Tovni pilići

U zadnjih par godina sam hranio sa jabukom, konverzija nije losa a i ukus isto tako, malo mi je ukus bio lepsi sa 100% ali je ok.
 
Kakav je sada kvalitet pilica vidim cena raste nema pilica pa me brine kakav je kvalitet? Bio sam danas do jednog oveka koji godinama tovi i on je razocaran pilicima a i koncentratom. Uzeo je u agromilu pilici sa 20 dana neamju ni 500gr, koncentrat slabo jedu a sam koncentrat je maltene bez mirisa seca se samo po malo kukuruz i iskreno malo se brinem da nije pored kvaliteta pilica opao kvalitet hrane. Licno sam zadovoljan agromilovim pilicima i hranom uzimao sam prosle godine kod njih na preporuku coveka koji uzima po 4 ture godine od njih vec godinama i nika nije imao zamerki.
@nikola-vuk i meni je meso ukusnije kada sam cuvao sa 100% ali mi je malo veca konverzija sa tim koncentatom i sada se zbog gore navedenih razloga premisljam da se vratim na 100%
 
Kad je velika potraznja za pilicima,po automatizmu nema selekcije i prodaje se sve sto lici na pile.Samim tim je i kvalitet los.Osim toga manjak se dosta dopunjava sa sto bi rekli avlijanerima,od koga nikad tovnog pileta.:osmeh: Sto se tice gore pomenute firme,izgleda nekad mocan gigant je u problemu.Jesenas su imali onu akciju u Disu,kada su izgleda bili pri nudjeni da rasprodaju.Kod mene je isto jedan pukao skroz sa farmom od 60000 u turnusu,a drugi sa 104000 u turnusu.Obojica su imali i svoje klanice.Toliko o isplativosti u zivinarstvu.
S nadom u bolje dane :ppozdrav:
 
Likvidirano 95 pilica hubard 5 kom crkli 70 dana hranjeni poslednjih 20 dana mleveni kukuruz i suncokret sacma oko 4 kila sve lepi i debeli kosti jake i tvrde kao kod dvorisnih pilica mesance se lepi za prste , Sve sto sam uradio procitao sam ovde i hvala vam dje culi i dje ne culi , cak sam i napravio sam cerupaljku i levke za klanje , Za 12 sek pile ocerupano he he . Inace nikada se nisam bavio ovim poslom
 
Au ljudi sta je bre ovo mora trazim vezu da bih upisao 75 pilica, u agromilu sve puno do 10.aprila em je jednodnevno 70din em ih nema, ove ostale prodavnice mi nisu sigurne ali moracu da rizikujem uopste mi se ne svidja da pilice cuvam juna
 
Na sve to sto si napisao,bih dodao da se po toj ceni prodaje sve sto lici na pile.Selekcije nema,kvalitet nikad losiji.:osmeh:
 
Na sve to sto si napisao,bih dodao da se po toj ceni prodaje sve sto lici na pile.Selekcije nema,kvalitet nikad losiji.:osmeh:
A sve to prati i cena,koja je takodje nikad gora:osmeh:Doduse da naglasim za utovljene pilice,posto su jednodnevni 70din,a tronedeljni najavljeni za sledecu turu po 230 ...
 
Mene to brine i strah me da uzimam u drugoj prodavnici posto se ovi iz agromilove dobro pokazali, pritom sam nasao kupce za deo pilica taman da pokrije troskove i ne ide da smanjujem kvalitet
 
Stigli mi danas pilici i preporucili mi iz apoteka ovaj dodatak umesto zivimicina
Interesuje me zna li neko koliko dana se daje?Iz apoteke mi nisu rekli,zaboravili smo da pitamo,hvala
 
Baktericid je lek i ako su pilici zdravi ne vidim razloga sto ga davati. Ako je to preventivno onda u nekoj maloj dozi a sigurno ima i uputstvo na poledjini.
 
Pise da ide na 16 litara vode,nego me interesuje koliko dana smem da dajem to?

Pa ako su zdravi ne bi trebalo uopste da ga dajes. Mozes da im dajes zivimicin bez antibiotika koji ima u sebi samo vitamine i secer. Ako se ne daj boze razbolu onda postupiti i tretirati po savetu i preporuci veterinara. Pa bar si Ti dugo u ovoj temi da ne bi trebali trgovci svasta da Ti uvale.
 
Pa ja ga ne bih davao jer ima ntibiotik ali na poledjini pise da je bogat svakakvim vitaminima i dodacima,pa reko aj zbog toga,hvala :)
 
Uselio u cetvrtak 75 kom, prva 3 dana sam davao u vodu aminosol(pokazao se mnogo bolji vitaminski dodatak od raznoraznih premiksa), vigantol i preventivno antibiotik one kapi erocin valjda sve im zaboravi ime njih dajem 12 kapi na l. Antibiotik ponovim pre prelaska na II, tako sto im jedno 10ak dana pre davanja II dajem 3 - 5 dana antibiotik i kad ih prebacujem na II pilici jos uvek imaju antibiotik u organizmu i smanjuje se sansa za dobijanje proliva (ovo radim uz konsultaciju sa vetom ).

