Tovni pilići

Danas sam merio, 10 dana stari, od 200 do 270 grama. Kako vam se cini, malo, mnogo? Strah me da ih ne forsiram previse, da ne krenu srcke da im otkazuju. Suboticku jedinicu jedu...
 
Pa i ne zurim, iskreno, za sopstvene potrebe su. Verovatno cu da ih guram do kilo sa jedinicom, pa malo sa dvojkom, i prelazim na onu semu sto procitah ovde, super plus prekrupa (kukuruz + psenica,70:30)... Razmisljam samo kako da zavrsim tov, dal sa kombinacijom ili cistom prekrupom? S obzirom da ne idu u prodaju bitniji su mi miris i ukus nego masa... Cini mi se da neko napisa da od supera ne mirise meso, al reko da proverim. Preko 10 godina nismo tovili pilice, pa se dosta zaboravilo
 
Evo i moje turice,5 dan
92048e79d1e61810b821d5e0cfd6ce75.jpg
 
Cini mi se da neko napisa da od supera ne mirise meso, al reko da proverim. Preko 10 godina nismo tovili pilice, pa se dosta zaboravilo

Ja sam napisao i stojim iza toga. U sadasnjim superima nema vise rib. brasna i samim tim nema meso na cega da se oseti tj. "bazdi".

@robertbat

Robi nemoj samo da ti oni nagnuti kartoni dohvate "kvocku".
 
E, hvala Dusko, poslusacu vas, javljam rezultate ... Imam svoj kukuruz i psenicu, pa kontam da cu malo ustedeti na hrani...
 
Ja sam imao nezgodaciju sa "kvockom" pre par godina i zato se "plasim". Nisam je dobro ucvrstio kod curica pa se otkacila i pala na prostrtu piljevinu. Sedimo u dnevnoj i vidimo kroz prozor nesto pusi kao u dvoristu ili kod komsije a bio Djurdjevdan. Znam da komsija slavi slavu i redovno ima pecenicu pa kud bas danas (na Djurdjevdan) da raspali vatru. Nesto zatim i Bety (irska seterka...sada pokojna) navaljuje da udje u kucu...pusti je cera a ona odmah na vrata od suterena gde su bili smesteni curici i ta "kvocka", tamo je i kuja spavala. Otvori cera vrata od suterena da je pusti na njeno mesto kad pokulja dim iz suterena. Digla se galama ali srecom piljevina je samo tinjala i nije planula. Sreca sto smo bili kod kuce i sto je bilo oko podne...ko zna sta bi bilo da smo vec otisli negde na slavu a bili smo pozvani na par mesta. Svi su curici preziveli samo se stvorila velika kolicina dima. Bety je odmah dobila nagradu. Dim je iz suterena izlazio u dvoriste na prozor koji je bio otvoren.
 
Dule je sasvim sigurno napisao dobronamerno i na zalost iz licnog iskustva.Kvocka mora biti dobro pricvrscena i na visini ne manjoj od 70cm.Znaju pilici da zaspe ispod nje i da im mozak prokljuca,ako je nisko.Kao covek na suncu kad zaspi.:osmeh:
 
Hvala na upozorenju,prčvrstio sam je.Inače piliće hranim sa 100% hranom i nadam se dobrim rezultatima na kraju
Hvala i tebi SAMA.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima...rad sm uzeti 50 kom jednodnevnih pilica,coob mi rekose,60 din su komad...posle uskrsnjih praznika..za svoje licne potrebe i prijatelja,ako uspem da isteram turu po savetim vecinom koji sam ovde procitao,ja sma zadovoljan...imam par pitanja pa bi zahvalan bio ako bi odgovorili

cuvacu ih u garazi koju ma specijalnu za tu priliku ogradio (u pocetku dok su mali i ne perjaju u prazan sanduk od zamrzivaca) podloga je kraton a preko kartona piljevina..

u prilog slike...saveti,kritike,pohvale?

hvala :)
2015-04-08-155126.jpg
2015-04-08-155111.jpg


- - - - - - - - - -

i jos nesto,ako je neko iz Nisa i okoline da mi kaze gde mogu kupiti 100% konc...suboticki vidim kudite....
 
Jel neko koristio inberg koncentrat? neko iskustvo?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
@Marq79

Pa pristojno to izgleda. Postavi slike kada prebacis pilice u taj prostor sto si pripremio pa cemo onda moci nesto vise da napisemo.
 
Sa tacno 20 dana koliko bi se kretala ocekivana tezina? Znam da ima na temi neka tabela, citah je pre neki dan (boga oca se nacitah o tovu pilica na vasim temama), ali nisam siguran da sam sve dobro skontao... Malo me zabrinjavaju, nekako su dosta operjali i zivahni, leprsaju po prostoriji, lome sijalice, i tako, vise me podsecaju na domace pilistojce nego na tovne... Do sad su pojeli oko 1.5kg koncentrata po piletu... Bio bih zahvalan za brzodgovor, a ja odoh da merim pilice.

- - - - - - - - - -

Evo me sa merenja,od 750 do 950 grama... Prosek oko 850...
 
Ok, znaci mogu da prelazim na dvojku polako... Hvala... Ne znam samo dal suboticki postoji granulisan. Inace, sto se konverzije tice, skoro sam sa tastom proucavao njegovu statistiku, i dobili smo (za nas) IZUZETNO iznenadjujuc rezultat,ispalo je da je imao bolju konverziju hrane i manju potrosnju po piletu ranijih godina, pre nego sto je presao na granulisane. Ocekivali smo upravo suprotno :sta:
 
Ok, hvala. Ja vec uzeo dvojku negranulisanu, jedu je ki zmajevi. Videcu da li cu uopste uzimati granulisan. Ajd vasa iskustva iz prakse, sta se bolje pokazalo? Logiku na stranu (jer gore napisah, logicno je da je bolji granulisan, a po tastovoj statistici ispada da nije), vec konkretno, ako je neko racunao, potrosnja, konverzija, brzina napredovanja...
 
Hranljivost je potpuno ista. Imaces manji rastur hrane sa granulama i kazu neki bolju svarljivost.
 
Nazad
Vrh