Tovni pilići

Rastvaraj ti na 5l vode, tj prema zapremini pojilice.. ne valja da pripremljen rastvor sedi tek tako.. a s obzirom da su pilici tek 5 dana.. nece ga tako brzo popiti! znaci svaki dan pravi nov rastvor :ppozdrav:
 
Znaci na 5l da rastvaram?Pise na kesici da treba na 20l vode,pa se plasim da ne bude previse jako....
 
Pozdrav,kupio sam ZIVIMICIN 20g (ANTIBIOTIK SA VITAMINIMA) i prodavacica mi je rekla da rastvorim to na 20l vode,kad ja malo pre procitao na njemu pise da se rastvara na 5 l vode,sad ne znam sta da radim niti koga da slusam,pa me zanima vase misljenje na koliko da rastvorim 20g?Hvala unapred
Inace pilici imaju 5 dana

Da bi se o nečemu nešto napisalo trebalo bi znati o čemu se radi.
U ovom slučaju trebalo bi da znamo koja je starost pilića.

Živimicin - antibotik s vitaminima.I dilema za neke- da li zdravim pilićima davati antibiotike.
To pakovanje od 20 grama se rastvara u 5 litara vode i taj rastvor je dovoljan za 50 pilića telesne težine od 1-kilogram.

p.s.kafena kašičica = 3.grama

- - - - - - - - - -

Znam da će biti dobacivanja za stolom:ppozdrav: - da će se pominjati olovo ili dramlije -ali ja drugačije ne umem.56-ti dan 3.910grama.Prvim 28 dana jedinica i dvojka za prodaju a posle za domaće potrebe koncetrat za produženi tov i prekrupa.A baš pozira kao maneken:
dp9roz.jpg
 
Ja se izvinjavam na poledjini pise da se rastvara na 5 l vode a prodavacica je rekla na 20 l vode
Valjevac pise da su pilici 5 dana starosti,ja sam trazio zivimicin a ona mi je dala zivimicin i ispod zivimicina pise (antibiotik sa vitaminima) ja nisam trazio da bude antibiotik,dal da ga dajem pilicima,sta vi mislite?Pozdrav
 
@valjevac

Uvek jedan isti nastelovani kantar, a mozda su mu i baterije lose pa svasta pokazuje.:osmeh::ppozdrav:

@dubansr

Mozes dati taj sa antibiotikom ali ne kao udarnu dozu vec kao preventivu, sto znaci znatno razbalazen od onoga sto se preporucuje na omotu kesice. Stavi kafenu kasicicu ravnu na 3 lit. vode i to ce biti kao preventiva. Nisu bolesni i drugi put u prodavnici trazi ziv. tovni bez antibiotika. On sadrzi samo vitamine i secer, a nedao Bog bolesti onda moze i ovaj sa antibiotikom ali uz konsultaciju veterinara.
 
@valjevac

Uvek jedan isti nastelovani kantar, a mozda su mu i baterije lose pa svasta pokazuje.:osmeh::ppozdrav:



Znaao sam , jos cekam da se oglasi SAMA.A ja dodao novi detalj da "uverim neverne Tome" pa ovaj put kantar na stolici iz baste, ali ne vredi.A dramlije se jos ne pominju - sacekacu i taj napad, ali neva veze:ppozdrav::ppozdrav:krigle su tu.

Hajde zelju - na kojoj podlozi ili koju pozu da zauzme moj maneken pa da bude uverljivo_Oglas traje do veceras.Posle imam ozbiljnija posla
 
Dusko hvala,znaci kafena kasicica n 3l vode?Inace druze ja nisam trazio sa antibiotikom vec samo zivimicin ali onda mi je dala taj....Hvala na odgovoru,danas im je 6-7 dan pilicima koliko dugo da im dajem Dusko taj zivimivin sa antibiotikom?
 
