Tovni pilići

Evo kako jedan komsija radi:do mesec dana hrani koncentratom nakon toga ide samo psenica i kukuruz, ali pilici imaju samo dnevno svetlo tako ih hranh do 6 meseci i pilici teze od4 do5 kg. Komsija ima svoje zito i svoj kukuruz i za sebe cuva. Razmisljao sam da probam varijantu prekrupa super zuti ali super zuti nema po prodavnicama tj. slabo ga narucuju pa ima dosta cimanja. Nego koji je postupak kada se pilici sele? Planiram da ih razdvojim kada im postane tesno, planirao sam da u drugoj prostoriji po cistoj prostirci posolim staru prostirku,zatim u prostoriji u kojoj su boravili po prostirci gde je gornji sloj skinut posolim hidratisani krec izmesan sa ndgasenim pa cista prostirka i vracam pilice
 
Dok sam bio na poslu stigli pilici i supruzi vet isto prodo baktericid :) dve kesice i ad kapi :) hehe nema veze neka ide zivot neka stoje kesice necu ih upotrebljavati.
Koju hranu trenutno preporucujete amaterski cena/kvalitet
 
Kasno sam procitao poruku - upravo zavrsio veceru - ne mogu ti pokazati fotografiju przene piletine.:ppozdrav::ppozdrav:
Pitam zato sto je sestrin svekar cuvao pilice na ovaj nacin stim sto je on isao sa kukuruzom 70% i psenicom 30% plus zuti i za moj ukus su bili masni, slatki da, ali malo masniji stim sto su tezili u proseku izmedju 3,5-4kg. Ja sam probao mesanjem koncentrata i prekrupe u gore navedenoj razmeri i dobio sam takodje masne pilice, manjeg proseka ali recimo krilca nisu mogla da se jedu koliko su bila masna, koza na ledjima je bila masna cak i kada bi se ispekla. Kazem za moj ukus su malo masniji ali drugima se svidelo :)
 
@milanm.ti pomenu u ovoj priči i avlijanere.ja sam tako tovio sasekse i po meni ništa naročito.ali stavljaj koncetrat taj mešan sa prekrupu puštaj u avliju da setaju videćeš meso vrh.
 
Dobar dan svima,dugo pratim forum ali se nisam oglasavao..
Pa reko' 'ajde da se i ja pohvalim, juce stiglo 60 komada i 8 curica jednodnevnih za svoje potrebe..
Godinama ih hranim sa Jabukom i zadovoljan sam.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je ok ovaj program za roster tov ? Cilj su pilici oko 3 kg
starter do 30 dana
grover do 50 dana
i za kraj od 50-og dana pa sve do kraja tova finišer
 
Uz duzno postovanje prema onima koji rade drugacije napisacu ponovo, posto je vec vise puta napisano a jednostavno, moj komsiluk to radi godinama -za manje kolicine pilice od kilogram hraniti na sledeci nacin:
Prve nedelje kilogram koncetrata za "produzeni" tov pilica ("Super zut") i: kilogram prekrupe (kukuruz )
Druge nedelje kilogram koncetrata : dva kilograma prekrupe
Trece nedelje kilogram koncetrata : tri kilograma prekrupe
Cetvrte nedelje kilogram koncetrata: cetiri kilograma prekrupe a moze i samo prekrupa
Jeftini - zdravo.
Pilici dostitnu tezinu od 3-3,5 kilograma.

4 nedelje i imaju 3kg? a kako do 1kg hrana?
 
29y1ev7.jpg


Stigli danas
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh