Tov junadi

Da, moj otac kupuje telad u nasem kraju i prodaje ih na Petrovackoj pijaci ili ljudi dodju direkno kod nas koci po dogovoru.

Al sam ubo pravo u centar. Dobro je da znam pa tamo na leto kad mi bude trebalo znam kome da se obratim. Mada ima jos ljudi na forumu koji to rade, ali ima i dosta kupaca pa eto dpbre stvari za obe strane. Samo garave sa vasara ako mozemo da izbegnemo.
 
Nema problema samo se javi kad planiras da dodjes na Petrovacku pijacu, u svakom slucaju imaces od nas pomoc bez obzira dali trguvao sa nama ili sa nekim drugim na pijaci, tada cu poci i ja voleo bi da se upoznam sa judima koji su clanovi foruma, jer ja sam na prvom mesto onaj koji isto kao i vi tovi junad i dobro znam kakve su muke kad uleti lose tele sa slabim prirastom i koliko se gubi na njega.
 
Dok krava/june preživa loptice sadržaja iz želuca se vraćaju na dodatno usitnjavanje/ žvakanje. Najjednostavnije je rukom izvaditi sadržaj iz usta i dati da proguta životinja koja je bolesna.
Ajde drugari jos pitanja imam problem sa dva teleta nadimaju se i stalno jedu slamu ispod nogu kao ludi cak i zavataju djubre a ovo seno i koncentrat sto je u jaslama jako malo pa me zanima sta im fali kad tako jedu slamu i nadimaju se pa moram stalno da ih ispustam sondom....Poz..
 
Evo i mojih...
37r2.jpg
umge.jpg


amgu.jpg
 
Ti su skoro pusteni napolje ako sa nevaram ,imaju tu takozvanu ,,misiju dlaku,,da su bili stalno napolju bili bi rundaviji.
 
Lepi su,svaka cast....a kako cistis druze ovde,na kraju tova?I koja je dimenzija boksa i kapacitet?

Cistim jbg rucno, tu napolju gde su sada i ne cistim samo zguram u djubranu tu pored i to cistim kad ih iznesem. Dimenzije ovog napolju je 10 sa 6, tako je i unutra (unutra je gde su ona vrata tu su zimi, ovo im je drugi ili treci put da su napolju od 20 septembra), a kapacitet nemam pojma, stalno imamo po 15 kom. Slikacu ovih dana unutra da vidite kako izgleda, to je bila stala za 15 kom u vezu pa smo je mi prepravili za slobodni jedina jeba je sto nemoze masinski da se cisti ali jbg buraz i ja ocistimo posle svaki 20 dana za nepunih sat vremena, rekreacija...:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ti su skoro pusteni napolje ako sa nevaram ,imaju tu takozvanu ,,misiju dlaku,,da su bili stalno napolju bili bi rundaviji.

Ovo im je 4 ili 5 put da su napolju od 20 septembra...

- - - - - - - - - -

Jingis lepa junad. I mazena i pazena. Gde si uzeo telad?

Uzimam od jednog coveka iz mog sela koji se bavi time, svercom teladi, prodaje ih svuda po sremu bavi se time godinama a i komsije mi je. Telad su iz kraljeva i okoline jer ih tamo uzima.
 
Da vas pitam ljudi koji kvasac koristite u smesi koncentrata.. Ja svaki koji pokvasim nece da nabubri kao onaj pekarski pa neznam koji bi bilo najbolje koristiti ..:sta:
 
Moze li mi neko objasnii recepturu sa Sano megi 35. Prodavac mi rece da se pravi sa 200kg zitarica dzak od 25kg megia ?
 
Nazad
Vrh