Tu dozu sto sam rekao daj 1-2 puta preventivno i nemoj vise. Ostavi negde na suvo i hladno mesto taj zivimicin zlu ne trebalo.
 
valjevac Digni na noge to pile da nije iza teg od po kile:haha: čisto da se definitivno uverimo.:osmeh::ppozdrav:

Ne radim nsita na "pola" - poenta je sto posle jedinice i dvojke - posle 28 dana ishrana bude jeftinija a meso kvalitetnije.Koncetrat za produzeni tov i prekrupa.

MilanM
Član
@valjevac koliko pilica cuvas i u kolikom su prostoru smesteni?
Milane ozbiljnije radim uzgoj koka nosilja a b elo onako za sebe i komsije 3-4 turice godisnje i prodaja od kilograma.Ostalo za sopstvene potrebe.Turice od 150-500komada.
 
Ne radim nsita na "pola" - poenta je sto posle jedinice i dvojke - posle 28 dana ishrana bude jeftinija a meso kvalitetnije.Koncetrat za produzeni tov i prekrupa.


U pravu si Valjevac, definitivno je jeftinija zavrsna hrana, ali se konverzija poveceva svakim danom.
Isplativost tova do 3-3.5kg zavisi od trenutnog odnosa cena hrane i zive vage. Naravno da ako hranis za sebe nije bitno da li ce te kg zive vage izaci koji dinar skuplje ili jeftinije. I naravno da je meso kvalitetnije i manji otpad pri klanju kada su pilici 3kg pa navise.
 
Obzirom da prodajem kilaše jedinicu dajem do 21 dan a od 21 do 28 dana dvojku.Ono što mi preostane pilića a to je planirano odgajim za svoje potrebe na onakav način kako sam već napisao.
 
Ljudi koliko max mogu useliti da da bude komforno, pilica u objekat od 20 kvadrata koji je visok 2 m.i da li je ventilator od f 250 od 16 wsa protokom vazduha 450 mkub/h, dovoljno dobar za takav objekat.. jos nesto da li ventilator da ubacuje ili da izbacuje vazduh i koja je njegova pozicija na zidu(na vrhu ili na nizem delu)....Hvala vam na pomoci.. listam net ali nikako da se snadjem po ovom pitanju.
 
Maksimum je 34 kg po m2.Znaci zavisi do koje tezine ih drzis.Ako su veci 10 tak komada po m2.S obzirom da nisu idealni uslovi,tj idu vrucine,pozeljno je i sigurnije istu kolicinu i prepoloviti.Na 20m2 bi ti trebalo bar jos 2 takva ventilatora.Osim ako je objekat u nekoj senci,tj hladovini.U letnjem periodu veci problem pravi spoljna temperatura,nego amonijak.Sto se tice samog amonijaka i 2 ventilatora su ti sasvim dovoljna.Inace ventilatori idu iskljucivo u gornjoj zoni,jel i toplota ide gore,a ne valja da duva po pilicima.Na kontra strani treba napraviti jedno 2 otvora od npr plasticne cevi fi 120 ili 160 za dovod svezeg vazduha,a ventilatori da izvlace.
Nadam se da ces od ovoga nesto izvuci korisno,jer u velikoj meri zavisi od samog polozaja objekta.:ppozdrav:
 
Ja se izvinjavam na poledjini pise da se rastvara na 5 l vode a prodavacica je rekla na 20 l vode
Valjevac pise da su pilici 5 dana starosti,ja sam trazio zivimicin a ona mi je dala zivimicin i ispod zivimicina pise (antibiotik sa vitaminima) ja nisam trazio da bude antibiotik,dal da ga dajem pilicima,sta vi mislite?Pozdrav
"ZIVOCIN" vitamini sa probiotikom. Ja dajem "AMINOVITAMIN" kapi. 5 kapi na 1l vode to mi je preporucio veterinar, 5 dana pa pauza.
 
Nazad
Vrh