Sto se tice vitamina vigantol i aminosol im dajem po nekoliko dana pa napravim pauzu nekoliko dana pa im opet ponovim npr. 5 dana dajem pa 3 pauza pa tako u krug. Kada sam davao aminosol nisam imao uginuca i mislim od 45 samo jedno je bilo rahiticno.

Ovu turu cu izgurati sa 100% on je skuplji od (agromilovog ) ali je meso za nijansu ukusnije, socnije i konverzija je malo povecana za 100%
 
Sto to radis covece.:sta: Nisi ni svestan sta radis.Ja imam mnoooogo vece kolicine i dajem vitamine samo po useljenju 3 dana i secer u vodu prvi dan.Antibiotici,daleko im lepa kuca i zlu ne trebali.Na tu kolicinu koju ti imas,bez uvrede rizik je ravan NULI i cemu samotrovanje.Ako mislis da ce se ti pilici u potpunosti ocistiti od antibiotika,u zestokom si krivu.
Vitamine podrzavam samo pri vakcinaciji.Promena hrane bez vitamina i antibiotika.:ppozdrav:
 
Sto to radis covece.:sta: Nisi ni svestan sta radis.Ja imam mnoooogo vece kolicine i dajem vitamine samo po useljenju 3 dana i secer u vodu prvi dan.Antibiotici,daleko im lepa kuca i zlu ne trebali.Na tu kolicinu koju ti imas,bez uvrede rizik je ravan NULI i cemu samotrovanje.Ako mislis da ce se ti pilici u potpunosti ocistiti od antibiotika,u zestokom si krivu.
Vitamine podrzavam samo pri vakcinaciji.Promena hrane bez vitamina i antibiotika.:ppozdrav:

Isti sitem: prvi napoj voda sa secerom, vitamini prva tri dana ...:ppozdrav::ppozdrav:a pivo svaki dan mislim za radnika na farmi
 
Probao sam bez vitamina i bez antibiotika i uvek dobiju proliv kad ih prebacujem na II i to im nekoliko dana mesam I i II, vet mi je savetovao da im dajem antibiotike samo kad imaju proliv i kada sam mu izlozio problem dao je predlog kao sto sam napisao da 10ak dana pre II im dam antibiotik.

Pored koncentrata od 30. dana do klanja (58. - 60. dan) dajem im psenicu u zrnu sa peskom, naklijalu psenicu, kuvanu (sve zavisi od vremena)malo kukuruza, i barenu kprivu tako da koliko toliko antibiotike izbace iz organizma a sa antibioticima zavrsavam u prvih 30 dana dok kasnije dajem vitamine.Kazem probao sam bez vitamina ali se desavalo da mi pilici sa po 3+ kg 10 dana pre klanja rascepe i brzo uginu a na malu kolicinu da mi se to desi u 5-10 jedinki ne mogu da dozvolim, onda mi se i ne isplati da ih tovim bolje onda da izvodim avlijanere i cuvam ih po 6 meeci na zitu i travi i dobijem najjbolje meso ali do tezine od 2kg :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Probao sam bez vitamina i bez antibiotika i uvek dobiju proliv kad ih prebacujem na II i to im nekoliko dana mesam I i II, vet mi je savetovao da im dajem antibiotike samo kad imaju proliv i kada sam mu izlozio problem dao je predlog kao sto sam napisao da 10ak dana pre II im dam antibiotik.

Pored koncentrata od 30. dana do klanja (58. - 60. dan) dajem im psenicu u zrnu sa peskom, naklijalu psenicu, kuvanu (sve zavisi od vremena)malo kukuruza, i barenu kprivu tako da koliko toliko antibiotike izbace iz organizma a sa antibioticima zavrsavam u prvih 30 dana dok kasnije dajem vitamine.Kazem probao sam bez vitamina ali se desavalo da mi pilici sa po 3+ kg 10 dana pre klanja rascepe i brzo uginu a na malu kolicinu da mi se to desi u 5-10 jedinki ne mogu da dozvolim, onda mi se i ne isplati da ih tovim bolje onda da izvodim avlijanere i cuvam ih po 6 meeci na zitu i travi i dobijem najjbolje meso ali do tezine od 2kg :)

Uz duzno postovanje prema onima koji rade drugacije napisacu ponovo, posto je vec vise puta napisano a jednostavno, moj komsiluk to radi godinama -za manje kolicine pilice od kilogram hraniti na sledeci nacin:
Prve nedelje kilogram koncetrata za "produzeni" tov pilica ("Super zut") i: kilogram prekrupe (kukuruz )
Druge nedelje kilogram koncetrata : dva kilograma prekrupe
Trece nedelje kilogram koncetrata : tri kilograma prekrupe
Cetvrte nedelje kilogram koncetrata: cetiri kilograma prekrupe a moze i samo prekrupa
Jeftini - zdravo.
Pilici dostitnu tezinu od 3-3,5 kilograma.
 
Nazad
Vrh