Tovni pilići

veliki utrosak hrane za taj prirast
To nije veliki utrosak hrane.Potrosio je samo 90 kg koncentrata.Ostalo je kukuruz i jecam.Ne treba racunati ciste zitarice u konverziji kao gotovu smesu.Mene muci nesto drugo,a to je kvalitet,tj ukus tog mesa.E sad il sam ja dobio da probam pile hranjeno nekim drugim Sanom,ili brankoh ne zna kakav je ukus prave,zdrave piletine.
 
@Sama, ja hranim za svoje potrebe, i ponekad kupim u supermarketu pečeno pile..to je kao nebo i zemlja, a opet hranim i domaće kokoške te koljem mlade pjetlove,,,eh opet ovi moji tovljeni s pjetlovima nebo i zemlja..Naravno ima više vrsta Sana za perad http://www.sano.hr/Proizvodi-perad, ja sam koristio protamino fino...a fino kod nas znači kao ukusno...
 
Mislim da nije isti sastav smese u Hrvatskoj i u Srbiji. Tamo su kontrole mnogo strozije sto se tice kojekakvih aditiva nego kod nas.
 
Ja samo pouzdano znam,da su pilici iz tog programa,ne samo te firme,vec i slicnih naj jeftiniji na trzistu EU.Cak su negde i zabranjeni.E sad,dali je zbog finoce,ili zdravoce,u to ne ulazim.Ja samo pisem da ja to ne zelim na svojoj trpezi.Ostalima stvar izbora.Sve sto je jeftino,(a kod nas je ta hrana abnormalno skupa za razliku od zapada,jer nismo dovoljno informisani) na kraju ima svoju cenu.
Ja na ovom forumu vazim za velikog borca protiv hemije.Zitarice i ono sto nam je Bog dao ima ne zamenljiv ukus.Ja cu reci da i pastete i salame imaju lep ukus.Doteraju ih tehnolozi skidam kapu,al svi znamo,il bi bar trebali,da je to tehnolosko zlo.Kao takvo je dobro za izbegavanje.
Isto vazi i za GMO,makar imalo i lepsi ukus.
 
Dule mislim da grešiš, pošto se SANO iz Srbije distribuira delimično u CG a jedan deo dolazi iz HR, dok recimo Kosovo i Albanija dobijaju sve iz HR, mislim da ni Kosovo a ni Albanija nemaju nešto mnogo stroge zakone da bi im roba stizala iz Srbije. A ne verujem da je u pitanju to što je roba iz Srbije jer ne vidim da im smeta da uvoze kukuruz, brašno i ostale namirnice, bilo je ovde na forumu ljudi koji su merili svinje toplu i hladnu polutku i nije se ocedilo ništa više nego sa drugim koncentratima, a ja ubacujem piliće za 15-tak dana pa ćemo izneti tačno podatke koliki je otpad i koliko ostaje posle pečenja.
 
Dule mislim da grešiš, pošto se SANO iz Srbije distribuira delimično u CG a jedan deo dolazi iz HR, dok recimo Kosovo i Albanija dobijaju sve iz HR, mislim da ni Kosovo a ni Albanija nemaju nešto mnogo stroge zakone da bi im roba stizala iz Srbije. A ne verujem da je u pitanju to što je roba iz Srbije jer ne vidim da im smeta da uvoze kukuruz, brašno i ostale namirnice, bilo je ovde na forumu ljudi koji su merili svinje toplu i hladnu polutku i nije se ocedilo ništa više nego sa drugim koncentratima, a ja ubacujem piliće za 15-tak dana pa ćemo izneti tačno podatke koliki je otpad i koliko ostaje posle pečenja.

Ja sam izneo samo svoje misljenje koje ne mora biti tacno.:ppozdrav:
 
Juce poklana turica i mogu Vam preneti da odavno nisam imao bolje utovljene pilice. Klani sa 58 dana starosti, prosek 2,819 kg
 
ja juce zaklao 80,prosek 2,7,ostali malo laksi,ali kad pojedu ostatak hrane bice i oni ok...
A slozio bih se sa Duletom,ova tura mi pijela odprilike oko 4,3-4,5kg kocentrata i bila ista,ako ne i bolja od predhodne dve koje su pojele po 5,5....
 
Danas pala jos jedna turica pilica ali ne za prodaju nego za kucne potrebe. Prosek 2,840 kg uredjeni.
 
a pa lepa kilazica druze,,,,meni ostalo jos pedesetak komaa onih sto su bili sitniji na dohranjivanje,nakon slave idu i oni na klanje,,,,,a boga mi i porasli su:haha:
 
I ovi su Petre bili kao sitniji, i za ovih desetak dana obisli (tezi) prethodno klanje. Stvarno nismo imali bolje pilice u nazad ne pamtim.
 
Hteo bih sledecu tura pilica da probam sa sojinom sacmom umesto sa super zutim. Kod nas u Leskovcu i okolini ima u prodaji samo Farm commerce sojina sacma. Interesuje me jel neko ima iskustva kakva je i da li se zna gde ide sva ona genetski modifikovana soja? Strah me je da ne zavrsava dole kod nas na jugu?
 
Na koju GMO soju mislis :sta: Mi je u Srbiji nemamo :osmeh: Sto se tice Farmkomercove sacme,koristio sam je i bio zadovoljan,al sam cuo da su im gotove smese i premiksi losi.
 
Ja takodje koristim i sojinu sacmu i pogacu i griz,s tim delom sam zadovoljan,gotove kocentrate nisam koristio,ali sa premixima nisam ni malo zadovoljan
 
Ipak sam se odlucio za Super zuti. Na 10kg super zutog dodajem 23kg kukuruzne prekrupe. E sad me interesuje posto imam stocnog brasna, da li mogu po malo i u kom procentu dodavati u ovu smesu?
 
Juče useljena turica 300 komada, 45 dinara - direktno od inkubatoriste.Mislim da te cene nece biti vise.Dugogodisnja saradnja.Hrana "Jabuka" 55 dinara jedinica iz polj.apoteke.
"COBB -500".
25r19om.jpg
 
Nazad
Vrh