Tovni pilići

Cini mi se da moji tovci slabo jedu, kad god udjem kod njih oni leze. Danas im je 29. dan izmerio sam dva nasumicno uhvacena pileta, tezina im je 1040 i 1060 grama. Da li je to ok za taj uzrast?
 
Kilaza je mogla biti jaca,al nije ni losa.U nekom proseku je,ili malko ispod njega :osmeh: To sto zele ne mora nista da znaci.Mozda brzo jedu.Bitno je da nisu nakostreseni i da ne odbijaju hranu.
 
Da li neko ima iskustva sa STO POSTO super zutim koncentratom? Kako se pokazao? Da li moze da se daje do kraja tova ili je potrebno ciscenje pilica(soja+kuk.+psenica)?
 
Preporuka je da se od svih industrijskih koncentrata cisti.E sad od nekih duze,od nekih krace,a od nekih ciscenje i ne pomaze.:osmeh:
 
Preporuka je da se od svih industrijskih koncentrata cisti.E sad od nekih duze,od nekih krace,a od nekih ciscenje i ne pomaze.:osmeh:
::svaka cast:: :haha:

- - - - - - - - - -

Moram da zahvalim moderatorima, jer na svako pitanje vrlo brzo daju odgovor i to kvalitetan odgovor. Mene ustvari interesuje da li super zuti Sto Posto u sebi sadrzi kokcidiostatik, bio sam na njihovom sajtu i nisam nigde video da pise?
 
Koksidiostatik se zadržava se u telu brojlera 7 da a u jetri (crnoj džigerici) 22 dana.U dekleraciji svakoj pise da li ga ima a o kolicni koliko ga ima ili nema je duga prica
 
::svaka cast:: :haha:

- - - - - - - - - -

Moram da zahvalim moderatorima, jer na svako pitanje vrlo brzo daju odgovor i to kvalitetan odgovor. Mene ustvari interesuje da li super zuti Sto Posto u sebi sadrzi kokcidiostatik, bio sam na njihovom sajtu i nisam nigde video da pise?
To ti je najsigurnije da pitas fabriku.Valjevac :ppozdrav:
 
Tako je najbolje.I moderatori su od krvi i mesa,nisu sveznalice niti se takvima prave.Svaki super koncentrat NE BI TREBAO da sadrzi kokcidiostatik,al to ide na dusu proizvodjaca.Ja mogu da potvrdim ono sto sam stavljam,a drugi sta stavljaju ne mogu.:ppozdrav:
 
51- dan za svoje potrebe.27-dmi dan prodata jedna kolicina po 220 dinara prosek 1.270 "COBB 500".Snimak star 7 dana.
264n79f.jpg
 
Nema da fali.Imaji i bubnjaru :haha: Ova slika je mogla i u temu kako zagrejati objekat.:osmeh::ppozdrav:

Za manje kolicine, "bubnjarica" 2.500 dinara u jednoj polj.apoteci - pomogla je -ujutru jedna vatrica tako i pred vece a izmedju klasicna "sijalica u sesiru":haha:/:ppozdrav:.
Sto se tice brojlera za ovu godinu se zavrsava sa ovom turicom.
 
Evo nakon moje zabrinutosti, završetak tova s Sanom Protamino. Bilo je svakakvih ali prosjek je 2,20 kg bez iznutrica i nogu. U današnje vrijeme meni najisplativiji tov, bili su malo masniji s zadnje strane. Neznam o kojoj se sorti radi, na kratkim nogama ali jako široki u prsima.Na 60 komada utrošeno 90 kg Sano,150 kg ječam i 250 kg kukuruz.
ykpc.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
eh imenjače, za mene je to najeftinija varijanta, Sano me došao oko 8500 dinara a ostalo je moje. Svi ostali koncetrati bi me došli skuplje.. barem je tako kod nas, ja zadovoljan, a i nema nikakvog mirisa nakon čiščenja čistom prekrupom kako je naveo Sama. Ima li gde u temi koliki je trošak kod vas npr. hrane za 100 komada?
 
Nazad
Vrh