Tovni pilići

pozdrav svima!
pilici nam imaju 13 dana do sada pojeli
20 kg 100% jedinice,poceli drugi dzak
imamo 35 kom..do sada su svi preziveli vecina ih ima oko 400 gr
i malo jace..
pilici su izmesteni u objekat napolju,posto su ove zege dali im mogu sad vec sipati
jabukovo sirce jer su jos mali,neznam dali smem
sinoc je suprug primetio da su poceli da se tuku grudima pa uleti treci
pa se kljucaju zbog cega to rade..
hvala
 
Slobodno mozete davati sirce,a sto se tice tuce sasvim prirodna stvar.:osmeh: Obratite samo paznju da se ne raskrvare.Ne bi valjalo da osete krv.Sto se tice gramaze.:bravo:
 
ja zavrsio prolecnu turu
svih 40 preziveli kupljeni od agroziva i hranjeni njihovim koncentratom, pojeli 80kg I, 130 kg II, 30 kg koncentratra za tov junadi do 250kg (zamena za III ima 14% proteina), 40kg psenice (oko 20kg naklijale ) blizu 10kg stocnog brasna, 20kg kukuruza i 2 dzaka susene koprive (koju sam bario), 15l jabukovog sirceta popili, prosek 2,7kg, 13 pileta preko 3kg ali zato ima 16 od 2-2,5kg, meso odlicnog ukusa, iskostali su ravno 20k dinara.
 
Pilici uzeti 09.05. nisu za klanje - a vrucincine strasne, neka nam je Bog upomoci... :( Dajem jabucno sirce, do sada dva odose, nek samo tu stane.
 
8.5. uzeo 50 kom,jedno odmah crklo,ostali do večeras svi živi.Vrućina, užas,ventilator radi po ceo dan,pojeli ko zna koliko,u proseku su oko 2,5kg.Računam još koji dan dvojke pa desetak dana čišćenje.Mislim da težina nije očekivana.Nego kako da se rastosiljam gomile muva?
 
sto se tice muva ja sam ih se resio stavljanjem onih traka za muve i stavljao krec na prostirci (koristio sam negaseni krec) i normalno opet sloj prostirke
 
Stavljam trake ali ih opet ima dosta.Dole nisam stavljao kreč nego na beton stavio neku foliju od pocepanog bazena pa kartonske kutije i na kraju desetak sm slame koju povremeno dodajem.Čak sam posle 4 nedelje sve zamenio i stavio novo.Šta znam valjda im je dobro,ako nije nek se bune!
 
Ovo je nas objekat gde drzimo pilice
slikano je mob.pa su slike malo mutnije
nadam se da cu uspeti da postavim slike,jer prvi put ih ovde postavljam.

ovo je ceo objekat koji se po potrebi moze prosiriti

pilici danas imaju 14 dana,zivi svih 35 kom..teze od 400 do 530 gr.sem dva koja su manja i imaju 200 gr.
]
[]
 
Juce poklali one sto su ostali od prosle ture. Bili nesto sitniji pa hajd da ih jos malo dohranimo. Nismo hteli da prodajemo iako su zvali, nego lepo dopunio zamrzivac do vrha. Znam kako su hranjeni i onda je bolje da ih ostavim nama a i cena je takva kakva je. Puno je njima ako trazis 300,0 za kg a jeftinije se meni ne isplati i necu da radim za manje novce. Do jeseni vise nema pilica, sada samo curke.
 
Tipican primerak "Hubbard f 15"
2viqzv7.jpg
 
Jel imao neko od vas graoraste tovne piliće? Ja video kod nekih odgajivača u kruševcu u jatu od 10.000komada nekih 10-20 graorastih?
Odgajivači kažu da ih ako primete odmah izbace jer ih ostali kljucaju i slabije napreduju.
 
Ja sam imao u jatu graoraste i cisto crne.Geni odradili svoje,al nisam imao problem sa kljucanjem.Lepo su napredovali.Zanimljivo ih je videti u gomili,bas odudaraju.:haha:
 
Ja sam imao u jatu graoraste i cisto crne.Geni odradili svoje,al nisam imao problem sa kljucanjem.Lepo su napredovali.Zanimljivo ih je videti u gomili,bas odudaraju.:haha:

U predhodnom jatu jedno graorasto, prodato sa ostalima od kilogram komsiji, dostiglo tezinu od 4,320 grama.Nije nikoga "napadalo" do hranilicu i to kada je puna hrane:bravo::ppozdrav:
 
A da hranilicu su napadali.Necu da kazem da su bili veci od ostalih,al nisu ni manji.Osim po boji nisu se razlikovali od drugih.:osmeh: Kolega :ppozdrav:
 
Sto bi bilo prerano.Po meni idealno.Bice toplo dok su mali,a druga polovina septrmbra vec ne mogu biti bas takve vrucine,koje bi ih ugrozile.
 
Kažite mi i za enzime koji poboljšavaju varenje mogu li se nabaviti.

- - - - - - - - - -

Žao mi je za ovu prethodnu poruku jer sam mislio da sam poslao jednu pre nje(nov sam ovde pa nemjte zameriti).Utoj prvoj poruci sam pitao ima li neko iskustva sa pilićima rase COBB 500 jer imam jako dobru ponudu i kolika je maksimalna količina kukuruznog glutena koja se sme koristiti u smeši.
 
Nazad
Vrh