Tovni pilići

ako je neko koristio g... i ch....... da li mi moze reci koji je bolji?
 
Poslednja izmena od urednika:
svakako je g.... bolji.. :ppozdrav: samo sto malo duze moras da ih cistis posle.. al bar znas da ne mozes da zeznes pilice, nikako...
 
Poslednja izmena od urednika:
Sa G...... je tov najlaksi.U sebi ima sve potrebne i nepotrebne aditive.:osmeh: Proliv moze da se desi ako se nesto debelo za...e.Ipak to ne bih deci davao ni posle ciscenja.Od aditiva se ne cisti bas tako lako.Sve sto ima smrad smrdi.Jos gore je ono sto je stetno,a nema mirisa.Nisu ljudi dzaba izmislili organsku proizvodnju.Zbog takvih koncentrata ta proizvodnja i postoji.Nemojte zaboraviti,da je koncentrat i kad smesate zob i kukuruz.Samo od toga nece napredovati kao od onih sa aditivima.Ko voli nek izvoli,ja necu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Od G..... se pilići uvek osete, ja sam ih za sebe čistio po dve nedelje i džabe nije to to!
 
Poslednja izmena od urednika:
zdravo svima,sutra ovo moje društvo puni 6 nedelja.U proseku su oko 2,5 kg,neko manje neko više,pojeli su u proseku oko 4,4kg g....... hrane po piletu.Mislim da im dajem još 4 dana dvojku a onda 10 dana trojku koju bih pomešao sa prekrupom.Voleo bih da neko ovo prokomentariše.SAMA tebe bih pitao čime da ih hranim ako ne valja ni ovo ni ono,jer i moj cilj je da za sebe proizvedem zdraviju hranu nego što je u marketima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja nisam proizvodjac i kupujem ociscene od priljatelja koji ima farmu,uvek osetim ako je hranio sa G........ koncentratom ali vecinom on pravi smesu i granulira .Kada on pravi i meri neke dodatke na grame itd. ondak neosetim taj neprijatan ukus vuce na neki lek kao kad udjes u apoteku.
 
Poslednja izmena od urednika:
Moji hranjeni G..... prosle godine se nisu osecali (dokaz je moja sestra koja je tamanila meso a inace nije neki mesar) ali sam pilicima od 30. dana mesao koncentrat sa prekrupom (kukuruz+psenica) i stocnim brasnom, to su jeli do klanja a klao sam ih sa 55 dana, prosek bio 2,8kg.
 
Jedino da sami pravite.Onda znate sta ste stavili.Osim naravno GMO soje,koja je zvanicno zabranjena.E sad dal negde curi,njima na dusu.Da sad ne komplikujem.:osmeh:,al apsolutne sigurnosti nema.Najbolje bi bilo da ima svako svoj ekstruder i da ekstrudira svoju soju.To je naravno ne moguce,ali treba izbegavati ono sto moze da se izbegne.:ppozdrav:@mirkoni kilaza je Ok.Ako imas mogucnosti sam zamesaj komponente umesto te trojke.Ima vec postavljenih receptura.Malo kukuruza,soje itd.
Dule izvinjavam se.::sramota:: nece se ponovi.
 
Što se tiče prognoze, treba poslušati i Republički hidrometeoroloski zavod. Oni imaju dokument na naslovnoj strani, može se skinuti a zove se Prognoza vremena za nastupajuću zimu (decembar 2012, januar, februar 2013.) . Mada kako sad počinjem turu tova pilića za koji dan, pazim na sve.
 
Metoda "Slučajnog uzorka" - 33-ći dan:
9uwy2d.jpg

Ako nekome ovaj post nije najjasniji neka ponese gajbu piva i vagu.Ja sam tu
 
Sama jednom si napisao za čišćenje 25% sojina sačma,25% stočno brašno 50% prekrupa, malo soli,koliko je to malo soli.Mada mi se čini prihvatljivim i Duletov recept na 10kg supera 35kg prekrupe i 1% premiksa.E sad pošto vaša mišljenja cenim za koji da se odlučim,da bacim dinar
 
Sama jednom si napisao za čišćenje 25% sojina sačma,25% stočno brašno 50% prekrupa, malo soli,koliko je to malo soli.Mada mi se čini prihvatljivim i Duletov recept na 10kg supera 35kg prekrupe i 1% premiksa.E sad pošto vaša mišljenja cenim za koji da se odlučim,da bacim dinar

Trenutno ti je jeftinija varijanta sa superom, ali po ovoj drugoj recepturi znas sigurno sta si stavio.

@valjevac

Kao slucajan uzorak, a pola dana si hvatao najvece pile i ko zna sta si mu jos stavio na ledja.:haha: Stvarno cu se resiti da stavim gajbu piva u gepek i da se krenem na put.:osmeh:
 
Trenutno ti je jeftinija varijanta sa superom, ali po ovoj drugoj recepturi znas sigurno sta si stavio.

@valjevac

Kao slucajan uzorak, a pola dana si hvatao najvece pile i ko zna sta si mu jos stavio na ledja.:haha: Stvarno cu se resiti da stavim gajbu piva u gepek i da se krenem na put.:osmeh:

Ti i Sama a ja jos jednu gajbu i elektronsku vagu -a pile u domacem kecapu.
Do sada pojeli : vec napisano u nekom predhodnom postu.Od juce prekrupa i "Vezejac" popularni a u prevodu koncetrat za produzeni tov .Pakovanje od 10 kgr.1.190 dinara.Do kraja ali sa razlicitom koncetracijom.
 
upravo sam gledala kako mi pile gine,umire....sta vec....i jako mi je zaaaaooooo... :(( samo je pisnula,prevrnula se na ledja,malo koprcala i umrla...sta da radim? jel do mene? imala je oko 1600/1700kg sutra im je 28.dan...pojeli su (njih 47,bilo ih je 50 do dve nedelje) 50 kg jedinice i do sada 60 kg dvojke.
znam da sam procitala negdenesto o tome ali ne znam gde pa vas molim da mi pomognete da mi se ne ponovi...hvala u napred...
 
Infrakt Bekinice, mora i toga da bude.Bolni pisak i posle je najcesce na ledjima.Nemoj sve da vidis, manje se nerviras.
Ako skupis hrabrost da bi sebe uverila "otvori" ga i videces da mu je srce "puklo"
 
uvek imaju hrane! ja sam njima posvetila svu mogucu paznju i bas su mi prirasli srcu :) pa se malo teze nosim sa tim...hvala vam puno svima!!!
 
Nazad
Vrh