Tovni pilići

Da napišem i moja iskustva sa cobb 500.Pilići kupljeni 12 avgusta 260 kom.po ceni 35 din,hranu sam pravio.Juče prodato prvih 70 kom od preostalih 250(4 uginula,3zgažena i 3 nisu bila za tov),prosek 2,7 kg po 200 dinara za kg ostali ugovoreni do kraja nedelje po istoj ceni.Konverzija 1,6.Pratio sam im porast po proizvođačkim tablicama i išli su ispred sve do pre par dana(postalo im pretesno pa verovatno zato).Prosečna cena hrane mi je bila 38 din,tako da sam ja prezadovoljan sa zaradom.Imam još jednu turu od 200kom(mlađi su 10 dana),e sad ona je malo sporija (ništa strašno dan dva)verovatno zato što im je bilo hladnije pa su više operjali.
 
Nije nikakva tajna jer sam do nje i došao pomoću vas.To je Robinsova receptura samo što sam ja išao sa 8% glutena u startu a posle malo smanjio a dodao kvasac.
 
Koliko je gluten.Ja ga ne koristim u ishrani,a razmisljao sam.Cujem da je tezak za skladistenje i jako je kvarljiv.Inace konverzija 1,6,na tu kilazu je VRH.:ppozdrav:
 
Evo da napišem i recepturu:
49,4 % kukuruz
20 % sojina sačma
10 % sojin griz
8% kukuruzni gluten
6%pšenica
4% premix
2% ulje
250gr lizin
250gr metionin
100gr minazel
To je bio starter a posle sam smanjio gluten a dodao kvasac i minazel zamenio sa zeolitom(koji sam bacao i po prostirci)
 
Nema sta,kao pravi profesionalac.:ppozdrav:Ne rece mi samo koliko kosta gluten.Mora se ici po njega u Pancevo i kako se lageruje,tj koliki mu je rok trajanja.Jos jednom svaka cast na rezultatima.
 
Gluten sam kupio u Zrenjaninu direktno u fabrici po 84 din rok trajanja jedan radnik kaže 3 a drugi 6 meseci ja se držim ovog prvog (za jednu turu).Što se tiče čuvanja rekli su samo što dalje od bilo kakve vlage ostalo nema problema.Ja ga čuvao u originalnioj ambalaži.A ja i ti smo diskutovali o cobb u i neselektovanim jajima.Bio su u pravu jaja nisu bila selektovana ali nijedno pile nije bilo lakše od 43gr a najteže 47.

- - - - - - - - - -

Ja prekosutra idem za Zrenjanin pa ako ti treba možda možemo nešto iskombinovati(ako nije neka prevelika količina za auto) jer vidim da smo komšije.
 
Ne treba meni puno,mozda 1000kg za pocetak.:osmeh: Salim se naravno.Dobra je to tezina za jednodnevno pile.Sve preko 41g je ekstra.Hvala na ponudi za prevoz glutena,al to cu ja srediti.Ti samo javi ako je promenjena cena i neki telefon bi bio og koristi.U Almeksu,Pancevo su mi trazili rezervaciju,tj avans 100%,a ne zna se kad ce biti.
 
Ne znam za Almeks kažem ti ja sam kupio u Zrenjaninu,nekadašnja skrobara sad je mislim Kartonval telefon nađem na njihovom sajtu kad mi treba.U pravu si možda je cena i niža(pao kukuruz:osmeh:)i kod njih se plaća avansno ali su imali odmah na lageru.
 
Evo da napišem i recepturu:
49,4 % kukuruz
20 % sojina sačma
10 % sojin griz
8% kukuruzni gluten
6%pšenica
4% premix
2% ulje
250gr lizin
250gr metionin
100gr minazel
To je bio starter a posle sam smanjio gluten a dodao kvasac i minazel zamenio sa zeolitom(koji sam bacao i po prostirci)

Pozdrav Nelez. Koji premix koristis? U Premixu nema metion i lizin ili ti jos plus dodajes malo? Kako izgleda tvoja recetura za dvojku i za trojku? Ja planiram na prolece da pocinjem mesati koncetrat zato te pitam. Hvala

