Tovni pilići

Dule,uzeo sam onu Saminu recepturu za čišćenje sa 25 % soje 25% stočno brašno ostalo prekrupa a nešto sam smetnuo sa uma da li treba da stavim i suncokretovu sačmu i premiks
 
Ako imas i ako papir pokaze da je isplativo stavi, nista im nece faliti. Nadam se da ce i SAMA procitati Tvoje pitanje i napisati svoje misljenje, ipak je on stari vuk u tom poslu.
 
Hvala Dule. Ocigledno si ostavio jak utisak na pojedine clanove.Pitaju tebe za recepturu koju sam ja napisao.:osmeh:To je znak koliko te ljudi cene.Za svaku pohvalu.Na kraju krajeva jedna od svrha foruma je razmena misljenja.
Sto se tice suncokreta moj odgovor je da moze,a ne mora.Premiks naravno bez kokcidiostatika moze.Ne oseca se,ali ga je ipak pozeljno izbaciti.Naravno da ce u tom slucaju doci do slabijeg iskoriscenja hrane,ali ako je to cena sigurnije,zdravije i pravilnije ishrane u svakom slucaju podrzavam.
 
IZVINJAVAM SE. Možda je ispalo kako je ispalo ali stvarno nisam imao neku lošu nameru.Vas dvojica ste sigurno najuticajniji članovi foruma i siguran sam da većina prati Vaše savete i uputstva,
 
Nema potrebe za tim.ja sam to stvarno protumacio pozitivno.Hvala Bogu nemam kompleksa niti sam zeljan dokazivanja.Tu sam da pomognem koliko znam ili mislim da znam.:osmeh: Sve je dobronamerno i ne sebicno.Ipak javno molim prisutne clanove da ne preteruju sa pitanjima i zahtevima.Svakodnevno me napadaju sa pitanjima tipa ustupanja trzista do kojekakvih pitanja koja su vise puta elaborirana.Ja razumem da nekog mrzi da cita,ali sto mene ne bi mrzelo da po sto puta pisem jedno te jedno.E kamo srece da sam ja imao ovakav forum i da me neko posavetuje.Ne trazite leba preko pogace.Naravno ima fantasticnih i razumnih clanova i njima svaka cast.Zbog takvih i jesam na ovom forumu.:ppozdrav:
 
Nema potrebe za tim.ja sam to stvarno protumacio pozitivno.Hvala Bogu nemam kompleksa niti sam zeljan dokazivanja.Tu sam da pomognem koliko znam ili mislim da znam.:osmeh: Sve je dobronamerno i ne sebicno.Ipak javno molim prisutne clanove da ne preteruju sa pitanjima i zahtevima.Svakodnevno me napadaju sa pitanjima tipa ustupanja trzista do kojekakvih pitanja koja su vise puta elaborirana.Ja razumem da nekog mrzi da cita,ali sto mene ne bi mrzelo da po sto puta pisem jedno te jedno.E kamo srece da sam ja imao ovakav forum i da me neko posavetuje.Ne trazite leba preko pogace.Naravno ima fantasticnih i razumnih clanova i njima svaka cast.Zbog takvih i jesam na ovom forumu.:ppozdrav:

Moze, ali za 200.000e godisnje :osmeh::ppozdrav:
 
danas sam merio pilice imaju 16 dana i teki su 500-700 grama.

Jer to neki prihvatljiv rezultat?
 
danas sam merio pilice imaju 16 dana i teki su 500-700 grama.

Jer to neki prihvatljiv rezultat?


Druže, evo tabela koje sam "izvadio" iz video klipa "Ključne tačke u proizvodnji tovnih pilića" , koji je SAMA postavio na forumu :

1. Ovo su važeći normativi u tovu živine, gledano po nedeljama tova

1potrosnjahrane.jpg





2. А оvo su najnoviji rezultati dobijeni u proizvodnji, kako kažu, po najnovijim tehnologijama, i prema kojima treba težiti

2potrosnjahrane.jpg
 
Poslednja izmena:
Onda izgleda kao da su moji iznad norme ili me oci varaju a jos pri tom ni nemaju odgovarajucu temperaturu vec su na otprilike 22-24 stepena.
 
imam 300 kom,dao sam im 300 kg jedinice i 300 kg dvojke.koliko bih jos trebao dati dvojke a koliko trojke.ja racunam nekih jos 800kg,da li da to bude 400/400 ili u kom omeru?
 
Zavisi sa kom tezinom koljes.Dvojka ide sve do odgovarajuce tezine,ma koliko to kg bilo,a trojka poslednjih 7 dana i pod noz.
 
Pozdrav drustvo.Imam nekih 100 kom. pilica ,uglavnom za sebe a nesto prodam da otplatim hranu.Imam jedno pitanje.Koliki je problem da posle dvojke u granulama pilici jedu trojku koja je mlevena?To pitam zbog toga sto imam nesto kukuruza pa bi ih ocistio sa tim!Tamo gde kupujem hranu kazu da pilici lako predju sa mlevene na granule a tesko obrnuto.Koliko je to tacno?
 
Nazad
Vrh