Tovni pilići

Jutros stigli 50 kom...u pitanju je coob...uzeo sam 100% starter,zamena neka za zivamicin...slike idu..i da..sijalica od 150w na oko 50cm od dna...dno prekriveno krupnom piljevinom

Kritike ,saveti,pohvale?

hvala
2015-04-16-083110.jpg
2015-04-16-083127.jpg
 
Jel ima negde u Blizini Nisa da se prodaju jaja tovnih pilica? Jedan prijatelj bi hteo da kupi 40ak komada i izvede u inkubator. Nasao sam samo da prodaju koke maticnog jata. Logicno mi je da ozbiljni proizvodjaci ne prodaju jaja jer tako potpomazu konkurenciju
 
Prodaju.itekako prodaju.Cak se i uvoze jaja za inkubatore.Agroziv je dobar deo prodavao,a trenutno znam za Agro Mil da prodaje.Sigurno ima jos proizvodjaca.
 
Pilici mi imaju 45 dana , 3kg jutros se dva izvrnula na ledja .. hrana granule 18% u cemu je problem ??Resio sam nocu da gasim svetlo na 4 sata i da smanjim proteine na 16.5 % bar da izguraju do kraja meseca kad kupac dolazi.. da nije pogodjen datum, sve bih ih poklao ali pogodjeno vreme preuzimanja ,,
 
Poslednja izmena:
Preventiva je 1%.Znaci 100ml na 10l.U slucaju problema,a ti ih imas,treba povecati % do max 4%Stavi npr 300ml ili 3dl na 10 litara.A sta ti se stvarnom desava?Nisu bas takve vrucine.Trebalo bi spreciti uzrok,a ne leciti posledicu.Baci ih na dijetu,da se malo oporave.Svetlosni program ne moze dati efekat za noc ili dve.
 
Grujane...to sto je otislo... otislo je. Ti sto su uginuli nisu izdrzali prirast, i mojima se to desilo. Tri komada otputovala i neka im je srecan put na onaj svet. Malo sam im smanjio granule i sada ide kako treba. Obicno odu najbolji.:osmeh:
 
Smanjio sam im sinoc procenat hrane na 16%. postavio vremenski za svetlo 3 sata (mraka) i sirce 200 ml na 10 lit vode .. evo jutros .. nema uginuca.. Uzeo sam ih kao kilase .. napredovali su svaki dan 100 gr ., uz konstantnu postrosnja hrane i vode .. iz dana u dan ni manje ni vise
 
Poslednja izmena:
Zato se tov koji mi primenjujemo tokom uzgoja pilica zove "intenzivni tov"...pa sta izdrzi i podnese takav tov.. to prodje a oni sa slabijim srcem na zalost otpadnu. Eeee sad uvek se da malo kalkulisati i sa tim ali oni koji su vremenom i prostorom ograniceni (kao ja sa mojim pilicima) moraju tako t.j. samo intenzivni tov, pa sta prodje.
 
Po moje dolazi koljac u subotu 25.04....ali vec ide druga tura kojoj je sada treca nedelja. Ove mladje (cim ocistim prostor od ovih starijih sto idu na klanje) prebacujem u taj prostor a 06.05 dolaze tronedeljni curici na mesto ovih sada malih. Opsta guzva, samo da ne bude nekoga na..ba zbog te guzve.:osmeh:

P.S. Nije dobro u istoj prostoriji drzati po starosti vise generacija i razlicite sorte zivine.
 
Danas je mojim pilicima 6. dan...jedno je povredilo nogu i tesko se krece..dao sam mu ad3 kapi i odvojio ga od ostalih,konzumira hranu,vodu...da li ce se uspraviti,iskustva?
 
Nazad
Vrh