- - - - - - - - - -

Pozdrav kolege, farmeri. Imam jednu pitanju za Vas, zasto padaju pilice sa noge ako dobijaju redovno kostomix? Ova zadnja dva tura je katastrofa, lepo napreduju ( standardno) na pocetku stigne do 1-2kg i padne sa noga i posle nemoze vise da ustane. Cuo sam da neko daje samo kredu i ne koristi kostomix... Sta vi kazete? Kostomix uzimam od gebija. Hvala
 
Pozdrav Nelez. Koji premix koristis? U Premixu nema metion i lizin ili ti jos plus dodajes malo? Kako izgleda tvoja recetura za dvojku i za trojku? Ja planiram na prolece da pocinjem mesati koncetrat zato te pitam. Hvala

- - - - - - - - - -

Pozdrav kolege, farmeri. Imam jednu pitanju za Vas, zasto padaju pilice sa noge ako dobijaju redovno kostomix? Ova zadnja dva tura je katastrofa, lepo napreduju ( standardno) na pocetku stigne do 1-2kg i padne sa noga i posle nemoze vise da ustane. Cuo sam da neko daje samo kredu i ne koristi kostomix... Sta vi kazete? Kostomix uzimam od gebija. Hvala
Jesu pilici iz Backe Topole? :osmeh: Imaju zesci problem i odredjenom procentu se to desava.To je do pilica.Verovatno zbog povecane potraznje nisu imali dovoljno i kooperirali su s nekim,s kim nisu trebali.Na zalost nema pomoci.To je sindrom u maticnom jatu i nema leka.Srecom nije veliki procenat.
 
Par pitanja ako dozvolite :osmeh:. Napisao sam vec da sam pravim hranu po recepturi koju sam vec napisao, ali pomesam jos i 25 kg bungura sa 10 kg super zutog, i sve to sjedinim smesu 1 i smesu 2. E sad me interesuje taj super zuti zagledao sam dzak sa svih strana trazio po internetu i nisam nasao nigde, pa verovatno da i ne sadrzi kokcidiostatik, al' da bi bio siguran da pitam vas dal' sadrzi? Znam da na dzaku granula za curke uvek pise da sadrzi, nema ga samo u cetvorci (16% proteina). Koliko je vremena potrebno "ciscenja" ukoliko su zivotinje jele koncetrat sa njim?
 
Jesu pilici iz Backe Topole? :osmeh: Imaju zesci problem i odredjenom procentu se to desava.To je do pilica.Verovatno zbog povecane potraznje nisu imali dovoljno i kooperirali su s nekim,s kim nisu trebali.Na zalost nema pomoci.To je sindrom u maticnom jatu i nema leka.Srecom nije veliki procenat.

Verovatno su iz Backe topole, potraznja je prevelika jer prosle nedelje sam hteo kupiti sledecu turu i nema. Pitao sam na vise mesto ( gebi, Chick-prom, farm commerc ) ali nema pilice, najranije ce biti 3.oktobra ako dobijaju... Ludnica :osmeh:
 
@Dule
Da, to je kukuruzna prekrupa, tako mi ovde u Donjem Sremu divanimo :osmeh:. A odgovor na pitanje jel' sadrzi super zuti kokcidiostatik?
 
komsija;75038A odgovor na pitanje jel' sadrzi super zuti [I je napisao(la):
kokcidiostatik[/I]?

Niti jedna dopunska smesa ne bi trebala da sadrzi kokcidiostatik. Pa kako bi sa superom pravili zavsnu smesu za pilice, a moze da se pravi .:sta::osmeh::ppozdrav: Hvala na odgovoru za bungur.
 
Danas sam zaklao 7 komada koji su izasli na 3,5kg.Nisam hteo da cekam vise jer mi je jedno vec uginolo od srca.Ali imam jedno pitanje.pre klanja sam im davao mesanu dvojku i trojku i nisam stigao da ih ocistim.Da li to ima veze sa kvalitetom mesa,tj. da li nije stetno da se konzumira?
P.S. Prosle godine im nisam davao finiser,samo dvojku i posle jarmu.
 
Stetan je samo kokcidiostatik.Smesa koja ga ne sadrzi nije stetna za zdravlje.Problem kod tih smesa moze biti sam ukus u zavisnosti od proizvodjaca i sta stavlja u njih.
 
Nazad
Vrh