Tovni pilići

Sutra se kolje turica od 50 kom. i nije sve naruceno. Dosta tesko ide prodaja.::lose::
 
Pozdrav,hteo bih da uzmem jedno 30-ak tovnih pilica za sopstvene potrebe,ali me komsije savetuju da ne uzimam jer ce biti toplo i nece napredovati....sta vi mislite,dali moze sada da se uzme i odneguje ili da cekam jesen?
 
Vrucine su naravno same po sebi rizik.Jesen i prolece su idealni uslovi za tov.Sve zavisi da li imas hladovinu,kakvi su uslovi drzanja.Imas li ventilator itd itd.Tesko te je savetovati na konto ne potpunih informacija.U svakom slucaju,ako ti nije hica,bolje sacekaj jesen.
 
dubanrs pa kad ćeš da toviš ako ne sad ti to za svoje potrebe.ove vrućine preko dana mogu i uštedu u struji da ti donesu preko dan a i noću kad malo operjaju čisto sijalica da videda kljucaju,naravno da trebaš da imaš hladovinu,da imaš protok vazduha ali ne promaju,ja sam prošle godine tovio jula avgusta 60 kom bez problema pomeni ja bi tovio,za meseć mi se ćurka izvodi sa jaja od bronzastu ćurku e to ću da tovim,a ti računaj sad vrućine i ostalo
 
Nemam ventilator,ali imam prozor,tako da moze da cirkulise vazduh,inace prostorija mi je izmalterisana i spolja i iznutra tako da je izolacija zadovoljavajuca,zato i hocu da uzmem 20-30 pilica da im ne bude malo mesta zbog vrucine
 
@dubansr ma samo se pridrzavaj odredjenih pravila i nema da brines, postujes svetlosni rezim, od 3. dana im gasis svetlo do 7. na 1h, onda od 7-21 gasis im na 2-6h da bi im se kardiovaskularni sistem formirao da ih ne drmne srcka. Kad krenes sa dvojkom da ih hranis ubacis u nju prekrupu/ stocno brasno do 10% a moze i oba, tako isto smanjujes verovatnocu pjave infarkta a i meso je sladje, dajes im jabukovo sirce od 30. dana 1-5% jabukovog na 1l vode, kad poodrastu opet ih drzis u mraku sat do dva da se malo odmore i isprazne i tako smanjjujes da neko drmne infarkt
 
Uplatila 50 kom za svoje potrebe, MilanM bicemo maltene komsije, i ja moje selim u zaplanje :osmeh: ovDi se mLogo buni fini gradski komsiluk :haha:
 
Probao sam vec 2 ture da guram bez antibiotika ali ocigledno se ne moze izbeci dobijanje proliva ako nisu obezbedjeni idealni uslovi. Nemam ventilator, grejno telo i termostat koji bi regulisali temperaturu i najverovatnije je to uzrok pojave proliva, nije opasno nije se prosirio na sve ali sam morao da uzmem enrofloksacin kapi da im dajem makar 3 dana

- - - - - - - - - -

22 dana stari prosek 1kg pojeli nesto vise od 50kg I

 
Pozdrav svima!

Novajlija sam, a i pocetnik sam u tovu pilica, molim za pomoc, pilici su mi stari cetiri nedelje dobro su napredovali ali jedno ne moze na noge, da li da mu skratim muke ili da ga pustim pa ako prezivi?

unapred hvala!
 
Nema tu puno sta da se prica.Ako je puno zaostao za ostalima prekrati mu muke.Znaju nekad takvi pilici i da se izbore za hranu i budu malo sitniji,al ipak steta za baciti.:osmeh:
 
Te sto si ostavio ako ih cuvas preko leta obavezno im daj jabukovo sirce da te ne iznenade infarktom mogu oni ako nisu rostilj pilici da dodju i do 6kg zive vage.
 
Pozdrav,kupio sam ZIVIMICIN 20g (ANTIBIOTIK SA VITAMINIMA) i prodavacica mi je rekla da rastvorim to na 20l vode,kad ja malo pre procitao na njemu pise da se rastvara na 5 l vode,sad ne znam sta da radim niti koga da slusam,pa me zanima vase misljenje na koliko da rastvorim 20g?Hvala unapred
Inace pilici imaju 5 dana
 
Nazad
Vrh