Tovni pilići

Stetan je samo kokcidiostatik.Smesa koja ga ne sadrzi nije stetna za zdravlje.Problem kod tih smesa moze biti sam ukus u zavisnosti od proizvodjaca i sta stavlja u njih.

Čišćenje pilića od koksidiostatika traje 7 dana ali je problem sa jetrom on se u njoj razgradjuje i do 22 dana.Zato je tgreba izbegavati.:
 
Pilici koji se prodaju po marketima nisu stigli ni do "P" od prociscavanja ali kada to vec radimo u svojoj reziji normalno je da o vodimo racuna o koksidiostaticima - prociscavanju i tako to..:ppozdrav:
 
Vidim da ovde pise da pilici mogu da jedu super zuti do kraja tova. Zasto onda na Jabuka super zutom pise ne davati ovu smesu 7 dana pre klanja?
 
Vidim da ovde pise da pilici mogu da jedu super zuti do kraja tova. Zasto onda na Jabuka super zutom pise ne davati ovu smesu 7 dana pre klanja?

Zato sto ocigledno sadrzi koksidiostatik, evo lepo pise i ovde http://www.fsh-jabuka.rs/shop/dopun...lica-dzp-40-super-/?groupid=128&productid=813, zato sam ja pitao pre par dana dal' Super zuti-STO POSTO, sadrzi koksidiostatik jel' nikde na dzaku i deklaraciji nisam mogao da nadjem. I onda mi @SAMA rece da ne sadrzi. E sad si mi opet bacio crv sumnje, kako ovaj ima, a ovaj nema...:sta:
 
Sve zavisi od samoga proizvodjaca. Jabuka stavlja kokcidiostatik i u dopunske smese, najverovatnije da bi se mogao koristiti i za pravljenje P-I za pilice, gde je kokcidiostatik obavezan. Zato su lepo napisali u uputstvu da se takva smesa napravljena sa njihovim superom ne sme davati 7 dana pred klanje. Naravoucenije: Obavezno pre pravljenja smesa sa dopunskom smesom bilo kog proizvodjaca obavezno pogledeati sastav dopunske smese i procitati njihovo uputstvo.
 
Danas ovih mojih 100 kom žutih napunili 3 nedelje( ustvari 99,jedno ugnječili).Pojeli 150 kg jedinice i 20 kg dvojke.Nisam ih merio ali su opasno živahni i poteški.Temperatura mi ide u prilog tako da sam im danas otvarao vrata da udahnu malo vazduha.Jedinicu sam plaćao 42 din/kg.
 
Poslednja turica ove godine - za dušu i zamrzivač."Cobb 500" - 50 dinara komad.
1z3auit.jpg
 
I meni danas stigla turica za zamrzivac i nesto malo za prodaju cisto da pokrijem troskove. Cena ista kao i kod valjevca, mada su u radnji nesto skuplji. Ja sliku pored ove sto je valjevac postavio nema sanse da stavim.::sramota:::ppozdrav:
 
Kaze moja mama pitaj forumase da mi pomognu :) Kaze ovako tovni pilici su stari 5 nedelja, kaze poceli su da "krce" pa ako moze neko da pomogne zbog cega se to desava. Poz
 
Ako su veseli i dobro jedu,nek se ne sekira.Najbolje ne obracati paznju.Ima i lek Tilogal B,koji se sipa u vodu,ili prska po prostoriji.
 
Moze biti vise razloga.Najcesci su zagusljivost u objektu i ladna voda.trebalo bi uvek sipati vodu u npr neki balon i drzati u objektu,tj blizu njih da se aklimatizuje.Kad popiju prethodnu vodu sipati tu iz balona i uvek drzati jedan balon rezerve,tj da se aklimatizuje.
 
imam ovakvu situaciju pilići su imali proliv koji nije hteo da stane i onda smo im dali neki antibiotik po preporuci lokalnih stručnjaka ja sam tov produžio nekih 11 dana da zadovoljim karencu i proliv je stao ali su pilići ostali prljavi(perje im je bilo kao blatnjavo i mokro i lepljivo na dodir)slabi na hranu i dosta sitni
samo da se pohvalim ja sam ove godine isterao 10 tura počelo od 40 a stiglo do 140 po turi OVA KOJU SAM ZA SEBE ODGAJIO UBEDLJIVO JE NAJSITNIJA!!!
meso je ok ali prirast truba ako neko ima ideju šta me snašlo nek se javi hvala unapred :)
 
Nazad
Vrh