Tovni pilići

@malecki

Kada se nesto tako pojavi strucnjaci kazu odmah menjaj hranu, a posto Ti sam je pravis odnosno na super dodajes prekrupu najverovatnije nesto od to dvoje nije bilo ispravno. Posto je isterano 10 tura ne znam kakva je bila dezinfekcija objekta izmedju tura. Mozda se na kraju zaleglo nesto od bolesti u zivinarniku.
 
@malecki

Kada se nesto tako pojavi strucnjaci kazu odmah menjaj hranu, a posto Ti sam je pravis odnosno na super dodajes prekrupu najverovatnije nesto od to dvoje nije bilo ispravno. Posto je isterano 10 tura ne znam kakva je bila dezinfekcija objekta izmedju tura. Mozda se na kraju zaleglo nesto od bolesti u zivinarniku.

HVALA DUŠKO 58 koristan kao i obično :)
 
imam ovakvu situaciju pilići su imali proliv koji nije hteo da stane i onda smo im dali neki antibiotik po preporuci lokalnih stručnjaka ja sam tov produžio nekih 11 dana da zadovoljim karencu i proliv je stao ali su pilići ostali prljavi(perje im je bilo kao blatnjavo i mokro i lepljivo na dodir)slabi na hranu i dosta sitni
samo da se pohvalim ja sam ove godine isterao 10 tura počelo od 40 a stiglo do 140 po turi OVA KOJU SAM ZA SEBE ODGAJIO UBEDLJIVO JE NAJSITNIJA!!!
meso je ok ali prirast truba ako neko ima ideju šta me snašlo nek se javi hvala unapred :)

Uz duzno postovanje na Duskovo zapazanje u vezi dezinfekcije objekta.Samo da dodam : Postoji izraz ODMARANJE OBJEKTA.Odmaranje objekta je najbolja dezinfekcija.
A to sto su oni prljavi (perje blatnjavo i mokro) - nisam siguran da oni imaju potrebne uslove sto se prostirke i ventilacije tice.A ovo ne treba shvatiti kao neku kritiku nego samo kao jedno razmisljanje.
 
Upravo sam naso uginulo pile u nedelju treba da ih koljem, kad sam ga osurio koza je bila ljubicasta, imalo je i tecnost u stomaku a zeludac mu je bio mali zgrcen i u zeludcu hrana pozelenela, srce meko i povecano ali nije se izvrnulo na ledja. Dal je to infarkt ili se razbolelo?Bilo je oko 3kg pre ciscenja i nije veliko za 54 dana starosti, bar ce imati Tosa i Bruno da se pocaste :)
 
Prljavi su trenutno, stolar mi nema posla pa sam im sena bacao ali se prljaju, pa ih nećemo slikati, inače nisu svi takvi ima ih i od 1,30kg.
 
Zavrsio sa ovogodisjnim tovom uredjeno 46 od 50, cuvani 59 dana, pilici bez nogu glava i iznutrica 143kg plus 5,2kg iznutrice (dzigerice i zeludci), prosek je 3,1kg. Pojeli I 22% proteina 160kg, II 19% 120kg, III 17% 40kg, stocno brasno 20kg, psenicu 40kg (u zrnu, naklijalu i kuvanu) popili domaceg jabukovog sirceta 5l i kupljenog 16l, premil 2kg, Iskostali 24480, prodati 12 po 320 din meni ostalo 100kg mesa za nekih 11k ja zadovoljan :).
 
Zbog nevernih toma:

n4ipud.jpg


Inače useljeni su 27-og.
 
A sta si jos stavio na dno kante sa piletom?:haha: Trebao si odozgo slikati da vidimo da u kanti nema nista osim pileta, a sigurno si kljukao pile da bude teze.::namigivanje:::ppozdrav:Ma verujemo Ti Nidzo, jel ne vidis da Te bratija tovari.:osmeh::ppozdrav:
 
Useljeni su 24.9 do sada su pojeli 45 kg Sano Protamino Fino, s prekrupom od 45 kg ječam i 100 kg kukuruz, od prvog dana samo ih time hranim. Nikad nisam koristio taj Sano, pa mi se čini da su pojeli malo hrane, a i prirast im je šarolik od 1 kg do 1,90 kg. Nikad nisam imao takvu razliku, dali je greška što smjesu mješam rukom pa nije jednolična ili sam kupio slab kvalitet pilića imam ih 60 komada.
 
Moze biti i jedno i drugo,al je veca verovatnoca da je do pilica.Sano program ima dobar prirast,jer je pun aditiva.To ce ti se odraziti na kvalitetu mesa.Meso je puno vode i kad ga pripremas jednostavno se smanji.Ukus je isto ne ponovljiv u negativnom smislu.Probaj pre klanja sa ciscenjem i bas javi kako si i da li zadovoljan.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh