Tovni pilići

pa ne uklapa se jer je to sve ispod ruke uzeto, a rok je ok i nije ovlazio jer se time hrane trenutno pilici na farmi jednoj tako da sto se tice roka trajanja je ok :osmeh:.

Moj starac time hrani svinje a ima ih desetak komada.
 
U jedinici imas antibiotik tako da se ne zezaj sa ishranom svinja ze meso.
Ja domaće piliće hranim sa jedinicom do 2meseca starosti ali se oni ne kolju niti pronose do 6-7 meseci tako da nemam problem sa antibiotikom i karencom u mesu ili jajima.
 
moze mala pomoc.. danas je 38 dan tova jos koji dan jedu 2-u gebi.. cini mi se da dva dana slabo jedu nisu zivahni leze po coskovima i glavu sakrivaju.. svetlo gasim na sat vremena treba li da povecam vreme mraka ...
 
moze mala pomoc.. danas je 38 dan tova jos koji dan jedu 2-u gebi.. cini mi se da dva dana slabo jedu nisu zivahni leze po coskovima i glavu sakrivaju.. svetlo gasim na sat vremena treba li da povecam vreme mraka ...

Nema to veze sa svetloscu. Predji na drugu hranu odmah, ako se ponove isti simptomi konsultuj veterinara i nista od lekova na svoju ruku.
 
Pozdrav svima.U sredu mi stiže 100 kom malih žutih.Dve nedelje ću ih držati u nekoj kujnici pod kvočkom a posle planiram da ih prebacim u zidanu halu na 20 sm slame.E sad zanima me da li treba nekako da ih ušuškam ili ne s obzirom da dolazi hladnije vreme.
 
Кинези су сналажљив народ ја за њих неби бринуо :osmeh: .. ако се ради о пилићима мислим да ће пребацивање из грејаног у негрејано у било ком тренутку бити катастрофа .. ал ту су експерти да потврде
 
Pozdrav svima.U sredu mi stiže 100 kom malih žutih.Dve nedelje ću ih držati u nekoj kujnici pod kvočkom a posle planiram da ih prebacim u zidanu halu na 20 sm slame.E sad zanima me da li treba nekako da ih ušuškam ili ne s obzirom da dolazi hladnije vreme.
U uputstvu za tov pilica lepo pise koja im je potrebna temperatura.Ne kupuju ljudi dzaba kilase,koji nemaju adekvatne uslove.Sa 4 nedelje je pile operjalo,a perije mu je termoregulacija i samim tim su tolerantniji na temperaturne promene.E sad zbog zudnje za novcem,neki su poceli prodavati,tj kupovati pilice sa 3 nedelje,koji nisu potpuno operjali,pa moze lako doci do problema.Vremenski uslovi su trenutno takvi,da su velike razlike izmedju dnevnih i nocnih temperatura,a pilici traze konstantnu temperaturu.O pilicima od 2 nedelje,koji su jos zuti,da i ne govorim.Tek oni nisu operjali,sto ce reci,da moras ubaciti neku kvarcnu pecku.Pri tome naravno treba voditi racuna,da se ista osigura,uveze zicom,lancem i slicno,da nedaj Boze ne dodje do pozara.Ako ti je hala ususkana,mozda bi mogao proci i sa sijalicama tzv kvockama,ali minimum 50cm od slame.Prilikom samog prebacivanja treba voditi racuna da pilici ne nazebu.
 
Hvala na dobrim savetima.Znači ,4 nedelje u kujnici,mada će biti malo gužva,a onda u halu na debelu slamu
 
Bavim se tovom pilića od 500 do 1000 kom i ove godine imam problem kad mi pilići budu za klanje da vuku glavu po zemlji. veterinari kažu da je rjeć o toksinima.
 
U kom je to procentu? Nije svaki put verovati veterinaru,pogotovo,ako nije specijalizovan za zivinarstvo.Toksini se inace relativno lako resavaju koriscenjem minazela u hrani.Apsolutno ne skodljivo,a pomaze.Pogotovo u aflatoksinim godinama,kakva je praola bila.:osmeh:
 
ja imam jednu turu od 6 nedelja i jednu od dve mali jedu koncentrat a veliki treba da pređu na kukuruz
mogu li da im dajem nov kukuruz bez problema ili mora stari stari se teško nađe sad
 
postotak nije velik , 2- 3 % ali brine me što je to ove godine učestalo, pile se digne na noge a glavu drži na podu i tako hoda,
Što je to minazel , nisam čuo za to, vitamini ili nešto drugo

- - - - - - - - - -

malo sam proguglao, minazel bi ustvari bio miko fiksator
 
ja imam jednu turu od 6 nedelja i jednu od dve mali jedu koncentrat a veliki treba da pređu na kukuruz
mogu li da im dajem nov kukuruz bez problema ili mora stari stari se teško nađe sad
Nikako novi,ukoliko mu vlaga nije ispod 16%.U protivnom ce doci do velikih uginuca.

- - - - - - - - - -

postotak nije velik , 2- 3 % ali brine me što je to ove godine učestalo, pile se digne na noge a glavu drži na podu i tako hoda,
Što je to minazel , nisam čuo za to, vitamini ili nešto drugo

- - - - - - - - - -

malo sam proguglao, minazel bi ustvari bio miko fiksator
Da to je minazel.Dobra,a ne stetna komponenta.Sto se tice tog tvog problema,ja tipujem na genetiku.
 
Imao bi dva pitanja, ako dozvolite :osmeh:

Koliko okvirno proteina ima sledeca smesa?

Kukuruz--------56.5%
Sojina sacma---27.2
Suncokretova sacma--4
Stocni kvasac------4
DKF-----------------2
Kreda--------------1
Ribovit-------------4
So-----------------0.3
Premix--------------1

i drugo
Moze li umesto suncokretove sacme da im se melje celo zrno suncokreta

P.S. U pitanju su pilici koji imaju od 800g-1000g
 
komsija i drugo Moze li umesto suncokretove sacme da im se melje celo zrno suncokreta P.S. U pitanju su pilici koji imaju od 800g-1000g[/QUOTE je napisao(la):
Moze da se melje i celo zrno sucokreta ali onda je hrana mnogo masnija i verovatno ce poprimiti vise sala.
 
Ok hvala, na odgovorima i @SAMA i vama Dule, prema onom proracunu moja smesa ima 21% proteina, sto je malo jace nego Grover :osmeh:, a sto se tice suncokreta smanjicu im na 2% umesto 4%.
 
Komšija ako si radio proračun u navedenoj tabeli morao si primetiti da ti u smeši manjka metaboličke energije,metionina pa ja bih rekao i masti.A proteina možda imaš i viška(ne znam za Ribovit,ja koristim kukuruzni gluten).
 
Evo i mojih pilica kad su bili mali
uviy.jpg


A evo ih i kako danas izgledaju, starosti su mesec dana. Hranim ih super zutim(Jabuka)+kukuruzna prekrupa+1%Pilemix(Jabuka).
ylwv.jpg


2has.jpg
 
Komšija ako si radio proračun u navedenoj tabeli morao si primetiti da ti u smeši manjka metaboličke energije,metionina pa ja bih rekao i masti.A proteina možda imaš i viška(ne znam za Ribovit,ja koristim kukuruzni gluten).

Ja napravim 25 kg. ove hrane sa recepta, i onda sjedinim sve sa drugom hranom (Suoer zuti 10kg+prekrupa 25kg), tako da ako im nesto fali ima u super zutom
 
Nazad
Vrh