prodajem i tudjoj.Zato i dobijam ospice,kad treba cenu da formiram prema nekoj uvoznoj crkotini,bolesnoj,punoj antibiotika i naduvanoj vodom.Ubacuju i aditive s kojima pile nema osecaj sitosti.Samo je gladno_Onda posle kazu uhranio pile rekjordno.Sta vam znaci 10 ili 15 dana duzeg tova.To ce vam mozda i zivot produziti.:ppozdrav:
Eh kad bi nas narod znao cime se sve pilici hrane kod nekih velikih domacih proizvodjaca(da ih ne imenujemo)zaobilazili bi njihove proizvode u sirokom luku.Ja takodje hranu pravim sam,od sastojaka koje kupujem tu je samo premiks,trenutno koristim partnerov 1.5% a i njega izbacim zadnjih 10 dana tova.Meso je ukusno,konverzija je oko 2 a zna da bude i veca ukoliko pilici idu preko 3kg.Sve u svemu,kad padne cena ispod 130 za zivu vagu ide se i u minus:sjasi:
 
Ja sam imao bolji prirast sa Gebijem nego sada sa 100%. Kad sam hranio Subotickim najmanji sam imao prirast. E sad mali je uzorak 40-50 kom tako da je moguće da je i do kvaliteta pilića, u poslednje vreme ogromna je potražnja pa sigurno nam uvaljuju sve i svašta.


Realno, moj prirast ispada prosecan ili nesto malo ispod toga, ali sam kvalitetom mesa prezadovoljan. Na zalost, tih 10 dinara po kilogramu koliko je suboticki skuplji,to u stvari pravi razliku izmedju zarade i gubitka. Za sopstvene potrebe ga toplo preporucujem, za komercijalu vidim da se tesko isplati ( a komercijala meni licno nije cilj). Negde ovde procitah da ni u dvojku suboticani ne stavljaju kokcidiostatik, znaci karenca je maksimalno ispostovana. Za Gebi znam da je mozda i najbolji prirast, ali kontam da mu rokaju dosta hormona... rece mi nesto skoro prijateljica nesto o upotrebi zenskih hormona u koncentratima, da bi zivotinje nabijale sto vise vode u misice. To mi je relativno nova problematika, od skora uopste razmisljam na tu temu... ako ima neke konkretne informacije nek gukne koju na tu temu
 
Ti hormoni se koriste vec godinama,kod nas je po tom pitanju bio poznat SANO program ali su ga sad neki drugi mozda i pretekli.Znam da se recimo koriste uginule zivotinje sa farmi i povrat robe iz prodavnica(istekao rok) za poboljsanje proteinske vrednosti hraniva brrrrr...
 
Nazad
Vrh