Tovni pilići

To sto je povredilo nogu izdvojiti pa sta mu Bog da. Da li neko zna sta se desava sa Agromilom? Ja sam zavrsio saradnju sa njima jer kokoske nisu htele da jedu njihov kukuruz i trice, sa tovljenicima sam lose prosao jer su slabo jeli hranu i jedva postigo 2,7kg prosek sa 62 dana, domaci pilici mi pocrkase od koncentrata. Danas mi se zali covek koji uzima vec godinama police i hranu skoro 1000 komada godisnje da mu pilici ne jedu, razboleli se jedva ih izlecio imao dosta uginuca a sada js cena jednodnevnih 30din.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Danas je 10. dan mojim pilicima,prebaceni su u veci prostor..pa tom prilikom saljem novije fotke


p.s. Onaj sto je raskrecio noge je odvojen s drugarom,napreduje telesno ali na nogu ne moze

i merenja sam uradio...primerci od 280 do 350 gr
2015-04-26-114029.jpg

2015-04-26-113804.jpg
 
Budem probao uzeti onda piliće od 3 tjedna starosti njih bi trebao uhranit do vrućina,
hvala na odogovorima.
 
Pozdrav svima na forumu! Pre 40 dana sam uzeo 65 komada i vasi saveti su mi pomogli u odgajanju, posto prvi put cuvam pilice. rekli su mi da sam uzeo ross hibrid i hranim ih sa patent koncentratom. planiram da ih hrabim sa trojkom jos 5 dana pa da predjem na ciscenje sa prekrupom, sojinom sacmom, suncokretom i travom. Interesuje me da li je neko hranio pilice sa koncentratom firme Agrosmesa? Imam neku kombinaciju, pa bi me hrana izasla mnogo jeftinije
 
Sinoc sam nasao jedno pile kako kunja, a malopre jos jedno, samo sto ne crknu. Da li neko moze da mi kaze zbig cega se to desava. Danas im je 43 dan, jedu trojku i do juce su izgledali ok. Bojim se da se i ostali pilici ne razbole, a jos mi je rano da ih koljem, nisu se iscistili od koksidiostatika
 
Pile kunja kad god je bolesno.Na osnovu kunjanja se ne moze dati nikakva dijagnoza.Obrati se veterinaru,a i on ce sigurno traziti vise detalja.
 
Kažu da jabukovo sirće dosta pomaže da nebi došlo do infarkta kod pilića.Ono pomaže da nebi došlo do zgrušavanja krvi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Postavio sam ovo pitanje i na temi o pilićima od tri tjedna postavit či isto i ovdje nadam se da se Duško neće ljutiti:

Jučer kupljeni pilići od 3 tjedna starosti zbilja jako lijepo izgledaju brine me što nekolicina među njima hropće kao da su prehlađeni neznam kako im pomoći ali svi su veseli i fino jedu dal netko zna kako im pomoći da ne hropću?
 
Na forumu sam video sledecu smesu za ciscenje pilica:
27 kg sojine sacme
3-4 kg stocnog brasna
3-4 kg suncokretove sacme
64 kg prekrupe
Interesuje me da li treba da dodam so, i ako treba, koliko?
 
Nazad
Vrh