Tovni pilići

68-mi dan.Danas se "pozdravljamo":ppozdrav: :
apcigi.jpg
 
A bilo vam je lepo.:osmeh: Doduse tebi ce posle rastanka biti jos lepse.Kako kaze narod,dok jednom ne smrkne drugom ne svane.:haha::ppozdrav:
 
@valjevac
Kako dresiras pilice da budu ovako mirni? Ja moje cim stavim na vagu odmah beze sa nje :osmeh:
Merio pilice u subotu sa 44 dana, najteze imalo 3,7kg. Sto kaze valjevac:" rastajemo se najverovatnije 15-og". Nadam se da ce dostici prosek od 3kg.
 
@valjevac
Kako dresiras pilice da budu ovako mirni? Ja moje cim stavim na vagu odmah beze sa nje :osmeh:
Merio pilice u subotu sa 44 dana, najteze imalo 3,7kg. Sto kaze valjevac:" rastajemo se najverovatnije 15-og". Nadam se da ce dostici prosek od 3kg.

Samo im kažem da poziraju za "POLJOINFO" i nema problema:bravo:.Ovo je nešto malo preostalo za moje potrebe.Već sam pisao.Prvih mesec dana jedinica i dvojka a posle koncetrat za produženi tov i prekrupa a n u finišu smo prekrupa.Meso ukusno, nema nikakvih dodatnih ukusa ni mirisa.:ppozdrav:
 
Ja juce video kod Bolnice kola, na kojima pise usluzno klanje pilica, ajde sutra kad budem prolazio, zapisacu broj, pa javljam :ppozdrav:
 
Hvala obojici unapred! Nije im jos vreme za klanje, ali da se raspitam i ugovorim na vreme.
 
Pozdrav svima
iscitala sam ovu temu od prve do poslednje strane,dosta mi je pomoglo
jer prvi put sam uzela tovne pilice i apsolutno nisam nisam znala
nesto sam i zapisala,ali imam neka pitanja
u cetvrtak stigli pilici 35 kom.za nase potrebe
za sada su ok,jedu piju,temp.im je dobra
u poljopirivrednoj apoteci su nam dali baktericid(ako sam dobro napisala)
i rekli da obavezno dajemo,e sad vidim ovde tj citam da nema potrebe za tim
dali mogu preci na zivomicin i koliki vremenski period se daje,
drugo pitanje,planiram u avgustu drugu turu i citala sam za jabukovo sirce
da se daje kad su vrucine koliko se on dugo daje i kad dali kad pilici odrastu.
i jos nesto me zanima mada sam ja jos daleko od toga pre klanja 7 dana ako sam
dobro procitala daje se hrana za prociscavanje,dali ima gotova da se kupi
ili moram sama da kupujem i mesam..
hvala na odgovorima.
sutra cu da slikam nas objekat gde su pilici trenutno i cujem vas savet dali je
sve kako treba..
 
Najpre dobro nam dosla.:cvetic:Zivamicin daj prvih nekoliko dana.Nema potrebe duze.Njima nece skoditi ni duze,al cemu izdaci i unos ne potrebne hemije.Sto se tice jabukovog sirceta nema karence i moze se davati do klanja.Daje se radi razredjivanja krvi,tj da ne dodje do uginuca sloga i infarkta izazvanih vrucinama.To znaci da se i daje vecim pilicima,koji podlezu tom riziku.Sto se tice hrane za prociscavanje,ista ne postoji.Najbolje je uzimati komponente i sama da zamesas,il vec neki dzentlmen.:osmeh:
 
ja sam davao mojima domace jabukovo dok je imalo pa mi je ostalo u flasi od 2l talog nekih 10cm i onda sam dodavao neko kupovno izmesam ga pre davanja i zavrsava poso mogu reci da nije loseg ukusa
 
Ponovljeno vise desetina puta.Sipa se radi razblazivanja krvi i boljeg podnosenja vrucine u koncentraciji 2 do 4 %
 
Nazad
Vrh