Tovni pilići

Veterinari su nam nuzno zlo.:osmeh: Nekad i oni znaju da guraju kojekakve specije,pogotovo ako imaju sopstvenu prodaju istih.Cemu kojekakve kapi,zivomicini,antibiotici i dodatni vitamini.Vecina ovde hrani za sopstvene potrebe,a ponasate se gore od Matriks farme.:haha:Ja sam zagovornik sto zdravije ishrane,po cenu da nas to i kosta jednog pileta,a ne da preventivno trujemo sebe i svoju porodicu.
Ne znam dali je to ne znanje ili ne shvatanje hemije :sta: Svi ti preparati,herbicidi,pesticidi i ostala korisna sredstva su takodje nuzno zlo.Ali ponavljam ne treba ih bez potrebe koristiti.Slazem se kad se pilici prebacuju,ili ste kupili kilase,pa da im se da nesto protiv strsa,ali to je kraj.Cak i u takvim stresnim situacijama preporucujem na 5l vode supenu kasiku secera.Znaci kao i kod ljudi casa vode i malo secera za smirenje.Zdravo,nema karence,a verujte delotvorno.:ppozdrav:
 
Veterinari su nam nuzno zlo.:osmeh: Nekad i oni znaju da guraju kojekakve specije,pogotovo ako imaju sopstvenu prodaju istih.Cemu kojekakve kapi,zivomicini,antibiotici i dodatni vitamini.Vecina ovde hrani za sopstvene potrebe,a ponasate se gore od Matriks farme.:haha:Ja sam zagovornik sto zdravije ishrane,po cenu da nas to i kosta jednog pileta,a ne da preventivno trujemo sebe i svoju porodicu.
Ne znam dali je to ne znanje ili ne shvatanje hemije :sta: Svi ti preparati,herbicidi,pesticidi i ostala korisna sredstva su takodje nuzno zlo.Ali ponavljam ne treba ih bez potrebe koristiti.Slazem se kad se pilici prebacuju,ili ste kupili kilase,pa da im se da nesto protiv strsa,ali to je kraj.Cak i u takvim stresnim situacijama preporucujem na 5l vode supenu kasiku secera.Znaci kao i kod ljudi casa vode i malo secera za smirenje.Zdravo,nema karence,a verujte delotvorno.:ppozdrav:

Biznis je biznis.Pokusao sam sa temom: "Pitanje za veterinare".Nije uspelo.Znam da na forumu ima zavidan broj veterinara ali se ne oglasavaju.I to razumem.Nekad razumem - nekad ne razumem.
Ako bi na neko pitanje odgovorio veterinar koji nije sa tog geografskog podrucja - smatram da ne bi gubio nista u biznisu.
Ali mozda samo ja to tako smatgram.
"Trpa se sve i svasta" zaradi biznisa.Ali i to je nasa stvarnost.
 
Ako bi na neko pitanje odgovorio veterinar koji nije sa tog geografskog podrucja - smatram da ne bi gubio nista u biznisu.
Ali mozda samo ja to tako smatgram.

Zaboravio si druze strucnu kolegijalnost. Ako bi jedan koji nije iz tog geografskog podrucja dao strucni savet mozda bi naudio kolegi sa tog geo podrucja pa bi isti mu vratio istom merom i dosli bi dotle da rade za badava.:osmeh:
 
Zaboravio si druze strucnu kolegijalnost. Ako bi jedan koji nije iz tog geografskog podrucja dao strucni savet mozda bi naudio kolegi sa tog geo podrucja pa bi isti mu vratio istom merom i dosli bi dotle da rade za badava.:osmeh:

Ima u tome dosta istine.Ali na ovom forumu su pretezno "sitni" uzgajivaci."Krupniji" imaju u skladu sa propisima veterinare koji vode objekat sa stanovista veterinarskog nadzora (mozda je malo rogobatno receno).Pa smatram da ne b i trebali da bas toliko budu "škrti" sa savetima prema malim uzgajivacima.Moje misljenje.Ne kazem da je ispravno ali eto tako mislim.
 
Da li je bolje davati im zivimicin ili baktericid?Ja sam prosle godine u prvoj turi koristio baktericid,kupovao pilice od istog odgajivaca i hranio Subotickim kocentratom.U drugoj turi sam koristio drugi kocentrat(zaboravio sam mu naziv),kupio pilice iste starosti kao i prosle,od istog coveka i koristio zivimicin.Od 26 kupljenih zaklao sam 16.Mislim da je to veliki gubitak.Slabo su napredovali i krivile im se noge(na dva pileta su noge bile zelene).Neki su rekli lose jato,neki los kocentrat,neki losi lekovi,a ja i dalje neznam zasto su poumirali...
 
