Tovni pilići

Kakvi lekovi,daleko bilo.Ja savetujem samo protiv stresa supena kasika secera na 5l vode pri useljenju i nista vise.Sto manje hemije.I ovako smo previse zatrovani.Po meni poenta domaceg pileta i jeste zdrava hrana,a ne antibiotici,kojih su puni megamarketi sa sve akcijskim cenama.Ako neko misli da ce se obogatiti time sto ce uhraniti par desetina pilica,u velikoj je zabludi.Akcija je ipak naj jeftinija,al i naj ne zdravija.Na zalost ljudi iz ne znanja mogu trovati i sami sebe.Zato apelujem nikakvi lekovi,cuvajte zdravlje.
 
Da li je neko koristio od vas beli luk u vodi i na koliko vode? Za jabukovo sirce sam cuo a za secer isto nisam,a i lepo je to sto semoze cuti od uzgajivaca da se ne koristi toliko hemije u tovu.....svaka cast na razmisljanju,eh da svi tako razmisljaju
 
Znaci ZIVIMICIN,BAKTERCICID i slicne stvari koje su mi prepeporucivali u poljoprivrednoj apoteci ne dolaze u obzir?ja sam mislio da su to samo preventivni lekovi i vitamini,nisam znao da ne valja toliko...A taj beli luk i secer moze i kod jednodnevnih pilica?Nisam pre imao jednodnevne pa mi je sve nepoznato...Zeleo bih da znam sta sve treba dodavati za vitamine,tipa kuvano zumance,i kako...Unapred hvala!
 
A sto bi morali dobiti proliv :sta: Sta sad treba da se truje preventivno,da pilici nebi dobili proliv.Ako je on njima obezbedio adekvatan ambijent i hranu,nema ni proliva.Ako se smrznu il pokisnu,il je prostirka neuredna,bolje da i ne hrani.:osmeh:
 
Znaci ZIVIMICIN,BAKTERCICID i slicne stvari koje su mi prepeporucivali u poljoprivrednoj apoteci ne dolaze u obzir?ja sam mislio da su to samo preventivni lekovi i vitamini,nisam znao da ne valja toliko...A taj beli luk i secer moze i kod jednodnevnih pilica?Nisam pre imao jednodnevne pa mi je sve nepoznato...Zeleo bih da znam sta sve treba dodavati za vitamine,tipa kuvano zumance,i kako...Unapred hvala!

Pazi ovako: Imas dve vrste zivimicina. Jedan je sa antibiotikom i ima crvenu straftu preko pakovanja i taj se koristi samo uz konsultaciju veterinara. Drugi sadrzi samo vitamine i secer i mozes ga komotno davati malim pilicima kao vit. dodatak.
 
Hvala na odgovorima.Ja ih drzim u prostoriji koja oduvek sluzi za tov pilica(ozidana,betonirana,dvoje vrata...)Stizu mi u sredu pa sam poceo da pripremam prostoriju,nadam se da ce sve proci kako treba.:osmeh:
 
Obrati paznju na to,da pilici nemaju termoregulaciju dok ne operjaju.Temperatura koju si im zadao u prostoru je i njihova telesna temperatura,a noci su poprilicno hladne.Zato ne bi bilo lose da ih bar prvih 7 dana drzis u nekoj kutiji,po mogucnosti u kuci sa sijalicom.Ako ih odma spustis u tu prostoriju,mozes se pozdraviti sa njima.Sretno.:ppozdrav:
 
Dragi prijatelji, znam da imam sigurno odgovor na moje pitanje ovde na forumu ali sad nemam vremena da čitam od početka, pa ako može neko da mi odgovori na brzinu... Pilići mi za 7 dana pune 2 meseca, a od pre 2 dana par njih je dobilo proliv i ne mogu na noge, Kada se kreću idu u nazad. Interesuje me šta je u pitanju i šta treba da im dam?
 
ako planiras da ih koljes za koji dan nista im ne daj jer najmanje 8 dana mora proci posle zadnje doze antibiotika, sto se tice kretanja u nazad ti pilici najverovatnije imaju rahitis a to se leci vitaminima ali u pocetku tova a ne na kraju.
ako odlucis da da dajes antibiotik imas[FONT=Lucida Grande, Trebuchet MS, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif] tilozin i enrocin 10% ali kazu da je tilozin bolji ali je i skuplji[/FONT]
 
Sa ovom turicom prezadovoljan -otislo sve od kilogram.Doduse prosek je bio 1,200kg po 200 dinara.Ali sada vidim da je nestasica jednodnevnih.
9tcnxe.jpg

Koliko su bili teski njih 20 covek dosao sa traktorom da ih odveze.Malo sale.Prvi put sam video "japanca" automatik.
 
Pilici mi sada imaju 8 dana,do 6-og dana sam im davao ROXACIN (koji mi je dao isti od koga sam kupio jednodnevne pilice)Pravio pauzu 2 dana.Pilici su mi u kartonskoj kutiji u pocetku sam im kao prostirku stavljao novine,a sada susku.Mnogo se bolje suska pokazala.Pojilica i hranilica im je u visini grudi,dva pileta su uginula u prva tri dana zato sto sam ih nehotice pokvasio:kisa: Voleo bih da mi kazete ako negde gresim ili ne radim kako treba... P.S. Temperatura im je u rasponu od 25-30 stepeni.
 
jer neko hranio pilice jedinicom do 4-5 nedelja starosti??

I jer mogu dotle da podnesu tu jacinu koncentrata?
 
Mogu naravno,al nema potrebe tako dugo.Ako mislis da ces ubrzati tov u krivu si,e sad jedino ako ti je ta jedinica dzabe.:osmeh:
 
Pa bice ovo sto si zadnje napisao, nije bas za dzabe ali izadje 27din za kilogram sto kad pogledas cenu u radnji je vise nego duplo manje.

Znaci mogu slobodno da hranim bar do 5 nedelja?
 
Bez problema sto se tice same jacine,al vidi dobro rok trajanja koncentrata,s tim se nije igrati i da nije ugrudvan,tj ovlazio.Cena je stvarno mizerna,pa da ne bude skuplja kirija nego espag.:osmeh:
 
Nazad
Vrh