Da li je bolje davati im zivimicin ili baktericid?Ja sam prosle godine u prvoj turi koristio baktericid,kupovao pilice od istog odgajivaca i hranio Subotickim kocentratom.U drugoj turi sam koristio drugi kocentrat(zaboravio sam mu naziv),kupio pilice iste starosti kao i prosle,od istog coveka i koristio zivimicin.Od 26 kupljenih zaklao sam 16.Mislim da je to veliki gubitak.Slabo su napredovali i krivile im se noge(na dva pileta su noge bile zelene).Neki su rekli lose jato,neki los kocentrat,neki losi lekovi,a ja i dalje neznam zasto su poumirali...

Moras nam napisati koji je razlog davanja baktericida ili zivimicina sa antibiotikom pa cemo ti odgovoriti ako znamo. Veliki procenat uginuca si imao zbog neke bolesti i trebao si se konsultovati sa veterinarom a ne sam pokusavai da izlecis, ili bar mislim da si tako radio.
 
Veterinari su nam nuzno zlo.:osmeh: Nekad i oni znaju da guraju kojekakve specije,pogotovo ako imaju sopstvenu prodaju istih.Cemu kojekakve kapi,zivomicini,antibiotici i dodatni vitamini.Vecina ovde hrani za sopstvene potrebe,a ponasate se gore od Matriks farme.:haha:Ja sam zagovornik sto zdravije ishrane,po cenu da nas to i kosta jednog pileta,a ne da preventivno trujemo sebe i svoju porodicu.
Ne znam dali je to ne znanje ili ne shvatanje hemije :sta: Svi ti preparati,herbicidi,pesticidi i ostala korisna sredstva su takodje nuzno zlo.Ali ponavljam ne treba ih bez potrebe koristiti.Slazem se kad se pilici prebacuju,ili ste kupili kilase,pa da im se da nesto protiv strsa,ali to je kraj.Cak i u takvim stresnim situacijama preporucujem na 5l vode supenu kasiku secera.Znaci kao i kod ljudi casa vode i malo secera za smirenje.Zdravo,nema karence,a verujte delotvorno.:ppozdrav:
Ovaj moj post su izgleda procitali samo oni sa vecim iskustvom. :osmeh:
 
Davanje i baktericida i zivimicina mi je preporucio veterinar,jer sam se zalio da slabo napreduju i da su povuceni.Kasnije su dobili i proliv.
 
To sto su kasnije dobili proliv treba da ti bude naravucenije.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Kad covek pukne na kocki je manji problem,od onog kad na istoj pocne da se cupa.:osmeh: Ako su pilici losi ili nisu imali adekvatan transport,tj nazebli.Bolje ih je likvidirati i izvuci pouku,da od tog dobavljaca ne treba vise uzimati,neg ih leciti i cupati.Nema tu srece,a dzaba se trujete kojekakvim antbioticima.Ko nije spreman da mu crkne pile,bolje da ne ulazi u tov.Ko zeli da se truje i konzumira pilice pune aditiva i antibiotika,ubedljivo mu je naj jeftinije da iste kupi na akciji u megamarketu.Zdrava hrana ima svoju cenu i ko nije spreman da je plati,bolje da bude miran.
 
Na zalost :osmeh: Pogledacu po poljoprivrednim, mada se oni tu ugradjuju ali sta da se radi.
 
Pozdravljeni,imam jedno pitanje -hranila sam piliće od 6. marta do pre neki dan ima ih i po 5 kilograma.Danas sam "sređivala "koke koje su bile teške oko 3,5kg i u belom mesu našla deo koji je tamniji,skoro kao modrica samo da to nikako nemože biti jer je negde u sredini .Zanima me ako bi ko znao da mi kaže šta je to i od čega.Ja sam to odsekla i bacila .Hvala u napred.
 
Pretpostavljam,da ako je na sredini grudi otprilike,to modrica od lezanja...
Naime posto su teske koke,slabo se krecu,stalno leze na tom delu grudi i onda tu nastaju podlivi zbog slabe cirkulacije... nesto kao kod nepokretnih ljudi...
 
evo ih preziveli:)
prekosutra im je tri meseca...
attachment.php


Da,hranilica i pojilica su od 10l... informacija radi komparacije...:)
 
Nazad
Vrh